Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda-li je nutné doložit povolení jako přílohu k dodatečnému stavebnímu povolení, jestli že je stavba - rekreační chatka do 25 m2 svépomocí připojená před 30 lety na neveřejný zdroj vody (se sousedy sdílená studna, vše ústně odsouhlaseno a bez problému provozováno), spotřeba vody je minimální produkce odpadních vod téměř žádná, v místě chatky je vybudovaný septik. Je potřeba revize, kolaudace septiku nebo něco podobného? Na oboru ŽP ve formuláři koordinované stanovisko není k tomuto žádné vyjádření.
Předem děkuji za odpověď.
No, pokud se hovoří o dodatečném povolení, tak se musí jednat o „černou stavbu“. Je otázka, zda jste si sami nenaběhli, zda se ve vašem případě (po 30ti letech existence stavby) nejedná spíš o stavu, kde se ztratily doklady…..
Ale budiž. K dodatečnému povolení stavby potřebujete nechat vypracovat projektovou dokumentaci. To co do ní váš projektant uvede, k tomu musíte dokládat další závazná stanoviska např. i životního prostředí. Přitom rekreační chatka může existovat bez zdroje pitné vody (projekt by uvedl, že voda bude zajištěna donáškou) i bez jímky na vyvážení či ČOV, v projektu bys bylo uvedeno chemické WC. Takže první krok je na vás o co vlastně požádáte a potom zastávám názor komunikovat se stavebním úřadem a postupně dokládat bod po bodu, co je potřeba.
Lidi si neuvědomují složitost procesu. Jestliže studna nemá povolení, tak i studna by musela projít procesem dodatečného povolení a pozor, jde o vodohospodářské řízení, navíc odběratel musí mít i pravomocné rozhodnutí o odběru podzemních vod a teď si vemte, že studna je na pozemku u souseda a ani on tento dokument nemá…. A navíc jde i o občanskoprávní záležitost. Takže z toho může být motanice i pro něj
Asi bych v prvním kroku žádal o dodatečné povolení chatky s chemickým WC a vodou z donášky a pak se sousedem dohromady postupně dal do pořádku studnu a úředně ověřené odběry (pro oba). Pozor, tento proces můžete dávat dohromady celý rok….