Evoluzione: Designová umyvadla Atlas Concorde pro luxusní koupelny
Nejkvalitnější materiály, moderní technologie a revoluční design se potkávají v nové sérii koupelnových umyvadel z kolekce Atlas Concorde Habitat. Zamilujte se.
Nejkvalitnější materiály, moderní technologie a revoluční design se potkávají v nové sérii koupelnových umyvadel z kolekce Atlas Concorde Habitat. Zamilujte se.
Štěrkové rohože Nidagravel® plně respektují životní prostředí při zachování svého estetického vzhledu. Nidagravel® je značka pro velkoformátové voštinové rohože určené pro stabilizaci štěrkových ploch a současné zadržení dešťové vody rychlým vsakováním.
Řeky a potoky se rozlévají a pytle s pískem se staly neustále omílanou mantrou povodní. Jednou jsou lidé upozorňováni, ať kvůli pytlům s pískem nezatěžují tísňové linky hasičů, hasiči pytle s pískem nerozdávají. Pak jsou zase lidé pobízeni protipovodňovými štáby, kde si mohou pytle s pískem vyzvednout. A hned následuje prosba o dobrovolníky. Jenže pytle s pískem jsou jen hodně děravou záplatou v místech, kde se problémy roky neřeší.
Zakázkové kamenictví TONE OF STONE propojuje tradici a moderní design. Díky důrazu na kvalitu, preciznost a širokou nabídku služeb posouvá hranice v oblasti luxusního bydlení a komerčních prostor. Navázáním na svého předchůdce Jihokámen CB mohlo navíc kamenictví TONE OF STONE úspěšně rozšířit své působení po celé České republice a rozšířit spektrum zpracování přírodních kamenů od žuly, mramoru, kvarcitu, travertinu a onyxu, až po umělé kameny jako Technistone, Dekton a Silestone.
Kuchyň je často označovaná za srdce domova a zcela po právu. Jedná se o prostor, který má za úkol plnit mnoho funkcí a trávíme v něm spoustu času. Z tohoto důvodu by na samotnou kuchyň měli být kladeny vysoké nároky nejen z estetického hlediska, ale také s ohledem na praktičnost a kvalitu materiálů.
Řady chyb se dopouštíme nevědomky, nebo z neznalosti jiných možností. Téměř dokonale to platí pro trávníky. Za to, aby vypadaly opravdu dobře, totiž musíte tvrdě platit. Pravidelnou údržbou, provzdušňováním, sekáním, hnojivy, doséváním, vodou. Přitom to jde i jinak.
Proč si pořídit přírodní kámen? Využijeme trvalou sílu a krásu tohoto materiálu, vytvoříme jím nadčasové kombinace v interiéru i exteriéru. Přírodní kámen je dokonalý, jedinečný, praktický, originální, nádherný, věčný… Hodí se do bytů i zahrad, jako obkladový materiál na vnějších i vnitřních stěnách domu, jako vnitřní i venkovní dlažba, do městských a obecních prostor, parků, ale také na místa našeho posledního odpočinku. Přírodní kámen je nesmrtelný.
Pořizujete nový byt či dům? Plánujete rekonstrukci nebo renovaci koupelny? Pak zkuste vsadit na eleganci, trvanlivost a nadčasovost nejen v designu, ale též v materiálech. Vaší pozornosti by neměly uniknout sprchové vaničky z litého mramoru, které nejenže posouvají vzhled koupelny do vyšších pater vizuálního nebe, ale navíc se pyšní výrazně vyšší odolností a flexibilitou než běžné akrylátové vaničky.
Nepřekvapivě, města celého světa se musí starat o naplnění potřeb svých obyvatel. Těch živých. Jenže i smrt je nedílnou součástí lidského života. A jedním z těch posledních přání, které je třeba obyvatelům vyplnit, zůstává jejich pohřeb. Což je v praxi mnohem větší problém, než by se mohlo zdát.
Suchý potok, na první poslech to zní asi tak podobně užitečně jako nealkoholické pivo anebo káva bez kofeinu. Ve skutečnosti jde o vysoce estetický prvek, který není těžké vytvořit a přitom dodá nevšední osobité kouzlo každé zahradě. A nejde jen o krásu, umí být i zatraceně užitečný. Kdy? Když je hodně vody! To se stává potokem mokrým.
