Nalezeno 245 dotazů

rekonstrukce kabelového vedení bez souhlasu vlastníků dotčených nemovitostí

Dobrý den, v r. 2006 prováděl ČEZ rekonstrukci venkovního vedení na kabelové - zemní vedení. Venkovní bylo spolu s vedením Telefoniky-O2 na střešníkách umístněných na domech. Bohužel ČEZ prodal /převedl/ tyto střešníky Telefonice-O2, takže jejich vedení tam stále zůstává spolu s "hnusnýma" střešníkama. Jak to, že majitelé dotčených nemovistostí o tomto převodu nebyli informováni? Nebyl třeba k tomu jejich souhlas? Děkuji za odpověď.

Jan Krátký

Dobrý den, v r. 2006 prováděl ČEZ rekonstrukci venkovního vedení na kabelové - zemní vedení. Venkovní bylo spolu s vedením Telefoniky-O2 na…


uložení a vzdálenost mezi inž. sítěmi v chodníku

Dotaz dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak daleko mají být od sebe kabely vedené ve veřejném chodníku el. vedení a telefonního kabelu? Popřípadě, jaká vyhláška to stanoví? Předem moc děkuji za odpověď

Jan Krátký

Důležitá skutečnost pro přesné zodpovězení dotazu je ta, pro jaké napětí jsou kabely určeny. Vzdálenosti mezi jednotlivými sítěmi,…


uložení inženýrských sítí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli bych mohl vést v jednom výkopu vodu a nad ní elektriku? Zda je to možné, a jestli ne, jaký odstup musí být vody a elektriky od sebe? Děkuji za odpověď

Jan Krátký

Z dotazu nevyplývá, zda se jedná o přípojky nebo veřejné řady. Pro umístění veřejných řadů platí norma ČSN 73 6005 „o prostorovém…


provádění stavby v rozporu s projektovou dokumentací

Dobrý den. Vedle mého pozemku, který sousedí s obecním pozemkem, jsou prováděny práce na zřízení zemního NN kabelového vedení. Projekční firmou jsem byl požádán o vyjádření souhlasu s projektem. Firma realizující tento projekt však nedodržuje vzdálenosti od hranice mého pozemku uvedeného v projektu a navíc i umístění el. pilíře není v souladu s projektem. V projektu jsou uváděny vzdálenosti 2 m od hranice pozemku, realita je 0,5 m od hranice, včetně umístění pilíře podél mého plotu cca 0,5 m. Mám nějaké možnosti obrany proti tomuto počínání?

Jan Krátký

Možnost obrany proti jednání zhotovitelské firmy samozřejmě máte. Stavba kabelového vedení podléhá schválení stavebního úřadu. Podle…


kolaudace ČOV

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat co je potřeba ke kolaudaci ČOV?

Jan Krátký

K žádosti o kolaudaci stavby, kterou budete podávat u vodoprávního orgánu /odbory životního prostředí městských úřadů či magistrátů…


čestné prohlášení o existenci studny

Dobrý den, chtěla jsem se ještě zeptat. Když mám tedy zbudovanou studnu před rokem 1955, stačilo pouze sepsat čestné prohlášení. Mám zde uvedené datum, kdy jsem to psala 21.4.2007, je to správně? Nevím dokdy mělo být čestné prohlášení sepsané? Děkuji za odpověď.

Jan Krátký

Toto čestné prohlášení slouží pro Vás a pro případné další vlastníky nemovitosti pro případ sporu o stáří stavby studny a není…


rekonstrukce chaty na RD a napojení na stávající žumpu

Dobrý den, nejlepší stavební poradna na Síti. Chystám se přestavět chatu na kraji Prahy na dům. ČOV nelze kvůli 2. vodárenskému pásmu. V budově z roku 1944 je WC nad uzavřenou vodotěsnou betonovou jímkou asi 2 m2. Jímka není evidována jako žumpa, ale je zaškrtnuto odkanalizování "jiné". Záchod v budově je zakreslen v plánech z 1951 a 1994. Pamětníci jsou. Je možné nějakým způsobem dodatečně ohlásit /povolit/ žumpu? Pokud ano, musí splňovat parametry /normy/ současné, nebo ty platné v době jejího vzniku (WC je zakresleno v plánech z padesátých let)? Děkuji za radu

Jan Krátký

Žumpu dodatečně povolit samozřejmě lze, pokud ji stavební úřad bude považovat za stavbu realizovanou v rozporu se stavebním zákonem a pokud…


studna, realizována před rokem 1955

Dobrý den, když mám studnu, která byla zbudováno před rokem 1955, které doklady k tomu potřebuji mít? Prý nemusí být zkolaudována? Děkuji za odpověď.

Jan Krátký

Pokud byla stavba zbudována před rokem 1955, tak nebylo na její realizaci vydáno stavební povolení, pro tehdejší absenci vodního zákona. Z…


přístup na pozemek, umístění inž. sítí a pojem "stavba pro rekreaci"

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Vlastním pozemek, na který je přístup přes cestu, která je na pozemku souseda. Cesta se využívá minimálně 20 let. Nevyužíváme ji pouze my, ale i další lidé. Tato cesta je zároveň zanesena i v územním plánu. V katastru nemovitostí ale tato část jeho pozemku není vedena jako komunikace a není ani zhotoveno věcné břemeno. Má majitel takového pozemku právo omezovat pohyb na této cestě například tím, že by zde postavil závoru? Dále jsem se chtěl zeptat, kdybych chtěl pod touto cestou vést inženýrské sítě a majitel by nesouhlasil, mám nějaké možnosti, jak toho dosáhnout? Poslední otázka je: náš pozemek je dle ÚP určen pouze k chatové a rekreační zástavbě, žádnou vyhláškou obce není stanovena velikost chaty. Co mám pod pojmem rekreační zástavba (chatové a zahradní domky) chápat? Děkuji Vám za odpověď.

Jan Krátký

Pokud není část pozemku, na kterém se nachází cesta, zapsána v katastru nemovitostí jako veřejná komunikace, nebo není ve Váš prospěch…


stavba RD a ochranné pásmo studny

Mám dotaz, chtěl bych koupit pozemek na výstavbu rodinného domku a narazil jsem na problém. 3 m od hranice pozemku se nachází studna (zdroj vody pro místní zemědělské družstvo), je k takovéto studně nějaké ochranné pásmo? Pokud ano, jak velké? Děkuji

Jan Krátký

Zákonem, ani jiným předpisem není pro toto vodní dílo ochranné pásmo přesně stanoveno. Může však být stanoveno územním rozhodnutím o…