Jak rekonstruovat podlahu staršího kamenného domu?
Jak rekonstruovat podlahu staršího kamenného domu, jak získat dotaci na nádrž na dešťovou vodu, jak se správně rozúčtovává teplo?
Jak rekonstruovat podlahu staršího kamenného domu, jak získat dotaci na nádrž na dešťovou vodu, jak se správně rozúčtovává teplo?
Také letos čekáme nadměrná vedra a sucha, která rostlinám na zahrádce neprospějí. Firma Hellstein řešení na problém se suchem na venkově zná. Je jím domácí čistička odpadních vod STMH, která vodě navrací život.
I v roce 2018 probíhá příjem žádostí o dotaci SFŽP z dotačního titulu Dešťovka, konkrétně jde o 2. výzvu. Jak dotaci získat?
Za déle trvajícího horka a sucha nám již pravidelně vysychají zdroje vody. Vodu však potřebujeme stále, nejen k pití, mytí a vaření, ale i ke splachování toalety a zalévání v zahradě. A řešením je sběr a ukládání vody dešťové.
Nemůžete se napojit na veřejnou kanalizaci a uvažujete o vlastní žumpě? Jaký je rozdíl mezi septikem a žumpou a jak je to s legislativou?
Zásoby vody se tenčí. Hospodařte s dešťovou vodou, nařizuje to i platná legislativa. Jak na to?
V pondělí 29.5. v 10:00 začal SFŽP přijímat žádosti o dotace z nového programu Dešťovka. A zájem o státní příspěvek na systémy proti suchu a plýtvání vodou je obrovský.
Česká republika je jedna z mála zemí, ve které se používá pitná voda i v kuchyních, koupelnách, na toaletách, ale i k zalévání zahrad či napouštění bazénů.
Je třeba důsledně hospodařit s vodou, které na našem území bohužel ubývá. Proto přišel nový dotační titul Modrá úsporám, který vám pomůže hospodařit právě s vodou dešťovou a tedy i s tou pitnou.
Vybrat vhodnou nádrž na dešťovou vodu může být zapeklitý úkol. Prodává se mnoho druhů nádrží a špatná volba vás vyjde draho. Je třeba vybírat chytře.
Letošní suché léto nám jasně naznačilo, že voda není žádným otloukánkem, se kterým si můžeme dělat, co chceme. Když dojde, máme vážný problém.
Chcete využívat pročištěnou odpadní vodu například na splachování záchodu? Nechcete zbytečně plýtvat pitnou vodou? Nebo prostě nemáte kanalizaci ani žumpu?
Na veletrhu FOR ARCH najdete také kanalizační šachty, jímky, nádrže na dešťovou vodu a vodoměrné šachty z rotačně tvářených plastů. Jaké jsou jejich přednosti?
Využitím dešťové vody na zahradě a v domě ušetříme až 30%, ale dokonce i až 50% vody pitné, za kterou musíme nejčastěji draze platit. A kam s touto vodou? Pod zem!
Kdo nemá k dispozici dostatečně vydatnou vlastní studnu s pitnou vodu, musí si vodu kupovat za nemalé peníze. Ovšem více jak poloviční spotřebu vody lze pokrýt jinak. Jak?
Produkce užitkových rostlin a celkový stav zahrady jsou závislé na vodních poměrech. Co dělat, když je na zahradě vody nadbytek?
Představujeme přírodní i technická řešení, jak si v zahradě udržet co nejvíc vody.
Vhodným ekonomickým a ekologickým řešením pro některé činnosti v domácnosti může být používání vody dešťové. Ušetříte přírodu i svou peněženku.
Příliš málo vody v zahradě je problémem, příliš mnoho však také. Co je vodní režim pozemku a lokality a proč je třeba počítat s působením vody na pozemku už při projektování zahrady?
U starších domů záleží jen na vás, zda "dešťovku" využijete a jak, ovšem v případě novostaveb máte POVINNOST nákládat na svém pozemku s dešťovou vodou účelně.