Znáte výhody kamenné izolační vlny?

Znáte výhody kamenné izolační vlny?

Kamenná vlna Rockwool se uplatní snad všude. Izoluje naše střechy, vnitřní interierové příčky, podhledy, podlahy i fasády. Izoluje hluk, chrání před teplem i chladem, dokonale odolává profouknutí a co víc, je při své velké účinnosti i velmi levná.

Co s vlhkostí zdiva?

Co s vlhkostí zdiva?

S vlhkostí ve zdech se setkáváme nejen ve starých budovách, ale bohužel i v novostavbách. Voda si umí najít cestu všude, do konstrukce domu pronikne i tou nejmenší skulinkou. Opravy nejsou zrovna levnou záležitostí. Jak nad vlhkostí vyzrát?

S Dryzone nemá voda šanci

S Dryzone nemá voda šanci

Zrekonstruovali jste starší dům a radost z nového bydlení vám kazí vlhké stěny, odlupující se omítka či plíseň nebo hniloba na stěnách? Za těmito problémy, které ovšem nejsou neřešitelné, stojí často zemní vlhkost. Pojďme se podívat na jednu z možností řešení, kterou je Dryzone, mezi odborníky označovaný jako ochrana proti vzlínající vlhkosti 21. století

Materiály pro rekonstrukci podkroví

Materiály pro rekonstrukci podkroví

Rekonstrukce podkrovních místností je velmi vyhledávanou a oblíbenou kategorií bydlení. Především pro svou cenu kombinovanou s velkým komfortem. Rekonstrukcí podkroví odstraníte i mnoho problémů se stavbou spojených, například nemusíte odkupovat pozemek či rekonstruovat celou nemovitost. Jaké materiály použít pro rekonstruci podkrovního bytu?

Izolace z minerálních vln

Izolace z minerálních vln

Budování podkrovního bytu je levnější než stavba nového. Pokud takovou možnost máte, neváhejte! Jaké materiály při rekonstrukci vašeho podkroví použít? Jak jejich výběrem zamezit možným statickým problémům? A víte jaké příčky jsou variabilní a snadno upravitelné? Suchá výstavba za použití sto procentně ekologických izolací z čediče a skelné vaty je ideálním řešením. Kvalitně izolované podkroví vám oproti tomu, kde izolaci ošidili, ušetří až 50% ročních výdajů na topení.

Radon a jeho izolace

Radon a jeho izolace

Kdo z nás již měl možnost vybírat stavební pozemek, jistě potvrdí, že se jedná o záležitost nelehkou a závažnou. Vždyť stavba rodinného domu zatíží finanční rozpočet na několik let dopředu, a proto je nezbytné důkladně zvážit nejen výběr projektu, materiálů, ale i pozemek, na kterém bude dům stát. Proč? Hledisek k výběru pozemku je mnoho - pojďme se zaměřít na geologické podmínky a radonové zatížení.

Izolace pod keramickým obkladem

Izolace pod keramickým obkladem

Na keramický obklad zatěžovaný vodou či vystavený účinkům vnějšího prostředí je potřeba nahlížet s potřebným respektem. Vypovídají o tom popraskané dlažby na balkonech a terasách, odlupující se obklad na soklech nebo vlhké mapy na zdech v okolí sprch a koupelen. K odlupování keramického obkladu dochází pronikáním vody do konstrukce pod obkladem. Příčinou bývá stárnutí dříve používaných materiálů a technologických postupů při jejich výstavbě, o nekvalitním provedení detailů ani nemluvě.

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Praha se v červnu stala místem setkání více než 5 000 divadelních umělců, scénografů, režisérů a architektů z celého světa s širokou pražskou veřejností. Pražské Quadriennale se letos neodehrálo jen v Průmyslovém paláci, ale vydalo se i do pražských ulic. Do pestré, mnohovrstevnaté nabídky přispěli zvukoví a světelní designéři, performeři, tanečníci a další umělci. Pohybovali se v centru města, včetně turisticky nejfrekventovanějších lokalit, kde se odehrály často nepřehlédnutelná představení anebo instalace.

