Srovnáním běžných bouracích prací a prací s diamantovými nástroji nám vyjde jednoznačné PRO sofistikovanější technologii. Běžné bourání je časově příliš náročné, vzniká nadměrné množství odpadu, je velmi hlučné a prašné, vibrace (údery) zatíží konstrukci, rozměr otvorů lze jen těžko kontrolovat – práce je nepřesná, povrch otvorů je hrbolatý a nečistý, je třeba více pracovníků a v případě bourání betonu s armovací výztuží je nezbytné její dodatečné dělení. Zatímco při použití vrtacích a řezacích diamantových nástrojů je tomu přesně opačně.
Přednosti diamantových nástrojů
Pracujeme s nimi rychle, přesně a efektivně. Uspoříme čas a konkrétní náklady na pracovníky i odvoz suti. Bez potíží jimi můžeme řezat i beton, který je silně vyztužen armaturami. Diamantové nástroje jsou minimálně hlučné i prašné, nevytvářejí nadměrné vibrace, kterými by zatížily stavební konstrukce a provoz v objektu v podstatě nebývá přerušen. Při práci dochází k minimálním prostojům a my vytvoříme naprosto přesné otvory či řezy bez potřeby dalších začišťovacích prací. Minimum vzniklého odpadu nakonec snadno zlikvidujeme. V případě řezání je to pouhý jemný prach smísený s vodou (šlem), v případě vrtání kromě šlemu i kompaktní bloky ve tvaru válce.Jádrové vrtání a řezání stěnovou pilou:
Jádrové vrtání betonu
Touto technikou vytváříme technologické prostupy či otvory kruhového průřezu. Vytvoříme naprosto přesné kruhové prostupy či otvory malé světlosti i do velice masivního a vyztuženého materiálu (beton či železobeton, cihly, ale i horniny). Průměry otvorů se mohou pohybovat od 30 do 450 mm v závislosti na použitém stroji, běžná hloubka vrtů je přitom možná až 2 metry. Není problém vrtat svisle i vodorovně, případně i našikmo do úhlu až 45o. Nejčastěji jsou takto vrtané prostupy pro instalace (voda, topení, plyn, kanalizace, elektřina, vzduchotechnika, počítačové sítě, komíny), vytvářené zkušební vrty a sondy či kotevní otvory pro stroje a jiné. Kaly (šlem) jsou při vrtání odsávané průmyslovým vysavačem.