Přeji dobrý den. Řeším právě (ne)funkčnost dlažby položené na dřevotřískovou podlahu, narazil jsem na Vaši reakci v jedné diskusi a chtěl bych Vás požádat o radu. V některých jiných diskusích jsem viděl, že provést skladbu dřevotříska + dlažba na relativně pevném povrchu (trámy a spol.) zřejmě nění až tak náročné nebo řekněme riskantní. Máte zkušenost s případem, kdy je skladba podlahy "pružná" - odspoda směrem nahoru - beton / tepelná izolace (polystyren nebo podlahová minerální cca 10 cm) / OSB / dlažba ?
Právě řešíme vysokou pružnost takové skladby a její vliv na pevnost a funkčnost dlažby, aby ji po čase ta pružnost v podstatě nezlikvidovala "nerozlámala". Částečně to již tak bylo položeno a netrvalo to ani týden a spáry se drolí a při pokusu jak moc dlažba na OSB podkladu drží nebylo potřeba nijak výrazné síly aby se dlaždice odloupla. Mám proto obavu, že pružnost zlikviduje nejenom spáry ale způsobí po krátké době na exponovaných místech i odloupnutí celých dlaždic.
Pokud bych Vás mohl požádat o nějakou zkušenost, radu nebo tip, byl bych Vám velice zavázán.
Přijměte omluvu za opožděnou odpověď, zapřičiněnou administrativní chybou.
Z dotazu nevyplývá, proč je skladba, resp. stropní konstrukce "pružná". Tou otázkou bych se zabýval v první řadě. Je příčinou poddimenzování stropu ? A je možná náprava ? Nevystavujete se nebezpečí, že neřešením problému ho pouze oddálíte a bude Vás v budoucnu čekat řešení daleko náročnější?
Zkušenost s realizací v takových podmínkách bohužel nemám. Každému, stejně jako Vám, bych se snažil poradit zesílit stropní konstrukci, případně zvolit jiné materiálové řešení podlahové krytiny. Nejvhodnější je domluvit na místě schůzku se statikem, který během chvíle nevrhne nejvhodnější řešení.