K návrhu montované dřevostavby Sauvignon bylo přistupováno s rozmyslem a umem architekta. Sauvignon je hospodárný dům s výjimečně spořádaným designem. Vila Sauvignon zapadá do venkovské výstavby i na příměstské parcely. Difuzně otevřená montovaná dřevostavba Sauvignon je určena pro každého, kdo volí rozumem i srdcem.
Pokud chcete ušetřit čas, peníze a nervy, je řešením dřevostavba konstruovaná z certifikovaných prefabrikovaných panelů. Pokud zvolíte systém difuzně otevřené stavby, získáte zdravé prostředí interiéru bez obav z alergií a jiných onemocnění, která jsou způsobena nezdravými stavebními materiály.
Rodinný dům Sauvignon může být postaven jako nízkoenergetický i pasivní, na klíč i v určitém stupni dokončení stavby. Konstrukce domu jsou certifikované. Předností domu Sauvignon jsou akumulační a akustické betonové podlahy v 2. NP, instalační předstěna z Rigiduru, a podlahové vytápění již v ceně.
Rodinný dům Sauvignon může být postaven jako nízkoenergetický i pasivní, na klíč i v určitém stupni dokončení stavby. Konstrukce domu jsou certifikované. Předností domu Sauvignon jsou akumulační a akustické betonové podlahy v 2. NP, instalační předstěna z Rigiduru, a podlahové vytápění již v ceně.
Dispozice rodinného domu Sauvignon
- Vnější rozměry domu: 8 × 9 m
- Dispozice: 5+kk
- Výška hřebene střechy: 7,3 m
- Sklon střechy: 22°
- Zastavěná plocha: 74 m2 + garáž
- Celková užitná plocha: 120 m2
- Užitná plocha přízemí: 60 m2
- Užitná plocha podkroví: 60 m2
Ceny rodinného domu Sauvignon
- Rozšířená hrubá stavba: 1 169 388,- Kč + DPH
- Interiéry na klíč bez vybavení: 660 732,- Kč + DPH
- Vnitřní dokončovací práce (vybavení): 395 193,- Kč + DPH
- Celkem za dodávku na klíč: 2 225 313,- Kč + DPH
- Cena celkem za spodní stavbu na rovném pozemku: 158 400,- Kč + DPH
Vnitřní členění domu Sauvignon
Vnitřní členění domu je standardně osvědčené – v přízemí velký obytný prostor s kuchyní a jídelním koutem, 1 samostatná místnost (třeba pracovna či hostinský pokoj), předsíň a schodiště. Z hlavního obytného prostoru se dostaneme na krytou terasu, hlavním vchodem do předsíně. Standardem je v přízemí též technická místnost a koupelna vybavená toaletní mísou, umyvadlem a sprchovým koutem. V podkroví je umístěna velká koupelna, samostatné WC a 3 pokoje – dva velké a 1 menší. Garáž navazuje v přízemí na hlavní vstup do domu.Elegantní a střídmá dřevostavba
Příjemná atmosféra domu Sauvignon překvapí i skalní zastánce kamenných staveb. Ani v patře nepoznáte, že jste v dřevostavbě – zdi jsou pevné, stejně jako jsou pevné a nehlučné podlahy. I v zimě je v domě vyvážená teplota a nehrozí ani únava způsobená vydýchaným vzduchem.V přízemí i patře jsou lité betonové podlahy, což poskytuje celé stavbě lepší stabilitu a výborné akustické vlastnosti (jako u zděných domů). Také použití vysoce pevnostních i vlhkuvzdorných materiálů Rigidur v interiéru vytváří zdravé a hygienicky vyhovující prostředí. Rovnoměrnou teplotu interiéru zajišťuje podlahové vytápění.
Vkusnost a střídmost interiérového vybavení svědčí o tom, že jsme v domě pro normální lidi, kteří nehledají žádné pompézní a zbytečně finančně náročné prvky, ale naopak kvalitní a vysoce funkční standard. Řešení prostoru a pohybu v něm svědčí o zkušenostech a praktickém myšlení, které na mnohých stavbách dnes marně hledáme. Elegance rozhodně nechybí vzhledu domu ani jeho vnitřnímu vybavení. A třeba v ložnici pustíme dovnitř stisknutím tlačítka pro ovládání venkovních žaluzií právě tolik světla, kolik si budeme přát.
Krátká doba výstavby
Nezanedbatelná je také úspora peněz. Od zahájení stavby do nastěhování uplyne 4–5 měsíců. Základovou desku nelze uchvátat – je třeba počkat při standardní technologii na zrání betonu alespoň 28 dní. Od zahájení hrubé stavby na nových základech je vše pod střechou do týdne a stavba tak není zbytečně namáhána srážkami. Více času pak zaberou dokončovací práce v interiéru, ale i realizace fasády.Kvalitní tepelná izolace
Difuzně otevřená dřevostavba dýchá i při zachování vysoké tepelné izolace. A velký podíl má na tom právě zvolená izolace, kterou je minerální (kamenná) izolační vata (vlna). Kamenná vlna je často využívána pro své dobré akustické a tepelně izolační vlastnosti a nehořlavost. Kamenná vlna přispívá ke zvýšení požární odolnosti stěn, nehoří, ale taví se. Její vlákna jsou nenasákavá, nezadržují vodu, ani ji neabsorbují. Vata se přitom dá krájet i střihat do vhodných rozměrů. Důležité je, aby se při plnění vatou jednotlivých kójí v konstrukci dbalo na vyřezání o cca 20% většího kusu a jeho následné napěchování do konstrukce. Kamenná vlna se pěchuje právě proto, že po čase trochu slehne. Často se též panely dělí v polovině výšky dalším trámkem, který zajišťuje kromě statické tuhosti právě rozdělení vaty na dvě části. Ta se pak tolik nedeformuje svou vahou.
Zdroj: www.drestav.cz