Havárie vody nemusí být způsobena jen kolapsem kanalizace, ale například i chybnou vodovodní instalací, starou přívodní hadicí pračky, netěsnícími spárami okolo vany či prasknutím vodovodního potrubí. V této situaci musíme vždy rozlišovat, zda má podlaha tepelnou izolaci. Podle toho budeme dále postupovat.
Podlaha z betonu
V případě betonu vždy použijeme kondenzační odvlhčovače. Vlhkost pohlcují ze vzduchu a voda se koncentruje v přístroji, který se po naplnění automaticky vypne. Typ si vybereme na základě velikosti zasažené plochy. Tyto přístroje nám však mohou posloužit i v okamžiku, kdy potřebujeme snížit vlhkost před pokládáním PVC krytin nebo parket. Také jsou pomocníci k relativnímu snížení vlhka v suterénních prostorách, archivech či skladech. Nemalým plusem těchto zařízení je i protiprachový a antibakteriální filtr.Podlaha s tepelnou izolací
Pro tepelné izolace zvolíme vysoušeče cirkulační. Jejich výhodou je, že pouze lokálně navrtávají poničené stavební konstrukce. Nemusíme tedy následně řešit vybourávání betonových či anhydritových potěrů a výměnu tepelných izolací, kterými jsou minerální vata, polystyren, extrudovaný polystyren, polystyren-beton, pěnobeton nebo různé druhy stavebních zásypů (keramické, škvárové…).
Došlo u Vás k vodovodní havárii?
Jednejte rychle. Čím rychleji budete problém řešit, tím nižší vaše náklady budou. Řeč je tu i o vašem zdraví neboť tvorba plísní může způsobit nejen alergické reakce, ale i vážnější zdravotní problémy. Samozřejmě je vždy lepší spolehnout se na rady a pomoc odborníků.Celková cena za kompletní vysušení se bude odvíjet od doby sušení, jejíž délka se zpravidla pohybuje okolo deseti dní (dle stupně zatečení a skutečné skladbě vysoušených stavebních konstrukcí) a ceny pronájmu konkrétních cirkulačních jednotek a kondenzačních odvlhčovačů, popř. vodních oddělovačů, včetně příslušenství.
Zdroj: www.atp-heat.cz