Novinka od HELUZ na veletrhu FOR PASIV
HELUZ představí na veletrhu FOR PASIV inovativní novinku s nadstandardními hodnotami tepelné izolace, která ještě více zrychlí a zjednoduší stavbu.
HELUZ představí na veletrhu FOR PASIV inovativní novinku s nadstandardními hodnotami tepelné izolace, která ještě více zrychlí a zjednoduší stavbu.
Kvalita spánku a odpočinku, ale i soustředění nebo pracovní výkonnost. Na to vše má vliv akustická pohoda. Jak jí dosáhnout? V případě budov, kde podle výzkumů strávíme přes 80 procent času, je ovlivňována hlavně obvodovým pláštěm – tedy především zdmi. Platí, že čím jsou masivnější, tím lépe od hluku izolují. A nejde přitom o jejich tloušťku, hlavní roli zde hraje objemová hmotnost – silná stránka vápenopískových bloků Sendwix od KM Beta.
Jak se dřív stavělo na venkově? Většinou z materiálů, které se nemusely zavážet z fabrik nebo města, a které byly snadno dostupné přímo v okolí stavby. Stavělo se tedy ze dřeva a kamení. Proč už se s nimi dnes ve stavební praxi tolik nepotkáme? Je to snad jen proto, že máme materiály jiné, lepší, kvalitnější? Tyhle otázky si položili architekti, během přípravy projektu rodinného domu v Los Espinos. V lokalitě, která oplývala hojností dřeva a kamene.
Pokud už nějakou dobu hledáte svůj vysněný rodinný dům a zajímáte se o domy z pevných materiálů s dlouhou životností a nízkými provozními náklady, pak vám určitě nemusíme Dům jedním tahem (DJT) dlouze představovat.
Řešíte, jak si postavit zdravý, komfortní a přitom energeticky úsporný dům? Přijďte se poradit s odborníky na veřejné fórum Jak na novostavby. Koná se 25. října v Praze a sledovat ho můžete i online.
U jedné jihočeské rodiny zafungoval myšlenkový proces volby domu a pozemku opačně, než je obvyklé. Nejprve si našli pozemek, pak až začali řešit, jaký dům na něm postavit. A dům, který se prohnul jako luk, je skvělým architektonickým počinem.
Toužíte po novém rodinném domu s plochou střechou a kubistického vzhledu, navíc stavěném unikátním stavebním systémem s mnoha přednostmi? Rovnou 16 nových domků většinou s plochou střechou představuje společnost Energy Domy.
Zdicí pěna Porotherm Dryfix, respektive Dryfix extra slouží ke spojování broušených cihel. Oproti tenkovrstvé maltě přináší řadu výhod – pyšní se výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, šetří čas i náklady během stavby, a navíc umožňuje pokračovat ve zdění i ve chvíli, kdy teploty klesnou pod bod mrazu. Nyní jsou dózy k dostání s větším obsahem materiálu, což umožňuje kromě snížení množství odpadu také významně zefektivnit využití materiálu. V nové dóze vystačí lepidlo na zdění minimálně na 6 m².
Všechny naše stavební systémy vyrábíme s důrazem na kvalitu, variabilitu, jednoduchou manipulaci, zdravotní nezávadnost a trvalou udržitelnost. Naše novinka, kterou vám nyní přinášíme, však nabízí ještě mnohem víc. Přečtěte si, na co se můžete těšit.
Podlahy jsou ze samonivelačního sádrového potěru, stěny jsou konstruovány z vápenopískových zdicích bloků a na střeše položena betonová střešní krytina. Tak vypadá z pohledu volby klíčových stavebních prvků jednopodlažní rodinný dům, který právě vyrůstá nedaleko Žiaru nad Hronom.
Málo se o nich ví, přitom tvoří cca 10% objemu obvodové konstrukce domu a ušetří vám až třetinu práce. O kom je řeč? O tichém, ale nezbytném souputníku všech kvalitních staveb – doplňkových cihlách.
Zateplená víceúčelová cihla Porotherm 20 T Profi vyřeší různé výzvy na vaší stavbě. Při praktické šířce pouhých 20 cm se svými vlastnostmi vyrovná mnohem širším cihlám.
Proč nejsou levné cihly z Polska dobré řešení? Proč není potřeba řešit zateplení, ale stačí jednovrstvá konstrukce? Budeme v budoucnu přistavovat patra pro potomky, protože dům si už jen tak někdo nepostaví? Je cihla vhodná i pro moderní domy? A proč není dům jen o cihlách? O tom, že dům není jen hromada materiálu, ale smysluplný celek, jsme si povídali s Eliškou Smolovou.
V poslední době se velmi často setkáváme s otázkou kvality provedení zdiva a jestli, případně jak moc, ovlivní fyzikální vlastnosti jednovrstvého zdiva přítomnost rozvodů, především pak elektroinstalačních krabiček. Je to skutečný problém, nebo jde jen o zbytečnou obavu?
I z cihel se dá stavět rychle a přesně. Nový dům prostě vůbec nemusí být dřina a stavbu lze snadno zjednodušit, pokud použijeme ucelený stavební systém. A právě s cihelným systémem HELUZ postavíte celou hrubou stavbu svého nového domu tak, že již nic dodatečně nesháníte, neřešíte nic navíc. Vše do sebe perfektně zapadne!
Pasivní vzorový dům HELUZ, který byl postaven na kraji jihočeské obce Myslkovice, je důkazem tohoto, jak to dopadne, když staví projektant. Tedy v pozitivním smyslu někdo, kdo oboru rozumí. Dům byl postaven ze zateplených cihel HELUZ Family 50 2in1, navíc vyniká jednoduchostí, symetrií, barevnou střídmostí a promyšlenými vnitřními dispozicemi.
Moderní technologické postupy ve výstavbě bytových a rodinných domů nám umožňují budovat energeticky nenáročné stavby. Je s tím ovšem spojeno velké množství detailů jednotlivých stavebních prvků.
Mezi nejzásadnější otázky stavebníků patří: z čeho, jak a za kolik. Pórobetonové tvárnice PORFIX jsou cenově dostupné, zároveň se s nimi pracuje tak dobře, že je lze využít do posledního kousku. Navíc – kdo si nechá u technických poradců PORFIX vypočítat spotřebu, ušetří za zbytečně nakoupený stavební materiál. A to se vždycky hodí. Třeba ke splnění snu o lezecké stěně za domem.
I když moderní zdicí dutinkové tvárnice, které jsou již dokonce i zateplovány (dutinky se vyplňují tepelným izolantem, tedy alespoň ve společnosti HELUZ), původní cihelné materiály příliš nepřipomínají, stále jsou to cihly. Ty cihly, jejichž zaznamenaná historie je stará nejméně 10 tisíc let. Prvními cihlami byly takzvané sušené vepřovice, jejichž obdoba se při stavbách u nás používala především na vsích ještě na přelomu 19. a 20. století. Cihly jsou tedy staré jako sama známá historie lidské civilizace.
Jestli novostavba anebo rekonstrukce, na tom vůbec nezáleží. Důležitý je vždy výsledek. A navíc záleží i na přístupu. Klienty (stavebníky, investory) je třeba brát jako rodinu. U stavby je podstatný smích.