Mladá rodina v roli osvíceného zadavatele a dobrý architekt s nápady a zkušenostmi - díky této spolupráci vyrostla v Černošicích u Prahy minimalistická vila. Výrazovým prvkem, který vtiskl stavbě osobitý charakter, jsou amorfní tvary v exteriéru i interiéru domu. Dostupné a flexibilní řešení nabídly v interiéru domu příčkovky Ytong a Silka.
Jasno měli také ve velikosti domu (chtěli patrový dům) a v materiálech (převládat měly přírodní materiály). Pro paní architektku byla po konzultacích se staviteli celková představa jasná – dům pro mladou čtyřčlennou rodinu měl být moderní, minimalistický a zároveň funkční, samozřejmostí bylo i maximální propojení se zahradou.
Shoda panovala také na využití přírodních materiálů na fasádě domu, které pozvolna proplouvají do interiéru. Konstrukčně je dům díky zaoblenému amorfnímu tvaru celého přízemního podlaží neobvyklý, ale o to více zajímavý.
Zvolené materiály měly být přírodní a současně plnit požadavky technické a ekonomické. Dodržet stanovený rozpočet na stavbu bylo nutností. Zaoblené stěny nebývají levné, ale po konzultacích s dodavateli vybrala paní architektka pórobetonový stavební systém Ytong, jehož součástí jsou i oblá příčkovka Ytong. Důvodem byla, kromě dalších výhod pórobetonu Ytong, rychlá výstavba a snadná tvarovatelnost oblých rohů. Ytong současně plnil požadavek na přírodní charakter materiálu – jednak jej tvoří čistě přírodní suroviny, ekologicky šetrná je také jeho výroba. Navíc tento homogenní a vysoce porézní materiál výrazně ovlivňuje zdravé klima v domě.
Volbu pórobetonu Ytong viděl jako optimální také zástupce prováděcí stavební firmy. Oblouky, některé i s poměrně malými poloměry, se museli pečlivě vyskládat, ale dobrá opracovatelnost Ytongu náročnou realizaci usnadnila. Výhodou byla také velká přesnost a minimum stavebního odpadu. S provedením atypických oblých tvarů z příčkovek Ytong byli spokojeni i majitelé domu. Vnitřní oblouky všech příček jsou čisté a přesné, vnější poloměr byl podle nich dostačující pro zdůraznění netradičního tvaru domu.
Kromě příčkovek Ytong se na stavbě vily uplatnily také vápenopískové tvárnice Silka, které mají podobné složení a stejného výrobce. Vápenopískové tvárnice navrhla realizační firma pro stěnu mezi garáží a obývacím pokojem. Důvodů měla hned několik – zdivo bylo kvůli zatížení masivním stropem více namáhané a tento požadavek Silka díky vysoké únosnosti a štíhlé konstrukci stěn a příček dokonale zvládá. Pro Silku mluvila i další její typická vlastnost - vysoká zvuková neprůzvučnost příček.