Bělohradský kámen je tvrdý, křehký i nepředvídatelný, říkají sochaři a kameníci o růžovém pískovci z lomu Javorka. A že již prošel pod rukama dlouhé řady z nich. Dnes se zde těží jak světlé, tak tmavé odstíny červené s prvky fialové barvy. Pískovce jsou přitom tradičně žluté.
Právě na keltský svátek Samhain (v noci z 31. 10. na 1. 11.), kdy Keltové snad jako první v našem civilizačním prostoru organizovaně vzpomínali na mrtvé a tento zvyk později převzali i Slované, je dobré si připomenout, jak je to vlastně s tradicí a současností našeho pohřbívání. Bez smrti není života a naopak. A bez nebožtíků by nebylo na koho vzpomínat a co slavit. Od keltských a slovanských stop v české kotlině již uběhlo mnoho času a mnohé se změnilo. Předně církev změnila oficiální datum vzpomínání na mrtvé. Pokud to uděláte, jak se na správného křesťana sluší a patří, právě večer 2. listopadu, tedy na Dušičky, jsou dovoleny i pozůstatky tradic pohanských. A zatvrzelým pohanům nezbývá nic jiného, než slavit Halloween, který má vlastně nejblíže k obřadům slovanským.
Jak se dřív stavělo na venkově? Většinou z materiálů, které se nemusely zavážet z fabrik nebo města, a které byly snadno dostupné přímo v okolí stavby. Stavělo se tedy ze dřeva a kamení. Proč už se s nimi dnes ve stavební praxi tolik nepotkáme? Je to snad jen proto, že máme materiály jiné, lepší, kvalitnější? Tyhle otázky si položili architekti, během přípravy projektu rodinného domu v Los Espinos. V lokalitě, která oplývala hojností dřeva a kamene.
Betonové obklady a dlažba se vyrábí z kvalitního vibrovaného betonu. Věrně a realisticky imitují povrchy přírodních materiálů, zapomeňte proto na betonovou šeď a nudu. Původní strohý, přísný dojem z betonu je nahrazen inspirativním dekorativním vzhledem při zachování výborných konstrukčních vlastností.
Na první pohled vypadá docela obyčejně, jako ta největší zbytečnost pod sluncem. Ovšem při pozornějším pohledu ale odhalíme, že bude brzy cennější než ropa. Dokážete si tipnout, o čem je řeč? Jde o písek. Přesněji řečeno tedy písek stavební. Ročně ho spotřebujeme okolo 50 miliard tun, a ta spotřeba má zatím silně vzestupnou tendenci.
Již při návrhu projektu zahrady je třeba zvážit, jakému účelu má kámen sloužit. Pokusíme se vám přiblížit, jak lze při návrhu zahrady kámen využít, aby sloužil co nejlépe. Především je také nutné posoudit, kolik prostředků chcete do materiálu investovat a jaká máte estetická a funkční kritéria.
Jak se rekonstruovala konkrétní podlaha konkrétního domu pomocí pěnového skla REFAGLASS? Ve spolupráci s @svepomoci jsme pro vás natočili nové video, které ukáže rozdíl mezi skladbou pro mokrou i suchou variantu nové podlahy.
Ceny nových nemovitostí rostou do astronomických výšin a na výstavbách nových domků se šetří. Nakonec se smíříme s mnoha kompromisy a ve výsledku pak v novém domě chybí tzv. genius loci. Něco tomu domu prostě vždy chybí a my nevíme co a proč. Staré domy mají oproti novým své kouzlo, ducha, paměť, ovšem jejich rekonstrukce může přinést hromadu různých problémů a nástrah. Ty se projeví až užíváním, tedy po koupi a s nimi nás budou čekat nemalé náklady. Uvědomíme si, že rekonstrukce je nutná. A při rekonstrukci je nutné začít rovnou od podlahy.
Přírodní kámen patří historicky k nejoblíbenějším materiálům a tuto pozici si drží dodnes. Vlastně nikdy nevyšel z módy. A právě dlažba a obklady z kamene si najdou místo v interiérech i exteriérech.
Kámen má v zahradě mnoho využití. Hodí se na zahradní cestičky, zídky, schody, skalky, jezírka či vodopády. Využít ho můžete jako samostatnou přírodní dekoraci v zahradě.