zobrazit 4 fotky Už za několik let se nám investice vrátí a co víc, šetřit budeme dál. Energie ze slunce je velice levnou, vlastně zřejmě tou nejlevnější alternativou. Srovnáme-li náklady potřebné pro ohřev vody například na koupací teplotu s plynem či elektřinou, skutečně dojdeme k propastným rozdílům. Přitom jediné, co zde musíme hradit, je cena kolektorů. Žádná periodická záloha, žádné pravidelné výdaje, žádné obludné doplatky za režie, prostě nic. Přitom co se týká cen plynu či elektřiny, zdá se, že bude ještě hůř.
Plochý sluneční kolektor CC-Basic
Roční výnos je jak u kolektorů CC-Basic silver, tak CC-Basic gold minimálně 525 kWh/m2/rok. Hrubá plocha činí 2,11 m2 a plocha apretury 1,88 m2. Do jednoho kolektoru se vejde 0,99 litru vody a váží 37,5 kg. Povolený maximální přetlak je 10 bar, izolace dna má tloušťku 45 mm a izolace obvodu 10 mm. U typu silver má rám barvu Alu lesklý, u typu gold pak Alu elox C33. Rám je hliníkový a tedy odlehčený. Kryt kolektoru je z prizmového skla ESG a materiálem absorbentu je suncelect. Zařízení je testované ve Výzkumném a zkušebním ústavu Arsenal GmbH Wien.
Trubkový vakuový sluneční kolektor CC-CPC
Vakuové solární trubice však pracují i za mrazu a dokonce i při velmi malém úhlu osvitu. Už jen sada šesti vakuových trubek s apraturní účinou plochou 1 m2 vyrobí během 1 roku cirka 660 kWh elektrické energie. Údaje se samozřejmě liší podle oblasti a třeba v subtropech a tropech by byly vyšší a směrem na sever či k jižnímu pólu zase naopak. 18 vakuových trubic je pak v ČR schopných ohřát teplou vodu téměř celoročně pro 5 až 7 lidí a tedy generační rodinný dům či menší firmu.
Roční výnos je při 18 vakuových trubkách minimálně 660 kWh/m2/rok. Hrubá (brutto) plocha kolektoru činí při 18 trubkách 3,41 m2 a plocha apretury 3 m2. Do kolektoru o 18 trubkách se vejde 2,6 litru vody a váží 52 kg. Povolený maximální přetlak je 10 bar a teplota v klidu může být maximálně 295 oC. Materiálem kolektoru jsou hliník, sklo, silikon, PBT, EPDM a TE, materiálem trubek je borosilikát 3.3 a materiálem absorberu je Aluminium-Nitrit. Hodnota barvy sběrače v RAL je 7015 a barva plastových dílů je černá. Tyto vakuové kolektory prošly termickou šokovou zkouškou, kroupovým testem dle DIN EN a EG-testem zařízení. Kolektory mají DIN CERTCO registrační číslo 011-7S134R.
Sluneční energetická střecha CC-Integral
Roční výnos je u panelů CC-Integral minimálně 525 kWh/m2/rok. Hrubá plocha činí 2,1 m2 a plocha apretury 1,88 m2. Do jednoho kolektoru se vejde 1,8 litru vody a váží 45 kg. Povolený maximální přetlak je 10 bar a teplota v klidu může být maximálně 204oC. Barva hliníkového profilu je Alu lesk, materiál rámu sušené dřevo a absorbéru pak měď. Kryt je vyroben z 4 mm tlustého prismového skla ESG a celé zařízení je testované ve Výzkumném a zkušebním ústavu Arsenal GmbH Wien.
Stoletá tradice značky CARL CAPITO garantuje výrobu kvalitních zařízení určených pro využití obnovitelných zdrojů energie. Ta je čerpaná ze slunce, vzduchu (větru), vody a země. Inovativní řešení CARL CAPITA, která jsou technicky na úrovni doby, patří k nejlepším v Evropě. Veškerá tepelná zařízení jsou konstruovaná výhradně z oceli, která odolává korozi i velmi vysokým teplotám a elektronika jednotlivých zařízení je pak svým původem od renomovaných německých firem. Takto vyrobené alternativní topné systémy jsou vysoce účinné a vždy mají i dlouhou životnost, což jsou vzhledem k výši investice ta nejpodstatnější kritéria. A co teprve, je-li cena za paket KOLEKTOR + ZÁSOBNÍK zvýhodněna 18% slevou?