Jeden z nejkrásnější způsobů relaxace je rozhodně s využitím vířivé vany neboli vířivky. Ať už vás bolí, hlava, nebo jste jen měli těžký den. Koupel v bublinkách Vás rozhodně příjemně naladí. Užijete si ji osamotě, s partnerem nebo i s kamarády.
Vířivku můžete mít jakou součást bazénu. Obyčejně v ní bývá teplejší voda, to se hodí jako relaxace svalů, které jste zrovna namáhali při plavání. Teplota vody ve vířivce by měla být stejná jako teplota lidského těla. Vyšší teplota je vhodná před spaním, kdy se tělo zklidní a připraví k odpočinku. Pokud se potřebujete naopak probrat, stačí voda o pár stupňů chladnější než je teplota těla.
Vířivek existuje několik typů. Například sudová vířivka se výborně hodí na venkov, protože i tam potřebujete relaxaci po celodenní práci na chalupě. Koupel v sudu je velice oblíbená v severských zemích. Nejčastěji se vyrábí z cedrového nebo smrkového dřeva. Voda se ohřívá pomocí kamen, která jsou uvnitř sudu. Pořídit si můžete ale i plastové nebo nafukovací, které jsou cenově dostupnější.
Mohlo by vás zajímat toto srovnání: bazén nebo vířivka?
Koupání ve vířivce má blahodárné účinky i na naše zdraví. Masážní trysky, kterými proudí voda masírují svaly a tak v nich uvolňují napětí. Pomáhá také k prokrvování vnitřních orgánů a tkání, při poruchách spánku, depresi nebo bolesti hlavy.
Přečtěte si také: na co si dát pozor při výběru vířivky.