Kancelářské židle a zdravé sezení
Sezení na v současnosti vyráběných židlích způsobuje i přes jejich dokonalý design u 70% dospělé lidské populace vážné zdravotní problémy.
Jak zařídit kancelář podle pravidel ergonomie? Jak zajistit, že kancelářské pracovní prostředí je zdravé a příjemné místo pro práci? Přečtěte si naše rady, tipy a články.
Sezení na v současnosti vyráběných židlích způsobuje i přes jejich dokonalý design u 70% dospělé lidské populace vážné zdravotní problémy.
Trpíte bolestmi zad? Nevíte, jak správně držet tělo při práci na počítači? Jak si vybrat a seřídit kancelářské židle a stoly?
Součástí ergonomicky vybavené kanceláře jsou výrobky, které slouží nejen k zajištění komfortu při práci, ale také produkty, které napomáhají předcházet úrazům a bolestem souvisejícím s výkonem kancelářské práce.
Zařídit si doma pracovnu je zrovna tak šťastný, jako ošidný nápad. Ve svém home-office totiž budete mít jen jednoho velkého protivníka. Sami sebe. Jak si uspořádat prostor a čas kolem, aby se vám dobře pracovalo?
Polohovací stoly do každé kanceláře, tak by se dal parafrázovat celosvětový trend, který před několika lety dorazil i k nám. A bylo načase, protože sedavé zaměstnání u nás zastává čím dál větší část populace.
V kanceláři tráví mnoho lidí spoustu času, v pracovním týdnu vlastně tolik, kolik doma relaxují v posteli, třetinu dne, ale i více. Je proto klíčové vytvořit příjemné, ergonomické prostředí, kde se budeme cítit dobře. A klíčem je právě kancelář na klíč.
Když se vrátíme v čase – a ne přespříliš hluboko do minulosti, jen do roku 2019 – zjistíme, že globálně tenkrát pracovalo z domu jen 7 procent všech zaměstnaných. V Evropě to bylo ještě o něco méně, 5,4 procenta, ve Státech (USA) o něco víc. Ale pořád to nebyla dvouciferná suma.
Protihluková izolace stropů, stěn a podlah může mít mnoho podob. K efektivním řešením patří protihlukové eko desky, lisované akustické desky a pružné podlahové podložky. Představme si jednu po druhé podrobněji.
Trend domácích pracoven je stále na vzestupu. Pojďte si přečíst, jak si zařídit stylovou pracovnu, ve které budete produktivní.
Osobitost, originalita, styl, nadčasovost, přesné rozměry pro konkrétní interiér. Takové vlastnosti nám nemůže nabídnout sektor, tedy přesněji nábytek vyráběný sériově. Pouze nábytek na míru má přidané hodnoty, které můžeme přičíst k tradičním slovům design, materiál, povrchová úprava, kování apod.
S pozitivní diskriminací je vlastně docela zábava. Často ve snaze zlepšit život sebenepatrnému promile populace zapomínáme (a z pozice majority diskriminujeme) na tu nejpočetnější minoritu v lidské společnosti, čítající v průměru 9-12 % obyvatelstva. Koho? Přeci leváky, osoby s levou dominantní rukou. A život v pravoruké společnosti, která je z cirka devíti desetin obklopuje, pro ně vážně není snadný.
Práce z domova se ukázala být efektivní ochrannou proti koronaviru, bohužel ji však nejde aplikovat donekonečna. Na pracoviště se tak dříve či později budou muset vrátit statisíce úředníků, učitelů, administrativních pracovníků, účetních a dalších lidí. A do dílen či provozoven se vrátí také manuálně pracující. Proto je třeba se zamyslet nad tím, jaký vzduch v práci dýcháme, a jak moc je bezpečný.
Zvuk je mechanické vlnění, které se nemůže šířit ve vakuu, ovšem v ovzduší planety Země se šíří výborně. Jednodušší definici jsem nenašel. Ne každý zvuk je nám však libý a zvuku nežádoucímu, nepříjemnému, říkáme „hluk“, načež „žádoucímu klidu“ říkáme „ticho“. Jak ale dosáhnout co nejlepší izolace hluku v interiérech?
Okolnostmi vynucený home-office se neprojeví jen pocuchanými nervy, ale také na vašem účtu za elektřinu a spotřebované vodě. Dá se tedy při práci z domu ušetřit, nebo aspoň neutrácet?