Jak ochránit solární panely před sněhem a ledem?
Ometat sníh ze solárů, nebo raději počkat, než sám sjede? Existuje povrchová úprava panelů, která zvyšuje jejich odolnost?
Ometat sníh ze solárů, nebo raději počkat, než sám sjede? Existuje povrchová úprava panelů, která zvyšuje jejich odolnost?
Stop stav pro připojování fotovoltaických elektráren k síti skončil. Fotovoltaické zdroje energie do 30 kWp výkonu mají opět možnost být připojeny. Je však nutné spěchat!
Popularitu jednotlivých systémů tepelných čerpadel zásadně ovlivňují možnosti lokality, cena a náročnost realizace. Nejsnáze využijeme tepelnou energii vzduchu.
Zásoby fosilních paliv jsou limitované a jejich masivní spotřeba neudržitelná. Naopak energetický potenciál Slunce mnohonásobně převyšuje energetické nároky lidstva.
Využití sluneční energie pro ohřev vody je stále populárnější způsob a není se čemu divit. Snížíme tak svoje výdaje.
Vyplatí se získávání elektrické energie ze solárních elektráren? Cena takto vyrobené elektřiny je nízká, ekologicky čistá, ale vybudování systému velice drahé.
Instalací fotovoltaických panelů ušetříme na spotřebě elektrické energie. Buďto můžeme získanou energii přímo spotřebovat, nebo ji či její přebytek prodat do distribuční sítě. Kde se instalace fotovoltaických panelů skutečně vyplatí a je nejlevnější? Jak panely kotvíme na jednotlivé typy střech s konkrétní krytinou? Kolik vlastně uspoříme přímou spotřebou vyrobené elektřiny?
Solární a fotovoltaické panely a zima. Bojíte se, že sněhová pokrývka sníží účinnost vašich panelů až na nulu? Obáváte se oprávněně, ve většině případů však není třeba dělat vůbec nic, sníh z panelů velmi rychle sjede sám. Vě většině případů pak sníh panely ani nemůže jakkoli poškodit.
Slunce k zemskému povrchu každoročně pošle 5000x více energie, než kolik činí celosvětová roční energetická potřeba, přičemž jde o energii čistou, tedy bez jakýchkoliv dodatečných ekologických zátěží. Na plochu jednoho čtverečního metru dopadne za rok průměrně 1100 kWh energie, roční výroba slunečních kolektorů v našich podmínkách podle typu kolektoru dosahuje přibližně 300 - 550 kWh/m2 za rok.