„Pokud si člověk jasně srovná svoje cíle, kterých chce se svými penězi dosáhnout, resp. co si za ně chce pořídit, a svědomitě se na ně připravuje, dosáhne velkých výsledků i s průměrnými příjmy,“ říká finanční poradkyně Dagmar Eibnerová.
Představte se, prosím, našim čtenářům.
„Jmenuji se Dagmar Eibnerová. Pocházím z Prahy. Mám dvě malé děti, se kterými trávím takřka veškerý svůj volný čas. Vlastně nikdy jsem nepoznala, jaké je to být zaměstnancem. Už při studiích jsem se pustila do podnikání. Založila jsem Call centrum pro průmyslové společnosti a najímala lidi. To byla totiž jediná šance, jak skloubit školu a vydělávání peněz dohromady. Byla a stále jsem vděčná za tu volnost a možnost volby, kterou podnikání přináší. Vybrat si, kdy a s kým budu spolupracovat. Ale i po těch letech stále cítím pokoru a odpovědnost, která práci na volné noze doprovází.“
Call centrum? Prezentujete se jako finanční poradkyně?
„Z Call centra jsem postupně přešla do oboru financí a to v roce 2012. Čím dál tím více jsem si totiž uvědomovala, jak důležitou roli hrají peníze v našich životech. Jak nám rozváží ruce, když jich máme dostatek, a jak nás naopak omezuje jejich nedostatek. Došlo mi, že při správném money managementu může člověk bezpečně zajistit sebe a svou rodinu. A co je hlavní, nemusí při tom trávit veškerý svůj čas prací a honbou za penězi. Pokud si člověk jasně srovná svoje cíle, kterých chce se svými penězi dosáhnout, resp. co si za ně chce pořídit, a svědomitě se na ně připravuje, dosáhne velkých výsledků i s průměrnými příjmy.“
Obor finančního poradenství, u kterého jste zůstala, vás tedy naplňuje.
„Ráda lidem ukazuji jejich možnosti, kterých si často ani sami nebyli vědomi. Nejvíc mě mrzí, že lidé jsou často předem smíření s tím, že si nikdy nesplní své sny. Nenavštíví svá vysněná místa, nekoupí si bydlení, které vždy chtěli. Proto mi má práce dává tak ohromný smysl. Ukazuji lidem, jak se starat o své finance, jak lépe hospodařit a tím si změnit život k lepšímu. Někdy je to náročné, to uznávám. Musím se vcítit do klientových potřeb, analyzovat jeho současný stav, naplánovat s ním jeho cíle a zažehnout v něm motivaci, aby ke svým cílům skutečně došel. Proto by dobrý finanční poradce podle mne měl být jak finančník, tak psycholog.“
To dává smysl, ale lze tyto dva obory vůbec skloubit?
„O to více mě mrzí případy, kdy tomu tak není. Častokrát jdou lidé pracovat do oboru financí, protože v tom vidí příležitost, jak rychle vydělat peníze. Se správnou péčí o klienty si ale vůbec hlavu nelámou. Ba naopak, ještě jim vnutí služby nebo produkty, které vůbec nepotřebují, a které jejich hospodaření jen uškodí.“
I takovým lidem pomáháte?
„Nezřídka u svých nových klientů napravuji chyby, které napáchali jejich předchozí “poradci”. O to více je pak složitější získat si důvěru lidí se špatnou zkušeností. Jsou přece jen obezřetnější a trochu uzavření. Mou rolí je však i právě takové lidi otevřít a pomoci jim se orientovat v té finanční džungli. A hlavně s nimi kráčet po cestě a prožívat s nimi jejich úspěchy.“
Hovoříte jako nadšenec, ale přece jen je to také a především byznys…
„Má práce je nádherná. Mám ráda lidi, baví mě se s nimi potkávat a vymýšlet s nimi jejich finanční plány do budoucna. Ač se to nezdá, je to někdy opravdu dřina. Ale nikdy bych už neměnila. Jako byznys vnímám svůj obor až na druhém místě.“
Bližší informace najdete na stránkách dagmareibnerova.cz a na facebooku.