Proč nevyužít relativně levných cen zateplovacích materálů?

Proč nevyužít relativně levných cen zateplovacích materálů?

Pokud chceme co nejvíce ušetřit na vytápění domu, pak sáhneme po levném principu vytápění, účinném vytápěcím systému a po kvalitních oknech a dveřích. To ale stále není optimálně dostačující řešení, protože zásadní roli na zamezování úniku tepla do okolního prostředí má zateplení domu. Odborníci doporučují kvalitní řešení: nechat dům – ať už rodinný domek nebo panelák opatřit tepelnou izolací. Jaké zateplovací materiály existují, v čem se liší a jaká je jejich cena? Platí pořekadlo čím víc tím líp? Jak správně vybrat? Pojďme se podívat na širokou nabídku jedenotlivých zateplovacích materiálů a na jejich kvality.

ROCKHOUSE  do druhého ročníku!

ROCKHOUSE do druhého ročníku!

Nejvýznamnější světový výrobce stavebních izolací z kamenné vlny dotuje i druhý ročník soutěže vysoce motivujícími částkami 100 a 30 tisíc korun v I. kategorii Projekt. Má zájem, aby se ní do zapojili jak renomovaní architekti, architektonická studia a ateliéry, tak studenti stavebních oborů vysokých škol. Zvláštní ocenění poroty s dotací 50 000 Kč je připraveno také pro II. kategorii Realizace. Mohou se do ní přihlásit firmy i soukromí stavebníci, kteří již postavili rodinné domy a jiné objekty s nízkoenergetickou koncepcí šetrnou k životnímu prostředí.

Bojujete proti vlhkosti ve zdivu?

Bojujete proti vlhkosti ve zdivu?

Přítomnost tohoto nežádoucího problému v podobě fleků na fasádě, opadávající omítky, hub, plísní a podobně jasně nasvědčuje tomu, že je opravdu nejvyšší čas nadbytečnou vlhkost odstranit a zabránit jejímu šíření. Navíc je to zároveň nejen stavební, ale i estetický a hygienický problém. Navlhnuté konstrukce podléhají rychleji zvětrávání, v důsledku toho se materiály a konstrukce postupně rozpadají, až nakonec dojde k destrukci samotného objektu.

Zateplování a izolace vedou

Zateplování a izolace vedou

Zdravý a pohodlný život je možný pouze v prostorách, které mají správné teplotní a vlhkostní podmínky. Při tepelné izolaci budovy je třeba kromě velkých ochlazovaných povrchů (podlahy, stěny, střechy) věnovat pozornost také tepelným mostům, jako jsou římsy, výklenky radiátorů, okenní parapety, atiky, styky zdí. Zanedbání izolace tepelných mostů má za následek nejen velké tepelné ztráty, ale také kondenzace vodních par, růst plísní a tvorbu prasklin. Při výběru materiálu bereme v potazu zejména technické vlastnosti výrobku – tepelný odpor, prostupnost vodních par, protipožární vlastnosti, objemovou hmotnost a také cenu.

Jak na šikmé střechy?

Jak na šikmé střechy?

Tvorba šikmých střech v posledních více jak deseti letech nabyla masivních rozměrů. Vzhledem na tradici, funkčnost, ale i estetické hledisko bude podobný trend jistě pokračovat i nadále. Šikmá střecha byla původně vymyšlená na to, aby chránila dům před nepřízní počasí, aby z ní co nejdříve stekla voda a odstranil se sníh. Samozřejmě nebyl důvod se zamýšlet nad tím, zda se dá pod ní pohodlně stát nebo chodit, anebo zda se sem dá umístit nábytek. Tyto prostory pod střechou sloužily spíše jako skladiště pro odložené věci, v lepším případě jako sušárny prádla či komory. Teprve až v současné době získávají tyto prostory na významu a atraktivnosti.

