Jak bojovat se mšicemi
Mšice nás trápí na zahradách i v bytech, na okrasných i užitkových rostlinách, na zelenině, ovocných stromech, keřích a rostlinách, bylinkách a léčivkách. Co s nimi?
Mšice nás trápí na zahradách i v bytech, na okrasných i užitkových rostlinách, na zelenině, ovocných stromech, keřích a rostlinách, bylinkách a léčivkách. Co s nimi?
Mulčování je v přírodě naprosto přirozený proces a pokud je vezme do rukou člověk, pouze přírodu napodobuje, ovšem účinně. Kdy je mulčování nezbytné, vhodné a jak mulčovat?
První postřiky ovocných dřevin se provádí ještě než naraší pupeny. Postřiky se však vybírají podle druhu ovocných dřevin a podle typu jejich napadení. Nejčastější je ochrana před houbovými chorobami.
Kdy je postřik dřevin proti škůdcům nejúčinnější? Můžeme předběhnout jaro i předjaří?
Velmi výživné a tedy účinné hnojivo rostlinného původu, čili čistě organické, získáme velmi snadno. Stačí sud nebo jiná nádoba s vodou a srp či kosa, nůž nebo zahradnické nůžky.
„Zelené hnojení“ - hnojení na záhonech vypěstovanými plodinami - je levné a velmi účinné řešení. Zlepšuje fyzikální stav půdy, dodává jí dusík, stopové prvky a minerály a pomáhá v půdě vytvářet a udržovat humus.
Každou živinu potřebují rostliny na něco jiného, ideálně ale působí pouze všechny dohromady ve vzájemném souladu.
Jak se účinně zbavit plevele? Jaké mechanické a chemické prostředky můžeme použít? Co s vytrženým plevelem?
Živé ploty tvoříme z okrasných dřevin, čili jejich hnojení vychází ze zkušeností s hnojením okrasných dřevin. Ovšem má svá specifika a to především v souvislosti se zakládáním živých plotů a jejich řezem.
Základem hnojení je vždy vpravení pomalu působícího organického hnojiva do půdy na podzim. Pokud jsme ale zapomněli, nebo jsme to nestihli, je možné pohnojit i na jaře. Na jaře také doplňujeme půdě minerály.
S ochranou rostlin před škůdci a houbovými chorobami je třeba začít už na začátku sezóny. Jak?
Přemýšlíte, čím letos hnojit vaši zahradu? Dřív než vyrazíte do obchodu, zajděte se podívat doma do kotelny.
Zima pokojové rostliny vždy oslabí, proto je musíme na jaře prohlédnout, mnohdy přesadit a pohnojit. S nástupem nového vegetačního období potřebují startovací impulz.
Jarní přihnojování okrasných záhonů a skalek rozvinete půvab okrasných květin ve vaší zahradě.
Rozviňte krásu okrasných dřevin jarním přihnojováním.
Jarním přihnojováním ovocných stromů získáte lepší úrodu, stromy budou dobře růst a plodit.
Hnojení je jen jedním z požadavků palem, důležité je i osvětlení, teplota, zálivka, vlhkost vzduchu a vůbec pravidelná péče o tyto exotické rostliny.
Jaro je pro orchideje obzvláště důležitým obdobím. Jak na jaře pohnojíte, tak vám orchidej na podzim pokvete.
Jak na jaře připravit půdu jahodám, jak a čím jahody hnojit?
Jak pohnojit půdu záhonů určených k pěstování brambor?