Jak vybrat vnitřní omítku
Představujeme základní přehled nejpoužívanějších typů vnitřních omítek.
Představujeme základní přehled nejpoužívanějších typů vnitřních omítek.
Cemix představuje produkty, určené pro zamezení úniku tepla z vytápěných do nevytápěných místností.
Nivelační hmoty. Kdy a proč použít sádru, a kdy a proč cement?
Nové vnitřní omítky přinesou vašemu interiéru mnohem více než jen krásné stěny.
Začalo to podlahami s podlahovým vytápěním. Díky svým skvělým vlastnostem se ale lité anhydritové potěry využívají v současné výstavbě stále častěji.
Věděli jste, že se v ČR těží přírodní sádrovec jen na jediném místě? Přiblížíme vám zajímavá fakta o tom, jak těžba probíhá a kde se sádrovec dále využívá.
Hlína je staletími prověřený materiál, který se opět vrací i do současného stavebnictví. A právě s hliněnými omítkami nahlédneme až do baroka.
Rychlost a spolehlivost ve dvou variantách pro různá prostředí nabízí elektrikářská a montážní sádra (Baugips a Elektrikergips) a rychletuhnoucí cement (Schnellzement).
Jaké metody, jejich principy, nástroje a materiály se používají při sanacích vlhkostí poškozeného zdiva?
Marocký štuk TADELAKT láká starodávnou technologií zpracování, exotickým vzhledem, trvanlivostí a odolností vůči vodě.
Jak nejlépe ochránit zaplavené domy před zimou? Vysušit a přistoupit k sanacím včetně úpravy okolního terénu a vylepšení hydroizolace!
Vyzkoušejte sanaci vlhkého zdiva po záplavě omítkami Cemix SUPERSAN, vyrobenými držitelem titulu Nejlepšího výrobce stavebnin roku 2010.
Na vlhké zdivo v domě je nejlepší nastoupit radiákálně. Odstraňte vlhkost ze zdí svého domu jednou z přímých sanačních metod!
Proč dochází v omítkách k trhlinám a jak omítky aplikovat, abychom se trhlinám vyhnuli? Novými omítkami dům prokoukne, měly by však vydržet!
Zdálo by se, že výzkum stavebních pojiv a směsí jde pouze jedním směrem – k náhradě klasických receptur novými, chemicky složitějšími, které umožní větší zpracovatelské pohodlí. V době útlumu nové výstavby však posiluje poptávka stálého zákazníka trhu stavebních hmot – památkové péče. A jejím zájmem je naopak „rekonstrukce“ historických technologií a receptur.
Představujeme ambiciózní program Remmers určený nejen pro velké terasy a balkony. Remmers program pro balkony, lodžie a terasy nabízí taková řešení, aby naše odpočinková exterierová zóna odolávala veškerým zátěžím, tedy vlivům klimatu (především srážkové vody a prudkého slunce), zátěži chemické i mechanické.
Víte odkud pocházejí plísně? Důvodem jejich vznikání je nejčastěji zvýšené množství vlhkosti v konkrétním stavebním materiálu, respektive stavební konstrukci a na jejím povrchu. Příčinou může být i nedostatečná tepelná izolace u starších staveb v součtu s minimální výměnou vzduchu (větráním). Jak se před plísněmi chránit a které prostředky nabízí Remmers?
Víte jak sanovat vlhké sklepní zdivo? Na příkladu vám ukážeme, že životnost omítky je přímo určena životností těsnící vrstvy pod ní. Za užití sanačních materiálů Remmers byly sanovány sklepní prostory Nostického paláce v Praze. Po dokončení sanačních prací v roce 2001 byly sklepy rok poté zaplaveny, po vysušení zdiva však zůstaly omítky neporušené.
Jednosložkové a dvousložkové spárovací malty na dlažbu pro všechny druhy zátěže. To je moderní úprava dlážděných ploch. Žádné vymývání písku a přitom přírodní odstín spár. Vysoká odolnost a na plochách s větší zátěží i možnost strojního čištění. Vyzkoušejte spárovací malty Remmers.
Vlhké zdivo je problém, který se zvláště po zimě může objevit v domech. Zdánlivě nenápadné, stále se zvětšující skvrny na zdech mají katastrofální následky. Včasné řešení je dlouhodobě účinné a v porovnání s pozdějšími škodami i efektivní.