
Jak izolovat podlahu na terénu?
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká možnosti izolace podlahy na terénu a druhý dotačních titulů na nový zdroj tepla.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká možnosti izolace podlahy na terénu a druhý dotačních titulů na nový zdroj tepla.
Inspirujte se průběhem instalace lehké zelené střechy s využitím materiálu AQUADESK a rozchodníkového koberce. Vrstva substrátu 2 - 3 cm.
Pokud vám má terasa dlouho sloužit, měli byste určitě přemýšlet o správné hydroizolaci, protože spolehlivá izolace proti případnému vniknutí vody do podkladu je základ. A nejen to. Dobře provedená izolace na terasách nebo balkonech musí navíc zabránit i průniku vlhkosti z podkladu do kladeného souvrství.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká možnosti uložení parozábrany pod tepelnou izolaci půdy a druhý plísně na ostění a možnosti zateplení.
Pokud se rozhodneme pro tepelnou izolaci domu či bytu, automaticky očekáváme finanční úspory za spotřebu energií a s tím souvisí návratnost vložené investice do zateplení. Pokud venku mrzne, určitě nám tepelná izolace udrží uvnitř více tepla, ale co naopak v létě?
Zateplit fasády rodinného nebo třeba panelového domu lze dnes moderně a ekologicky. Má váš dům problém s vlhkostí a plísněmi? Patrně bude potřebovat změnu. Je na čase mu dát novou tvář a zpříjemnit si bydlení. Aplikace foukané izolace na stavbě je rychlá, přesná, a navíc při práci nevzniká žádný odpad.
Vycházejí z vašeho bytu hlasité zvuky a sousedi už toho mají dost? Nebo naopak, ve vedlejším bytě žije rodina s pěti hlučnými dětmi, které už nemůžete ani cítit? Je na čase začít řešit zvukovou izolaci. Začněte u těsnění oken a dveří, následně vyzkoušejte použít správný bytový textil. Pokud ani to nepomůže, přichází na řadu profesionální odhlučnění stěn, podlah a stropů.
Geniální dramatik William Shakespeare měl už v roce 1606 jasno. Zvolání: „Pryč, prokletá skvrno! Pryč, povídám!“ se sice týkalo nesmytelné skvrny krvavé, ale ani „obyčejná“ vlhká skvrna na zdi rozhodně nepotěší.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká výplní stavebních otvorů a druhý zateplení střechy foukanou izolací.
S obálkou domu je to podobné jako s naším oblečením. Dobře je nám v takovém, které zároveň odvádí pot, hřeje nás a chrání před větrem a deštěm. Vůbec nejhorší pak je, když se v oblečení zapaříme. Stejně jako se lidské tělo potí, se tvoří uvnitř domů vlhkost (osobní hygiena, praní, vaření, mokrý úklid a čištění, ale i jen naše dýchání) a tu je třeba z domu odvádět. Jak ale žít v domě opravdu zdravě a bez plísní?
Půda v domě je neobydlený prostor, ovšem právě stropem posledního podlaží a tedy i podlahou půdy uniká z budov nejvíce tepla. Je proto žádoucí tyto půdy zateplit i v případě, že nechceme zrovna budovat podkrovní byt a nebo v konkrétním domě kvůli parametrům střechy ani nemůžeme. A jako ideální řešení se postupem času ukázaly izolace foukané.
Každý ví, že teplo stoupá vzhůru. Vždy si najde nejmenší skulinku, škvírku, kterou uteče ven. Způsobů na zateplení je dnes velká řada. Ale jak to udělat, když nemáme moc peněz, a chtěli bychom, jak se říká za málo peněz hodně muziky. Už jste slyšeli o zateplení střech, nebo stropu? Snadné, rychlé a zcela bez starostí.
Přinášíme vám zajímavé video ze stavby, kde bylo na zateplení podlahy výrobních prostor haly v Milevsku využito pěnové sklo REFAGLASS jako účinná tepelná izolace.
Štěrk z pěnového skla má široké využití na stavbách jako tepelně-izolační násyp nebo izolace plochých střech. Zásadní inovací je však jeho aplikace v základech. Pro rodinný dům není v tomto případě nutné betonovat základové pasy.
Představujeme pěnové sklo REFAGLASS, které má mnoho vynikajících vlastností pro široké využití hlavně ve stavebnictví, například v případě izolací základových desek.
Nacházíme se v malé obci na Vysočině. Vítá nás přátelský muž v montérkách a s pivem v ruce. Pustil se do rekonstrukce staré chalupy po svých předcích a zve nás na pěnu. Ne však na ledajakou. Vedle chalupy totiž stojí několik big bagů šedivých kamenů, se kterými si pohazuje jeho dcera.
Pro zajištění komfortního bydlení je nutné, aby obvodový plášť splňoval požadavky tepelné i akustické pohody a zároveň zajišťoval požární bezpečnost. Používání nehořlavých izolací je klíčové při zateplování fasád výškových budov i bytových domů. Jejich přednosti však ocení i majitelé rodinných domů.
Provizorní náhradu akustické pěny se pokoušel najít nejeden hudebník v platech od vajec, matracích nebo starých kobercích. Většinou mu to ale bylo k ničemu. Těmhle náhradám chyběla ta správná vnitřní struktura.
Představujeme revoluční minerální foukanou izolaci Magmarelax®, která vám ušetří nemalé finanční prostředky potřebné k vytápění domu. Tato izolace není tvořena ze zbytků izolačních materiálů, jak je to obvyklé, ale vyrábí se roztavením čediče nebo skla.
Představujeme unikátní izolaci prováděnou aplikací stříkané polyuretanové pěny. Rozdílem oproti klasickým izolacím (např. minerální vaty) je tepelná účinnost, která přináší výraznou úsporu za vytápění.