Jak vyřešit chybějící foukanou izolaci na půdě?
Dobrý den, po koupi domu jsem nalezl na půdě, kde je aplikována foukaná izolace, místo o velikosti asi 1x1 metr, kde tato izolace zcela chybí. Jelikož neznám typ použité izolace, chci se informovat, zda bude možné zmíněný prostor vyplnit jiným typem tohoto izolačního materiálu. Vznikne zde např. tepelný most, nebo něco takového? V této oblasti jsem se dosud nepohyboval. Děkuji
Dobrý den paní nebo pane. Takto zjednodušeně se na Vaši otázku nedá přímo odpovědět. Rozhodně bych tento dotaz směřoval na firmy…
Izolace střechy
Dobrý den, potřeboval bych poradit s izolací do střechy. Máme v projektu nadkrokevní izolaci, ale firmy, které jsme oslovili na realizaci, s ní nemají zkušenosti, nebo nám doporučili izolaci mezi krokve, která nás prý vyjde levněji. Co je tedy lepší pro zateplení šikmé střechy – nadkrokevní zateplení, mezi krokvemi nebo případně i pod krokvemi? Jedná se o novostavbu.
Dobrý den, u novostavby je výhodnější aplikovat izolaci nad krokvemi.Vyvarujete se problémům se složitým řeším parozábrany u řady…
Protokol o těsnosti zahradního jezírka
Dobrý den, potřebovala bych prosím vědět na základě jakých měření se vystavuje protokol o těsnosti v případě zahradního koupacího jezírka. Obsah jezera je cca 160m3, hloubka něco přes 2m a jedná se foliové jezírko. Chtěla bych se ještě zeptat kdo tento protokol vystavuje a jaké musí mít náležitosti. Za Vaši odpověď předem velice děkuji.
Dobrý den Protokol o těsnosti by měl u nového jezírka vystavit dodavatel, jako důkaz kvalitně odvedené práce. Pokud se jedná o starší…
Manipulační plocha
V areálu máme pronajatou kancelář a skladovací halu. Ve smlouvě o pronájmu je zpoplatněná "manipulační plocha", která se nachází před skladem. Jaká je definice "manipulační plochy", co se jí týká a zdali musí být součástí smlouvy? - Do skladovací haly se musí přes manipulační plochu vjet a vyjet ze skladu.Děkuji za radu.
Dobrý den, manipulační plochou se rozumí především plocha v průmyslové oblasti sloužící k obsluze daného objektu či areálu. Pokud…
Dočasné uložení zeminy
Dobrý den, mám tento dotaz: majiteli (investorovi) pozemku bylo povoleno magistrátem OŽP "Sdělením pro investora" dočasné uložení zeminy na jeho pozemku v určitém množství a časovém omezení. Po jeho opětovné žádosti mu bylo oboje navýšeno, respektive prodlouženo. Je možné nějakým způsobem opětovnému navyšování a prodlužování doby dočasného uložení zeminy zabránit, min. omezit? Je možno na tenhle případ aplikovat stavební zákon? Nejedná se o terénní úpravy. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Petr Mašek
Dobrý den, položil jste popravdě šalamounskou otázku. Totiž svým dovětkem v závěru dotazu jste v podstatě vyloučil jakoukoliv odpověď…
požadavek developera prodávat byt v bytovém domě společně s parkovacím stáním
Dobrý den, developer nás tlačí při koupi nového bytu (3+kk) k povinné koupi i garážového stání s odvoláním na zákonnou povinnost. Ve stavebním zákoně jsem nic takového nenašla. Existuje takovýto zákon či vyhláška nebo je to jen obchodní tah? Děkuji
Každá stavba (tedy i stavba pro bydlení) musí mít zajištěn odpovídající počet parkovacích a odstavných stání, které se většinou…
prokázání splnění informační povinnosti - záměr změny využití pozemku
Dobrý den, požádal jsem o změnu využití území z „orná půda“ na „les“. Včera mi ze stavebního úřadu přišlo oznámení o zahájení územního řízení. Na konci oznámení je věta: „Splnění této informační povinnosti, vyplývající z ustanovení § 87 odst. 2 stavebního zákona, žadatel doloží stavebnímu úřadu“. Jak to mám doložit? To jim tam mám přinést ceduli, na které bude pověšeno spoustu papírů nebo fotku? Takovou byrokracii, jako je změna 2000 m2, na kterých už dnes jsou 50-ti leté stromy (ale v katastru je to vedeno jako půda) na les jsem nezažil. Odbor životního prostředí > katastr > souhlas odboru životního prostředí > žádost o změnu na SÚ > oznámení o zahájení územního řízení >veřejné projednání? To je hrůza. Děkuji
