Jak na jaře pohnojit skleník
Jaká by měla být půda ve skleníku, jak ji správně hnojit a rostliny během růstu přihnojovat?
Jaká by měla být půda ve skleníku, jak ji správně hnojit a rostliny během růstu přihnojovat?
V listopadu někteří zahrádkáři vysévají do skleníku polníček. Lze zde však také nechat přezimovat trvalky, cibuloviny či okrasné dřeviny v kontejnerech.
Skleníky jsou dnes dodávané jako poměrně jednoduché stavební systémy. A dodavatelé nabízí i montáž. Jak si však postavit skleník svépomocí?
Jak velký a z jakých materiálů může být skleník? Jaký je rozdíl mezi skleníkem a fólieovníkem? Kam skleník umístit a jak v něm správně větrat?
Skleníky a pařeniště řadíme mezi užitkové stavby prodlužující sezónu pěstování rostlin. Který zvolit a kam jej umístit?
I v zimě můžeme skleník využít. Buďto pro zazimování některých rostlin, nebo jej můžeme temperovat či přímo vytápět.
Plánujete na svém pozemku vybudovat nový skleník? Poradíme vám, co všechno byste měli zvážit před jeho pořízením. Více čtěte...
Pokud jste se rozhodli pořídit si na zahradu skleník, nečekejte s rozhodováním na jaro. Se stavbou skleníku je nejlepší začít právě na podzim. Ptáte se proč? S jarem začíná pěstitelská sezóna, která by se stavbou skleníku značně zkrátila.
Vlastnictvím skleníku získáte řadu výhod. Jednou z nich je, že ve skleníku se výrazně zlepší pěstební výsledky; ve volné přírodě bychom byli jinak závislí na přízni či nepřízni počasí. Dále se výrazně prodlouží vegetační období.