Jak postavit nízkoenergetický dům
Představujeme zásady výstavby rodinných domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu.
Představujeme zásady výstavby rodinných domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu.
O pasivních domech se hodně mluví. My je stavíme! A nejen to. 11. až 13.11. 2011 můžete navštívit vybraných 12 pasivních domů spokojených klientů.
Větrání okny je v pasivních domech samozřejmě možné. Tvrzení opaku je nepodloženým, ale všeobecně rozšířeným mýtem. Praktická je zde však rekuperační jednotka.
Představujeme nový projekt, který podporuje výstavbu pasivních domů - SENUB. Jako bonus získáte vytápění po tři roky od kolaudace zcela zdarma.
Nepodceňujte řešení detailů a můžete mít pasivní dům bez zateplení s tloušťkou zdiva pouhých 44 cm! Použijte k výstavbě zateplené cihelné bloky řady POROTHERM 44 EKO+.
Pokud si nechcete pořídit dům jako špatnou investici, která bude od roku 2020 znehodnocena, je nutné stavět už nyní pouze v pasivním standardu. Seznamte se s pasivním domem budoucnosti - Nero 2009.
Navštivte penzion U Jeňoura, který je právě nyní budován v pasivním standardu, návštěvníkům vinařství pana Ivičiče však nabídne spoustu aktivní zábavy a luxusní bydlení v ideálních podmínkách pasivního domu. Navíc bude jeho součástí i kongresový sál pro 60 až 70 osob a nadstandardní prostředí pro výtečnou gastronomii.
Nízkoenergetické a ekologické stavby jsou nejen současným aktuálním hitem, ale jejich výstavba je naprosto logickou reakcí na vysoké ceny energií a nezbytnou šetrnost k životnímu prostředí, včetně nezbytného snížení emisí CO2. Prim pak hrají dřevostavby, kterými lze velmi efektivně dosáhnout pasivního standardu novostaveb.
Ušetřit desetitisíce korun za roční provoz domu. To se přece vyplatí. Ovšem je nutné místo stavby běžného rodinného domu dát přednost takzvanému domu pasivnímu. Spotřeba energií na vytápění je pak až o 80% nižší!
Které izolační materiály se nejčastěji používají pro pasivní domy? A jaký je hlavní rozdíl mezi jejich aplikací u pasivních staveb a staveb klasického typu?
Stavby s novou dimenzí nároků na energie - také tak by se dal popsat současný trend. K dostupným špičkám na trhu patří pasivní domy. Co od nich můžeme čekat a jak vlastně pasivní dům funguje?
Bydlet v moderním domě a ušetřit ročně i dvacet tisíc korun za provoz. Kdo by potom netoužil? Pasivní dům, který je tepelně izolován silnou vrstvou izolačního materiálu, to dokáže. Vždyť spotřeba energie a bydlení jsou spojité nádoby.