zobrazit 3 fotky Obor vzduchotechnika skrývá mnoho komplikovaných pravidel a principů. Přesto bychom se v této oblasti měli orientovat alespoň částečně, abychom nepodlehli některým klamům. V tomto článků se zaměříme na obecné záležitosti, ale i na některé konkrétní rady z praxe. Se vzduchotechnikou se nejčastěji setkáváme ve velkých komplexech – např. v obchodních domech. Kde se nejčastěji setkáme se vzduchotechnikou u nás doma? A v které fázi projektu na vzduchotechnická zařízení myslet?
Kdy začít myslet na vzduchotechniku?
Návrh se propočítává na základě fyzikálních a vzduchotechnických zákonů. Vyžaduje přísně individuální přístup, který přinese návrh na míru našim prostorám a konkrétním podmínkám.
Snížení nákladů? Ano, ale…
Trend snižování investičních nákladů se samozřejmě vyskytuje i ve vzduchotechnice. Než omezovat náklady a šetřit všude a za každou cenu, doporučujeme spíš investovat do zkušeného a pozorného projektanta, jehož návrh soustavy bude především efektivní a naše investice se tak brzy vrátí.
Nepostradatelné podmínky
Proč si pořizujeme vzduchotechniku a kam?
Vzduchotechnika se ale netýká pouze velkých budov, ale postupně proniká i do českých domácností.
Zde tvoří nezbytnou součást krytých bazénů a domácích saun, toalet, koupelen i kuchyní. Např. v krytých bazénech zajišťuje vytápění a odvod nežádoucí vlhkosti, který chrání proti vzniku nežádoucích plísní.
V paneláku najdou své využití kvalitní digestoře. Máme-li v bytě nebo na chatě krb, můžeme využít potrubí pro vedení horkého vzduchu do horních pater.