Klukovský pokoj, stejně jako dětský pokoj pro holky, by měl dětem nabízet dostatek prostoru a bezpečné, vzdušné a prosvětlené místo, které jim bude patřit. Je to místnost, o které si děti můžou říct: "Tohle je moje, tady bydlím já." Inspirujte se, jak by takový pokojíček mohl vypadat.
Dětský pokojíček by měl obecně vzbuzovat pocit jistoty a domova. Ale pokud máte doma chlapce, možná stojí za to přidat také trochu místa na řádění a stavbu prostorově náročných struktur, jakými mohou být třeba tajné bunkry nebo dopravní uzly tvořené vlakovými soupravami. Nezapomeňte ani na dopravní zácpy z angličáků.
Co se týče výzdoby pokoje, asi sáhnete spíše po "klučičích" barvách. Růžovou či fialovou vynechte, protože i když je to příjemná barva, stala se pod tlakem výrobců hraček a oblečení bohužel natolik svázaná s dívčím světem, že by mohla vašim potomkům začít vadit. Nic nezkazíte odstíny modré (volte spíše světlejší) nebo zelené. Vyhněte se žluté barvě v dětském pokoji.
Pro dětské hry je nejpřirozenějším místem podlaha. Snažte se na ní zachovat dostatek prostoru pro zápas muže proti muži, bitvy robotů proti hasičům či demoliční derby, ale také pro tiché bádání nad stavebnicí lega. Nábytku (alespoň u malých dětí) tedy raději méně než více. Pokud chcete stimulovat i dětské nožky, pořiďte jim kousek nerovného povrchu.
Přečtěte si naše tipy, jak uklidit dětský pokoj.
U nábytku mějte na paměti, že se stane součástí her. U kluků platí, že z postele (i z palandy) se dříve či později bude skákat a na skříně se bude lézt. Dětský nábytek tedy montujte podle návodu a u paland, skříní nebo komod nezapomeňte na fixaci ke stěně, která zabrání jejich stržení a zavalení dítěte.