Sloučení norem pro revize elektrospotřebičů
Cílem sloučené normy ČSN 33 1600 ed. 2 je zajistit zabezpečení ochrany před úrazem elektrickým proudem a ochrany proti požáru. Co přináší nového?
Cílem sloučené normy ČSN 33 1600 ed. 2 je zajistit zabezpečení ochrany před úrazem elektrickým proudem a ochrany proti požáru. Co přináší nového?
Většina z nás má doma množství elektrických zařízení. Ale ruku na srdce – kdy jste k vám naposledy pozvali revizního technika, aby provedl jejich kontrolu?
Co je třeba udělat proto, aby byly plynové spotřebiče bezpečné a účinné?
Pouze pravidelné kontrolování stavu plynového spotřebiče zajistí jeho bezpečný a spolehlivý provoz. Každoroční kontrola se rozhodně vyplatí.
Nepodceňujte revize, které zvyšují bezpečnost bydlení. Pravidelné revize jsou jistotou i garancí vyplacení pojistného v případě způsobených škod.
Pravidelné kontroly a revize elektrických spotřebičů zabrání škodám a úrazům. Dodržujte je pro své vlastní dobro.
Jste si vědomi, že stav elektroinstalací ve vašem domě je katastrofální? Neriskujte škody na majetku i svém zdraví, nevyhovující elektrorozvody jsou velmi častou příčinou požárů i úrazů elektrickým proudem. A jaký je rozdíl mezi novými elektrorozvody v novostavbách a rekonstrukcemi těch stávajících? V zásadě žádný. Jen s tím rozdílem, že je při rekonstrukci nutné vysekat drážky pro nové vedení.
Věnovat pozornost pravidelným revizím elektrických zařízení se vyplatí. Jde nejen o náš majetek, ale také o bezpečnost. Jak jste na tom s revizemi u vás doma?
Úspory na nesprávném místě mohou mít katastrofální následky. Finance dohání mnoho společností a domácností k drastickému snížení nákladů na rekonstrukce, servis a provádění pravidelných kontrol u elektroinstalací a bezpečnostních technologií. To je však to nejhorší, co se vůbec mohlo stát.
Revize komínů patří k jednoduchým ale účinným preventivním opatřením, která chrání nejen náš majetek, ale také život. Jak často se revize provádí a s čím při nich počítat? Jsou pravidelné revize komínů povinné?
Přepěťová ochrana (takzvané bleskojistky) minimalizuje možné škody na vašem majetku až tisíckrát. Po přečtení takové informace se většina z nás, kdo přepěťovou ochranu své elektroinstalace ještě nemá, jistě zarazí. Není to však žádná fáma, bez bleskojistky riskujete tisíckrát víc a pouhý bleskosvod prostě nestačí.
Co je ´Protokol o určení vnějších vlivů´ a k čemu slouží? Kdo ho vypracovává a na základě čeho? A jak se vnější vlivy třídí? Přinášíme vám odpovědi na tyto a další otázky související s určováním vnějších vlivů a ochranou před úrazy elektrickým proudem.
Plánování několika svodů pro uzemnění se nachází už v projektové dokumentaci. Bez hromosvodu a uzemnění nemůže být stavba zkolaudována. S čím bychom měli v praxi počítat?
Revize elektrických zařízení a hromosvodů nepodceňujte. Následky, které by s sebou mohlo jejich zanedbání přinést, by se v extrémním případě mohly stát i naší doživotní noční můrou a zátěží našeho svědomí. Balvanem na zádech, ale i jen větrem v peněžence.
Požární hlásič a hasící přístroj? Nedávno jen jakýsi nadstandard, poté módní vlna s logickou a zároveň i praktickou zápletkou a od letošního roku už i povinnost.
Moderní domácnost plná elektrospotřebičů, ale také trendově zařízené pracoviště se všemi výdobytky v oblasti výpočetní techniky z poslední doby, které nám značně usnadní a urychlí práci – to je diktát 21. století. Jen málokdo z nás, kteří jsme se s tím vším, co naše civilizace produkuje, alespoň trochu skamarádili, se takovým technickým pomocníkům bude bránit. Práva na snadnější život s sebou však nesou také povinnosti, jimž vévodí jedna zásadní, a sice pravidelná revize elektroinstalace.