
Inspirujte se: Jak vybavit moderní interiér v pánském stylu
I když je známo, že žena umí udělat z domu domov, neznamená to, že dům, kde bydlí pouze muž, nemůže být domovem. I muži si umí zařídit krásné bydlení podle posledních trendů.
I když je známo, že žena umí udělat z domu domov, neznamená to, že dům, kde bydlí pouze muž, nemůže být domovem. I muži si umí zařídit krásné bydlení podle posledních trendů.
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti. Elegantní způsob spojení podlahy se zdí představují skryté soklové lišty LINUS 13 a LINUS 15.
Útulný, praktický a reprezentativní – zapamatujte si tři kritéria, které obývací pokoj musí splňovat. Inspirujte se našimi radami a vytvořte z obýváku chloubu domova.
Bydlení v centru města, dva balkony a výhled do parku? To zní kouzelně. Ale že má tenhle zázrak profil jednopokojové garsonky, to už realitní makléř nezmíní. Co se s takovým bydlením dá dělat?
Projekt renovace skromného bydlení z Ósaky přináší nevšední pohled do zázemí typické japonské rodiny. A vysvětluje i zajímavé prvky místních inspirativních tradic. Třeba péči o přestárlé. Protože domovy pro důchodce jsou tu poněkud nedůstojným místem k poklidnému stárnutí a podzimu života.
Zákazník, pro kterého designer návrh kreslí, má určitou reálnou představu o tom, jak bude interiér vypadat. A právě tato představa je do návrhu přenesena. Designer se přitom stává komunikačním prostředníkem mezi zákazníkem a řemeslníkem, který podle návrhu a vizualizace správně navrhne výrobu a interiér realizuje. Předem ví, co vše bude potřebovat a kam to patří.
Babička by už jej asi po rekonstrukci a přesunu některých místností nepoznala, ale líbilo by se jí tady. Je to mnohem více světla. Zhruba tak lze popsat přestavbu bytu v apartmánovém bloku s minulostí.
Vzorec univerzální rovnice, kde na jedné straně stojí podlaha v koupelně a spokojený člověk, a na druhé za rovnítkem pak keramické dlaždičky, už dnes neplatí. Dá se říct naštěstí. Protože nová materiálová řešení podlahových krytin přinesla i dlouho očekávané změny v celkovém designu a uspořádání moderních koupelen.
Jen málokterá záležitost přiblíží novomanžele rozvodové krizi tak snadno, jako společný výběr tapet do pokoje. Na co si tedy, tedy kromě partnerské názorové tolerance, taktu a špetky diplomacie, dát při výběru pozor?
Diverzita otevřeného prostoru, vzdušnost a volnost místností prosvětlených ze všech stran, snadná komunikace i orientace. Rodinný dům z Japonska staví na prostých principech, které ale posouvá chytrou architekturou na dočista novou úroveň. A dává obyvatelům zasloužený pocit, že jejich komfort solidního bydlení vůbec nemusí ruinovat rozpočet.
Byt s celkovou výměrou 50 metrů čtverečních sice může být útulným místečkem pro život, ale přeci jen tu bude poněkud těsno. Jak z toho ven? Architekti si v amsterodamském apartmánu pohráli s celkovým plánem místností a úsporným řešením skladovacích prostor.
Španělsky znamená refugio útočiště, úkryt. A přesně k tomu je netradiční loftový byt z brazilského Cidade Jardim uzpůsoben. Ve svých dimenzích vychází z vizuální předlohy pravěké jeskyně, v níž člověk může nerušeně pobývat v bezpečí před predátory a nesmlouvavou divočinou. Pračlověk by však byl hodně překvapený, jak může taková novodobá „jeskyně“ vypadat.
Návštěva vzorkové prodejny usnadní výběr všech prvků do nové koupelny. Mnoho inspirace a prezentovaných výrobků a řešení na jednom místě mohou váš projekt posunout o notný kus dopředu. Prostě to chce přestat snít a začít jednat, internet je sice plný nápadů, ale není nad to si věci prohlédnout zblízka a osahat.
Rozšíření a renovace jsou věčným a vděčným námětem, ale uchopit je lze různě. Ne vždy je ve hře prosté rozšíření, zvýšení užitné/obytné plochy nebo modernizace. V tomto konkrétním případě si klient britských architektů přál zvýšit „adaptovatelnost“ svého rodinného domu, což je požadavek trochu netradiční, ale velmi praktický. Nereaguje totiž jen na přítomnost, ale i na budoucnost.
Co je to biofilní design? Chápat jej můžeme jako snahu o napojení člověka zpět na přírodu, jako strategický doplněk a podstatný doprovodný prvek k dnes tolik populární zelené architektuře. Že je to drobet zmatené? Nebojte.
Hlavním cílem 60. ročníku milánského Design Weeku je návrat společnosti k normálnímu životu. Transformaci, kterou jsme si všichni prošli shrnuje ambiciózní podtitul „Supersalone“. Proto i letošní výstava Českého centra, která probíhá od 06. 09. do 09. 09. 2021 v budově Generálního konzulátu ČR v Miláně, je „super výstavou“. Veřejnosti se zde představují talentovaní umělci, Oldrich Voyta a Karel Matějka, jejichž produkty jsou charakteristické kombinací perfektního technického zpracování a inovativního designu.
Pohoda venkova, spousta světla a snadná orientace v otevřených místnostech charakterizují rustikální country design. Styl, na který hledíme trochu skrz prsty, protože nám přijde nepůvodní. S jeho nepatřičností to ale tak divoké není. Pokud vás oslovil, poradíme vám, jak na něj.
Příroda je pro člověka nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Biologicky aktivní, živé systémy od nepaměti fascinovaly i předvěké architekty stejně, jako současné designéry. Že by třeba dům nebo obyčejná židle nemusely vznikat prací tesařů a truhlářů, ale rostly by samy, podobně jako stromy, je totiž hodně svůdnou myšlenkou.
Rekonstrukce starých bytů je vždycky výzva. Zvlášť, když se nachází ve městě, kde jsou na přehnaně ambiciózní renovace hákliví. Pařížský byt se ale modernizace dočkal, a svým zpracováním nejspíš inspiroval i ostatní majitele apartmánů.
Osobitost, originalita, styl, nadčasovost, přesné rozměry pro konkrétní interiér. Takové vlastnosti nám nemůže nabídnout sektor, tedy přesněji nábytek vyráběný sériově. Pouze nábytek na míru má přidané hodnoty, které můžeme přičíst k tradičním slovům design, materiál, povrchová úprava, kování apod.