Uvedeme vám tři příklady z reálného života, ke kterým zcela běžně dochází. Schválně jestli se v nich vy sami najdete. Prvním je zrekonstruovaný vinný sklep, druhým garáž používaná jako skladiště a třetím plíseň v pánské společenské místnosti domu.
Vinný sklípek byl nádherně zrekonstruován, dostal krásné cihlové obložení a masivní dřevěný nábytek. Vše bylo navržené pro příjemné posezení a ochutnávky vín i něčeho ostřejšího s přáteli. Jediné, co však kazí dojem i pobyt zde, je přítomná plíseň tvořící neestetické povlaky na nábytku a nepříjemný zápach zatuchliny ve vzduchu. Opakované ošetřování chemií pomáhá jen krátkodobě, navíc se tak stěny ještě více zasolují. Po krátkém čase se problém objeví znova.
Garáž jako sklad. Původní garáž se stala místem pro skladování sportovního nářadí a sezónních věcí rodiny. Běžně se pro takové účely využívaly půdy, ta však nebyla k dispozici. Do objektu voda neteče, vše by mělo být v pořádku, ale není. Vše, co je organického původu, zde napadá plíseň (obuv, části pracovního nářadí, lyžařského vybavení a oblečení). Otravná plíseň je všude.
Oáza pánského pokoje. Pobytové prostory vedle rodinné sauny situované mimo rodinný dům získaly využití pro setkávání s mužskými návštěvami domácího pána. Vznikl prostor pro posezení s přáteli nad pohárem dobrého drinku, s dýmající cigaretou a při přátelských rozhovorech. Řeší se zde radosti i strasti. Kožená těžká křesla, dubový stolek, vitrínu na sklenice a láhve, vše je třeba donekonečna ošetřovat před stále se objevující plísní.
Ve všech třech případech je přitom problém vždy stejný. Zvýšená vlhkost a následná tvorba plísní. Řešení problému větráním uvedených prostor sice pomůže, ale jen za určitých okolností. Pokud však do chladnějšího prostoru vženete teplý a vlhký vzduch, vzdušná vlhkost může kondenzovat na chladnějších površích, dochází k rosnému bodu. V okamžiku, kdy si myslíme že situaci řešíme, ji ve skutečnosti zhoršujeme. Je prostě třeba vždy vědět, kdy je vhodné větrat a kdy naopak ne. A právě to automaticky vyhodnocuje profesionální větrací systém, ve zkratce PVS 1000.
Větrací zařízení PVS 1000 monitoruje interiérovou i exteriérovou teplotu a vzdušnou vlhkost, na základě čehož spouští či vypíná zařízení napojená na zabudované relé. Uživatel má k dispozici 6 módů, z čehož je volitelných 5 režimů větrání. Pokud tedy máte plísní již doslova po krk, udělejte to, co zákazníci firmy A - INVENT s.r.o., objednejte si funkční řešení.
Regulace podle rosného bodu, sklepní a garážové větrání, prostorové větrání
Téměř každý majitel domu zná tento problém: Jakmile dojde v místnosti k překročení maximální vzdušné vlhkosti, dojde k její kondenzaci, stěny začnou vlhnout a začne se tvořit plíseň, ve vzduchu je cítit zatuchlina. Obzvláště pak v soukromých kuchyních, stejně jako v gastro provozovnách, koupelnách a sanitačních místnostech, popřípadě i ve sklepních prostorech. Tedy všude tam, kde vládne zvýšená vlhkost, vzniká vysoké riziko vlhkých stěn a následná tvorba zdraví škodlivých plísní.
A právě v těchto případech pomáhá profesionální větrací systém PVS 1000. Systém provádí plnoautomatické větrání vašich prostor (například ovládáním propojených ventilátorů) a sice jen tehdy, když to umožňuje aktuální vzdušná vlhkost a teplota.
Charakteristické vlastnosti větracího systému PVS 1000
- 6 volitelných režimů (měření, vysoušení, intervalové větrání, větrání na základě teploty, teplotní a vlhkostní spínač, manuální režim větrání)
- Regulace na základě rosného bodu, větrání skleních prostor
- Senzorické přerušení činnosti
- Automatická regulace vlhkosti pro koupelny, sanitační místnosti, sklepy, vinné sklípky, kuchyně atd.
- Přímé propojení ventilátorů a jiných spotřebičů (čtyři relé)
- Regulace prostorového klimatu
- Rozměr zařízení: 170x140x68 mm
- Rozměr krytu senzoru: 67x37x22 mm