Vchodové dveře by neměly být pouze bezpečné, zároveň by měly tvořit efektivní zábranu proti únikům tepla. Právě dveřmi totiž uniká velké množství tepla, čímž se zbytečně zvyšuje váš účet za topení. Naštěstí pro tento problém existuje elegantní řešení.
Izolační materiál Foradur, který poprvé představila česká společnost Puren na norimberském veletrhu Fensterbau Frontale v roce 2016, je ideální volbou pro efektivní utěsnění oken a dveří. V čem tkví hlavní výhody tohoto inovativního materiálu?
Proč Puren® Foradur?
Oproti jiným izolačním materiálům se Foradur od společnosti Puren vyznačuje vyšší teplotní odolností. Díky tomu se ideálně hodí právě jako výplň vchodových dveří, jelikož u něj nedochází k rozměrovým změnám či sublimaci vlivem horka a vysokých povrchových teplot v letních měsících, jako tomu může být u levnějších variant izolačních materiálů.
Jedná se o recyklovatelný materiál, jenž se vyznačuje vysokou stabilitou a pevností v tlaku, odolností vůči vlhkosti, nízkou hmotností a mimo jiné také snadnou opracovatelností. Povrch Foraduru může být buď hladký nebo drážkovaný (buď na jedné, nebo obou stranách). Tento materiál je zároveň možné kombinovat s různými druhy krycích vrstev od dřeva přes PVC až po hliník.
Foradur má zároveň vynikající tepelně-izolační, mechanické a dynamické vlastnosti, což umožňuje získat dokonalou izolaci s velmi tenkou vrstvou materiálu. Má velmi nízkou tepelnou vodivost a dodává se s tloušťkovou tolerancí +/- 0,3 mm. Foradur se nejčastěji uplatňuje při výrobě jádra dveřní výplně.
Materiál ihned k použití ve výrobě
Materiál Foradur se doručuje v podobě desek – buď ve standardních rozměrech či v blocích, přičemž díky vlastnostem tohoto materiálu je možné rozměry přesně uzpůsobit požadavkům zákazníka. Fodarur je tak možno rovnou začít využívat ve výrobním procesu.
Další možnosti zateplení oken a dveří? Vyzkoušejte purenit!
U dveřních výplní se také často setkáte s použitím materiálu purenit – ten je vhodný i do prostředí s vyšší vlhkostí, jelikož u něj při namočení nehrozí tloušťkové bobtnání. Zároveň skvěle izoluje a zvládne zatížení až do 6 tun. Díky tomu se používá například jako podložka pod fasádní konzoli. Purenit má i po delším kontaktu s vodou stálou strukturu a snadno se opracovává – dá se do něj různě šroubovat, vrtat i lepit, přičemž způsob opracování je podobný jako u dřeva.
Mezi hlavní výhody purenitu též patří fakt, že zmenšuje či zcela přerušuje tepelné mosty. Díky tomu nachází uplatnění jako podkladní profil u oken a spodní části dveří (u podlahy) i jako výplň stavebních otvorů. Díky použití takto kvalitního izolačního materiálu budou okna i dveře lépe odvádět svou funkci a účinněji bránit pronikání horka do interiéru v letních parnech a unikání tepla a v zimních měsících.