Orientujete se v nabídkách stavebních spořitelen?
Jak si vybrat stavební spoření, které vám bude vyhovovat? Z jakých kritérií je třeba vycházet?
Vítejte na naší stránce věnované stavebnímu spoření. Zde najdete všechny informace, které potřebujete, abyste se dozvěděli více o tomto finančním produktu. Najdete zde rady, tipy, návody a zajímavé články, které vám pomohou lépe porozumět stavebnímu spoření a jak ho využít ve svůj prospěch. Připojte se k nám a dozvíte se více o tomto finančním produktu.
Jak si vybrat stavební spoření, které vám bude vyhovovat? Z jakých kritérií je třeba vycházet?
Kam uschovat naspořené peníze? Jak naložit s dědictvím či obnosem po prodeji rodinného vozu, když zrovna nic pořizovat nepotřebujete? Tento článek je průvodcem po finančních produktech pro obyčejné lidi, kteří nejsou burzovní žraloci a nehodlají riskovat.
Stavební spořitelny přidaly do kroku. Hypotéky si i nadále drží tempo.
Pozici stavebních spořitelen bez ustání oslabuje nekončící diskuze o dalších úpravách podmínek fungování stavebního spoření a jeho otevření univerzálním bankám.
Najít člověka, který nezná stavební spoření, by asi bylo těžké. Proč je stavební spoření stále tolik populární?
Produkt jménem STAVEBNÍ SPOŘENÍ vznikl v roce 1993 a zároveň s jeho vznikem byla zavedena také jeho státní podpora. Od té doby docházelo ke změnám a nyní je na přetřesu úplné zrušení státní podpory stavebního spoření. Opět.
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Chystáme se koupit družstevní byt 3+1 a máme v osobním vlastnictví byt 1+1. Rozhodujeme se, zda je lepší náš byt 1+1 prodat a zbytek peněz na koupit bytu si půjčit, nebo raději náš byt pronajímat a půjčit si celou částku. Zřejmě využijeme úvěr od stavební spořitelny u které máme stavební spoření (Raiffaisen), ale to nám končí až za rok a my bychom rádi pořídil byt tak do dvou měsíců. Předem moc děkuji za radu.
Vážená paní Novotná, v tomto případě je každá rada drahá. V první řadě je potřeba si zjistit, jak se pohybují ceny pronájmů…
Dobrý den. Rozhodli jsme se s přítelkyní rekonstruovat část rodinného domu, který je nyní ve vlastnictví rodičů přítelkyně. Oba s rekonstrukcí souhlasí, nemají problém ani s případnými majetkovými převody. Kromě přítelkyně může dědictví nárokovat také její bratr, který je ochoten se svého nároku proti finančnímu vyrovnání vzdát. Celou rekonstrukci bude nutné hradit z hypotéky, případně z hypoúvěru stavebního spoření. To máme oba. Nyní tedy k našemu dotazu. Jelikož chceme rekonstruovat pouze jedno patro ze dvou, nevíme, jakým způsobem co nejlépe i vzhledem k nutnosti brát si hypotéku vyřešit budoucí majetkové uspořádání - nechat zdědit pouze polovinu domu, polovinu zdědit a zbytek odkoupit, nebo vše zanechat ve vlastnictví rodičů a plnění rekonstrukce ošetřit smluvně, případně přistoupit ke sňatku? Rádi bychom, aby tento proces byl co nejlevnější, administrativně nejjednoušší a nejrychlejší, ale přitom dobře ošetřený pro případ, kdy si budu brát hypotéku já, případně bych musel být spoluručitelem. Druhý dotaz by směřoval na posloupnost jednotlivých kroků. Bude lepší nejprve celou věc uzavřít z hlediska majetko-právního, nebo si nechat nejprve zpracovat projekt a po zjištění celkových nákladů rozhodnout o dalším postupu a nejvýhodnější majetko-právní variantě s tím, že by předmětem části hypotéky mohlo být případně i finanční vyrovnání. Děkuji za odpověď.
Ve Vašem případě by asi bylo nejjednodušší řešení, pokud byste si přítelkyni vzal. Pak byste nabývali do společného jmění manželů,…
Dotaz: Byla jsem vdova se dvěma dospělými dětmi.Vzala jsem si rozvedeného muže s dospělým synem. V případě, že můj muž zemře, bude jeho syn dědit i můj majetek? Mám stavební spoření, životní pojištění a uložené peníze darované od mých rodičů.Bude toto zahrnuto do dědictví mého muže jeho synovi?A budou moje účty uzavřeny do vyřešení dědictví? V případě že ano, jak tomuto předejít?Za Vaši odpověď předem děkuji.Blanka Peřinová
Dobrý den paní Peřinová, syn Vašeho manžela bude mít nárok na dědictví pouze po svém otci, nikoliv po Vás. Majetek, který jste nabyla…
Dotaz: -děkuji za odpověď a doplňuji, že koupi bytu i zahrady zajišťoval manžel. Na byt bylo použito i stavební spoření dětí a z toho i úvěr, který jsme na byt nepotřebvali, ale na pozemek. Byt stál o 100 tis. více než pozemek, proto částka od mého otce, kterou převzal a písemně potvrdil převzetí na koupi bytu. Při koupi bylo dohodnuto, že mně a dětem zůstane byt, manželovi pozemek. Pozemek nechal napsat jen na sebe.Až při vypořádávání sjm začal tvrdit, že peníze dostal na pozemek od svého otce proto je jen jeho. Že použil úvěr na byt jsem zjistila asi po roce, když úvěr neplatil. Prý úvěr ze staveb. spoření lze použít jen na bytové účely, Udělal prý jenom výměnu. Ve vypořádání chce ale polovinu tržní ceny bytu, což nemáme, neboť děti i já jsme dali úspory už na koupi bytu. Je to podvod, ale nevím jak to dokázat. Děkuji
V druhém e-mailu jste nám zaslala další, doplňující informce, které, bohužel, pouze rozšiřují popis skutkového stavu. V naší odpovědi…
Dobrý den,za svobodna jsem pořídila družstevní byt který byl zaplacen z mých peněz a peněz rodičů.V roce 2002 jsem se vdala a v roce 2005 se tento byt prodal a z peněz za tento byt + stavební spoření se koupil větší družstevní byt (jiné družstvo).Manžel mě bude z tohoto bytu vyplácet a já potřebuji vědět,jestli se do této částky můžou započítat i peníze mnou vložené do koupě druhého bytu jako výhradně mé prostředky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, předpokládáme, že jste s manželem nabyli společný členský podíl v bytovém družstvu a právo společného nájmu…
Dobry den, prosim o radu-chci si vzit uvěr ze stavebniho spořeni 1000000 na rekonstrukci domu,kterym chci ručit.Jak to jde udělat ,když se sice dum napiše na mě,ale bude v něm bydlet i muj otec.Prosim o všechna možna řešeni(pokud jsou)předem děkuji za odpověd.
Otec může mít zřízeno věcné břemeno práva doživotního bydlení v nemovitosti, to zřízení zástavního práva z právního hlediska nijak…