Životnost dlažby je ovlivněna precizní pokládkou
Pečlivost je při pokládce venkovní dlažby zásadní, větší časové nároky se nám vrátí v podobě vyšší životnosti vydlážděné plochy.
Pečlivost je při pokládce venkovní dlažby zásadní, větší časové nároky se nám vrátí v podobě vyšší životnosti vydlážděné plochy.
Se stavbou nového rodinného domu řešíme i jeho okolí. A kromě celkové koncepce pozemku nás také zajímá podstatný detail - po čem budeme chodit.
Pokládka betonové dlažby má svá jasná pravidla. Představujeme je krok za krokem.
Zámková dlažba slouží pro úpravy chodníků, teras, příjezdových cest a dalších míst, která vyžadují zpevněný povrch. A slouží skutečně věky.
Každá dlážděná plocha vyžaduje zakončení v podobě obrubníku nebo palisád. Volit můžeme z nabídky různých tvarů i formátů.
Zima může na vašem chodníku či příjezdové cestě do garáže ze zámkové dlažby napáchat škody.
Pro někoho je nadcházející léto především dobou odpočinku. Jiní využívají dlouhé teplé dny na zvelebování domu či zahrady. Pokud by vašemu dvorku, zahradě nebo terase slušela nová dlažba, případně i další zajímavé architektonické prvky, trh nabízí spoustu možností. A která že je mezi venkovními dlažbami ta u nás nejoblíbenější? Dnes už tradiční 'zámkovka.'
Zámková dlažba je dnes už ověřenou klasikou. Setkáme se s ní na chodnících a plochách náměstí našich obcí a měst, v parcích, zahradách i malých zahrádkách. Je cenově dostupná, trvanlivá a snadno rozmontovatelná. Přitom už se dnes nabízí v mnoha tvarových i barevných variantách.
Venkovní dlažby dotvářejí individuální představy o bydlení a jejich použití je stále častější. Dlažba se vrací v plné slávě a společně s ní slaví úspěch klasické dlažby zámkové, vyrobené z betonu.
Strojní pokládka zámkové dlažby šetří čas i peníze. Pro jak velké plochy už se však vyplatí? A kdy není možná vůbec?
Při pokládání větších ploch zámkové dlažby by byla práce dělníka dnes už nemyslitelným řešením. Kdy se však strojová pokládka již vyplatí a jaká má specifika, výhody, ale třeba i omezení?
Při vytváření okolí svého bydliště či zahrady je nutné do tohoto prostoru umístit také zpevněné plochy či zpevněné cesty v trávníkových plochách. V dřívějších dobách se tyto plochy vyznačovaly množstvím co nejlevnějšího nebo obyčejného betonu či betonových dlaždic, proč ale používat materiály, které jsou dnes již raritou a chladný povrch, nikoho netěšící a nevzhledný, vystřídali různě barevné a tvarově velice různorodé zámkové dlažby a vegetační tvárnice.
Původně byla zámková dlažba určena především na velké prostranství, zatěžované plochy a pěší zóny. Už se asi nedopátráme, kdo zámkovou dlažbu přenesl do své zahrady, důležité avšak je, že se v ní zabydlela. A důvod? Snad se zavděčila tím, že je možné vytvářet velké množství vzorů a barevných kombinací nebo svými praktickými vlastnostmi. Jednotlivé dílce zámkové dlažby se pokládají tak, že do sebe díky „zámku“ zapadají.