
Jak získat studnu
Jestliže jsou na vašem pozemku vhodné podmínky pro vybudování studny, není důvod váhat. Přestože za největšího sucha se může stát, že studna prostě vyschne. Po zbytek roku ale bude výborně sloužit a šetřit peníze.
Jestliže jsou na vašem pozemku vhodné podmínky pro vybudování studny, není důvod váhat. Přestože za největšího sucha se může stát, že studna prostě vyschne. Po zbytek roku ale bude výborně sloužit a šetřit peníze.
Každý člověk spotřebuje průměrně 150 l vody za den. Dešťovou vodou lze nahradit až 40 % této spotřeby. Zbývajících 60 % lze v domácnosti využívat úsporně pomocí moderních technologií.
Nevíte si rady s kvalitou a případnou úpravou vody ve své studni? Jak odstranit nečistoty a upravit její vlastnosti?
Proč je vůbec důležité zadržovat dešťovou vodu, jak si vybrat vhodnou nádrž a jak se nás snaží motivovat stát?
Ochrana vody je v současnosti aktuálním úkolem celé společnosti. Jedním ze způsobů ochrany je správné hospodaření s vodními srážkami. Dešťová voda může být bohatstvím jen pro toho, kdo s ním bude umět naložit.
I v roce 2019 budou probíhat kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám, ale třeba i dotace zvaná „Dešťovka“.
Zachyťte vodu z letních přívalových dešťů i běžných dešťů a využívejte ji celoročně na zalévání zahrady i v domácnosti. Na nádrže na dešťovou vodu můžete také stále získat dotaci a je to velmi snadné.
Proč nekvalitní plastové nádrže tečou a na jaký materiál se při výběru plastových nádrží zaměřit?
Výběr správného typu nádrže na dešťovou vodu bývá často dosti složitý, proto je třeba vždy dostatečně zvážit veškerá pro a proti. Poradíme vám, na co si dát pozor a s jakými náklady je nutné počítat.
Jak rekonstruovat podlahu staršího kamenného domu, jak získat dotaci na nádrž na dešťovou vodu, jak se správně rozúčtovává teplo?
Také letos čekáme nadměrná vedra a sucha, která rostlinám na zahrádce neprospějí. Firma Hellstein řešení na problém se suchem na venkově zná. Je jím domácí čistička odpadních vod STMH, která vodě navrací život.
I v roce 2018 probíhá příjem žádostí o dotaci SFŽP z dotačního titulu Dešťovka, konkrétně jde o 2. výzvu. Jak dotaci získat?
Za déle trvajícího horka a sucha nám již pravidelně vysychají zdroje vody. Vodu však potřebujeme stále, nejen k pití, mytí a vaření, ale i ke splachování toalety a zalévání v zahradě. A řešením je sběr a ukládání vody dešťové.
Spotřeba vody v ČR roste a není to jen novodobou bazénovou mánií, načež množství spodních a povrchových vod klesá. Jak šetřit s vodou?
Nemůžete se napojit na veřejnou kanalizaci a uvažujete o vlastní žumpě? Jaký je rozdíl mezi septikem a žumpou a jak je to s legislativou?
Pokud udeří vlna veder, začne ubývat vody i ve vaší studni. Výše její hladiny totiž odráží hydrogeologické poměry na celém území, takže žádné lokální zázračné řešení k dispozici není.
Zásoby vody se tenčí. Hospodařte s dešťovou vodou, nařizuje to i platná legislativa. Jak na to?
V pondělí 29.5. v 10:00 začal SFŽP přijímat žádosti o dotace z nového programu Dešťovka. A zájem o státní příspěvek na systémy proti suchu a plýtvání vodou je obrovský.
Česká republika je jedna z mála zemí, ve které se používá pitná voda i v kuchyních, koupelnách, na toaletách, ale i k zalévání zahrad či napouštění bazénů.
Je třeba důsledně hospodařit s vodou, které na našem území bohužel ubývá. Proto přišel nový dotační titul Modrá úsporám, který vám pomůže hospodařit právě s vodou dešťovou a tedy i s tou pitnou.