LOMAX jako první na českém i slovenském trhu představuje folie VEKA SPECTRAL, které lze využít u celé řady prvků pláště domu – garážových vrat, stínicí techniky či vchodových dveří. Folie jsou v nabídce ve čtrnácti různých variantách a vynikají skvělými technickými i designovými vlastnostmi.
Léto je na dohled. Většina uživatelů v posledních dnech proto řeší, jak ochladit svůj dům či byt. Velký boom zažívá především varianta pasivního chlazení, místo klimatizace se čím dál více uživatelů obrací k venkovním žaluziím či zeleným střechám.
Spojení funkčnosti a moderního designu představuje ultra matná folie VEKA SPECTRAL, která využívá techniku kašírování. „Během tohoto procesu se na domovní příslušenství, např. na plastové, hliníkové, dřevěné či kompozitní, nanáší fólie, která vyniká výbornými technickými a mechanickými vlastnostmi,“ upřesňuje Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti LOMAX, která se výrobě stínící techniky věnuje.
Tato technologická novinka byla na českém i slovenském trhu dlouhodobě nedostupná. „LOMAX je tak v současnosti prvním výrobcem vrat, sítí, rolet a hliníkových dveří v tuzemsku, který ultra matné folie VEKA SPECTRAL nabízí,“ vysvětluje Přichystal. Zákazníci si budou moci vybrat ze 14 variant odolných folií. LOMAX tuto matnou povrchovou úpravu nabízí pro sekční a křídlová vrata, sítě proti hmyzu R50, hliníkové dveře AKTIV 77 a předokenní rolety.
Matné barvy pro moderní domov
Zcela nově vyvinutý způsob povrchové úpravy propůjčí plášti domu doposud nevídanou estetickou dimenzi. Matné tmavé barvy se nejen řadí mezi nejaktuálnější trendy v architektuře, jsou také mimořádně oblíbené mezi zákazníky. Jedním z nejpoptávanějších barevných řešení současnosti jsou přitom šedé odstíny, například basalt grey, light grey nebo silver. Tyto trendy se snaží následovat i LOMAX, folie VEKA SPECTRAL proto nabízí i v šedé variantě.
„Kromě moderního designu vyniká folie VEKA SPECTRAL také řadou dalších vlastností. Její povrch je na dotek sametově hebký, přitom ale velmi odolný proti poškrábání i vlivům počasí,“ popisuje Přichystal. Výrobky s touto povrchovou úpravou jsou navíc podle něj barevně stálé, snadno se čistí, odpuzují nečistoty, a navíc nezanechávají viditelné otisky prstů.
Popularita světlejších odstínů roste
Barva venkovních povrchů budovy má na snižování tepla mimořádný vliv. Například použití světlých barev střešní krytiny se může projevit až o 15 stupňů nižší povrchovou teplotou oproti oblíbené antracitové barvě. Dále může hrát roli i tepelně akumulační schopnost materiálů, které tvoří jak plášť budovy, tak její samotnou nosnou konstrukci. Podle odborníků obecně platí, že budovy z těžších materiálů mají větší tepelnou setrvačnost a méně se přehřívají.
Lidé si postupem času uvědomují důležitost správné volby barvy a odstínu u pláště stavby. „Podobně jako v minulosti se i nyní lidé snaží sladit doplňky jako stínění či garážová vrata s fasádou. Proto i u ní volí spíše šedé odstíny pro menší pohlcování tepelné energie, snížení přehřívání, a tím pádem i menší náklady na chlazení interiéru,“ uzavírá Petr Přichystal.