Radon – aby neškodil

Radon – aby neškodil

Radon je nebezpečný radioaktivní plyn pronikající na zemský povrch z horninového podloží, kde zamořuje objekty. Způsobuje mimo jiné rakovinu plic. Tento plyn, respektive jeho projevy, je možné diagnostikovat a stavebními úpravami omezit jeho koncentrace v objektech na únosné množství.
Pozornost veřejnosti je dnes spíše zaměřená na umělé zdroje záření (jaderné záření, problematiku radioaktivních odpadů atd.). Mnohem více by ji však mělo zajímat, že největší ozáření obyvatel je způsobeno přírodní radioaktivitou. Z ní na prvním místě jednoznačně vede radon v ovzduší budov.

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

Na přípravě nových stavebních předpisů, které by vymezovaly limity pro hluk ze sousedství, se mimo jiné podílí i Evropské sdružení pro akustiku, které pracuje na společném expertním doporučení pro sladění metod a podmínek měření a systémů klasifikace v EU. K řešení akustických otázek nejen v bydlení dlouhodobě přispívají i produkty společnosti Rockwool.

I domu může téci do bot

I domu může téci do bot

V našich klimatických podmínkách se setkáváme s vodou v různých podobách. A nejen my, ale i veškeré okolí kolem nás, tedy i stavby. Déšť, sníh, podzemní voda, zemní vlhkost, vodní páry, ale i samotná lidská činnost působí na stavební konstrukce neuvěřitelně agresivním způsobem. A tak není divu, že houby, plísně a jiné hygienické nedostatky nedají na sebe ve vlhkém prostředí dlouho čekat. Vhodně zvolená hydroizolace a její správné vyhotovení jsou proto důležitými faktory, které ovlivňují životnost celého domu.

Vzpomenout si na zimní mrazy se vyplatí i v červenci

Vzpomenout si na zimní mrazy se vyplatí i v červenci

Přišlo léto a po dlouhé zimě se nám již nechce myslet na mrazivé počasí, kdy jsme doma museli neustále přikládat do kotle, abychom vytvořili útulný domov. České domácnosti letos vydaly horentní sumy za topení a meteorologové hrozí, že příštích několik desetiletí to nebude jiné. Ceny energií navíc neustále stoupají a ČEZ se svými cenami snaží přiblížit standardu v západních zemích Evropské unie.
Právě proto bychom se za zimou měli ještě jednou ohlédnout a popřemýšlet, jak příští rok ušetřit, aniž bychom domov proměnili v mrazivou jeskyni s vnitřní teplotou 15°C.

Když nechcete mít z domu skleník

Když nechcete mít z domu skleník

Zatímco k topení si může majitel bytu zvolit levnější variantu než elektřinu, ochlazovat vzduch v místnostech bez elektrického proudu nelze. V budovách s klimatizací se přitom v horkých letních dnech spotřebuje mnohem více energie než na vytopení stejných prostor v zimě. Teplota střechy kolem 70 °C není v horkém letním dnu výjimkou. Střechou i zdivem pak do celé budovy prostupuje horko a z budovy se stává skleník, ve kterém se nedá pracovat, žít ani spát.

Kamenná vlna teplo ven nepustí

Kamenná vlna teplo ven nepustí

Nehoří, pohlcuje hluk i vlhkost a hlavně výborně izoluje – to vše jsou vlastnosti, které v sobě spojuje materiál, jehož předností si byly dobře vědomy již staré indiánské generace. Představujeme vám kamennou vlnu.
Kamenná vlna je především velmi výkonný izolátor. Je tím pravým, co hledáme pro zateplení našeho domu. Nejenže zabraňuje tomu, aby chlad prostoupil zdmi, navíc spolehlivě zajišťuje tepelnou stálost vnitřních prostorů po celý rok.

Jak zpevnit konstrukci či zeminu?

Jak zpevnit konstrukci či zeminu?

Kotvení závitovými tyčemi 25 – 73 mm se provádí všude tam, kde je účelné využít spolupůsobení horniny a vyvolaných napětí od zatížení stavebními nebo geotechnickými konstrukcemi.
Kotvením je efektivně řešena technická i ekonomická stránka speciálního zakládání. Působení kotevních sil je projektováno na očekávané zatížení od konstrukcí a podle výsledků geofyzikálního průzkumu provedené v potřebném rozsahu.