Vláknocementová krytina Cembrit může nahradit keramiku, beton i plech
A nejen to, v případě fasád nahradí jakýkoli typ fasádních obkladů a použít ji lze i v interiéru.
Vítejte na naší webové stránce věnované alternativám sádrokartonu. Zde najdete užitečné rady, praktické tipy, podrobné návody a zajímavé články, které vám pomohou objevit a pochopit různé možnosti náhrady sádrokartonu. Přidejte se k nám a objevte nové možnosti pro vaše stavební projekty.
A nejen to, v případě fasád nahradí jakýkoli typ fasádních obkladů a použít ji lze i v interiéru.
Jak jsme v naší dřevostavbě upravovali povrchy vnitřních stěn až do podoby krásně rovinných a čistých ploch.
Pastózní tmely jsou tu od toho, abychom dosáhli požadované hladkosti a kvality finálního povrchu stěny, příčky nebo stropu. Představujeme tři nejpoužívanější a nejspolehlivější pastózní tmely Knauf, se kterými si vystačíme ve většině situací. Je to Goldband Finish, Super Finish a Fill & Finish Light.
Celkový počet dokončených dřevostaveb byl v roce 2014 1281. Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů v ČR se vyšplhal na 9,5 %, ačkoliv před 10 lety toto číslo bylo pouze 2,9 %.
Celkový počet dokončených dřevostaveb byl v roce 2014 1281. Podíl dřevostaveb na trhu RD v ČR se vyšplhal na 9,5 %, ačkoliv před 10 lety toto číslo bylo pouze 2,9 %.
Hledáte okna, která vydrží věčnost, jejich rám přitom bude subtilní i dostatečně únosný?
Jednoduše a prostě řečeno, houby místo proklínaného polystyrenu. Je to vůbec možné? Díky otevřeným hlavám se podhoubí již stává součástí udržitelné budoucnosti, jak je dnes moderní říkat. A je to docela slušné tempo, jaké začalo nové odvětví nabírat. První startupy jsou již i v ČR. A ve světě se myceliem začalo také nahrazovat maso a kůže či koženky.
V poslední době jsme si zvykli plně využívat dostupné prostory k rekonstrukci .V centrech měst je stále nedostatek stavebních pozemků, a proto jsou plně využívány i podkrovní prostory.
Způsoby, jak vystavět obytný prostor v těchto místech je v podstatě dvojí: tradiční způsob pomocí písku, cementu, cihel anebo využitím sádrokartonu.
Ekopanel, panel z lisované slámy, je známý a používaný už téměř sto let. Z ekopanelů postavíme nejen různé příčky, podhledy a stěny podkrovních prostor, ale i celé domy. Buď jen jako hrubé stavby na zakázku, nebo přímo na klíč.
Takzvané Ekopanely jsou ekologické difúzně otevřené stavební desky. Vyrábí se za vysoké teploty a tlaku z obilné slámy bez použití pojiv. Tento na 100 % přírodní a plně recyklovatelný stavební materiál je vhodný především pro trvalé vnitřní využití v jakýchkoli budovách, nejen v dřevostavbách.
Sádrokarton není ve stavebnictví novinkou. První patent na desky lisované ze sádrové hmoty mezi silnými kartony papíru byl podán v roce 1894, od té doby už prodělal značných změn v designu i provedení, a vydobyl si nemalou oblibu. V současnosti je to asi jednička v žebříčku materiálů pro suché stavby.
Odpady dnes v naší zemi třídí až 70 % obyvatel a jednotlivé obce se papírově předhánějí, která že je v tom nejlepší. Je však možné využít vše, co do kontejnerů a popelnic vyhodíme? Mnohý odpad totiž skončí na skládkách a ve spalovnách. Právě nápojové kartony čeká ve většině případů tento osud a míří do spaloven. K dalšímu zpracování a recyklaci se dostane pouhá čtvrtina „tetrapaků“.