Splnění informační povinnosti, uložené v § 87 odst. 2 stavebního zákona, stavebnímu úřadu doložte fotodokumentací, pořízenou nejlépe…
vynětí půdy ze ZPF pro stavbu bytového domu a zpevněných ploch
Dobrý den, prosím o zodpovězení následujících dotazů: 1) Je nutné v rámci žádosti o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby bytového domu (dále jen ÚR o umístění BD) předložit souhlas s vyjmutím půdy ze zemědělského půdního fondu, když stavba BD má být umístěna na pozemku, který je ve výpisu z KN označen jako „druh pozemku: zahrada“ a „způsob ochrany nemovitosti: zemědělský půdní fond“ (s vyznačením čísla BPEJ)? Pozemek leží ve městě s územním plánem, podle něhož se nachází v území smíšená zóna městská. 2) Pokud je pro výše zmíněný BD vydáno pravomocné územní rozhodnutí o umístění stavby BD na pozemku označeném ve výpisu z KN jako zahrada, stává se „celá zahrada“ pozemkem staveb pro bydlení ve smyslu § 21 stavebního zákona? Nebo ji lze považovat za pozemek veřejných prostranství, pokud nebude od veřejného chodníku oddělena plotem, vraty nebo závorou? 3) Vedle stavby BD je v rámci žádosti o vydání ÚR o umístění BD umísťováno na pozemku typu zahrada také parkovací stání a zpevněné plochy pro přístup do domu - parkovací stání a zpevněné plochy budou provedeny zhutněním pláně, dvěma vrstvami štěrkodrtě o různé hrubosti a betonovou dlažbou zámkovou a zatravňovací. Mají být plocha parkovacích stání a zpevněných ploch (chodníku) započteny do koeficientu zastavění pozemku, který je v územním plánu definován jako „procentní podíl zastavěné plochy objektu k celkové ploše pozemku“? Já se domnívám, že podle výše uvedeného popisu provedení parkovacích stání a chodníku se jedná o stavby a do „zastavěné plochy objektu“ a tedy i do propočtu koeficientu zastavění pozemku by být započteny měly. Souhlasíte? Případně, proč ne?
Ad 1) Souhlas orgánu ochrany ŽP k odnětí půdy ze ZPF pro její využití k nezemědělským účelům je podkladem k žádosti o vydání…
vynětí ze ZPF pro stavbu bazénu u RD
Dobrý den, mám bazén 3 x 6 m na vlastním pozemku v oplocené zahradě u mého domu v zastavěné čtvrti. Žádala jsem o dodatečné povolení stavby (bazénář řekl, že nic nepotřebuji - později jsem zjistila, že je to jinak) nicméně největší problém nastal na ŽP, kde po mě chtějí 9 tis. Kč za vynětí ze ZPF, po ostatních sousedech nic nechtěli, ale změnila se úřednice. Mají na to právo? Naše ulice je postavena na původním poli a navíc je nedaleko zdroj pitné vody, ale přece jednou už je to zahrada, která je oplocena. Je v řadě, s ostatními nesousedí s polem je zatravněna a jsou tu stromy. Traktor sem už nepojede. Půdu z bazénu jsem zde rozhrnula a navíc jsem půdu navážela. Nechápu, proč mám platit, ZPF nijak neohrožuji a proč mám platit jen já z celé ulice? Děkuji
O skutečnosti, zda je zapotřebí zastavěnou plochu vyjímat či nikoliv a zda je za případné vynětí nutné platit je kompetentní rozhodnout…
stavba RD na pozemku zatíženého věcným břemenem umístění kabelu NN
V dědickém řízení jsem získal pozemek. Zvažuji na něm výstavbu rodinného domu. Dům je však zatížen věcným břemenem (podle listiny). Věcné břemeno je umístění, zřízení a provozování zařízení elektrizační distribuční soustavy. Co přesně to znamená? Dále je ve výpisu územního plánu v technických podmínkách napsáno, že součástí parcelace plochy musí být návrh přeložky a zakabelizování vedení 22 kV. Souvisí spolu tyto dva body? Případně kde bych se mohl tyto informace dovědět? Děkuji
Na pozemku je umístěno kabelové vedení 22 KV elektrizační soustavy, proto bylo v minulosti ve prospěch vlastníka vedení na pozemku zřízeno…