Jak navrhnout pasivní dům
Nejrozšířenější plánovací nástroj pro navrhování pasivních domů PHPP vychází v české verzi.
Nejrozšířenější plánovací nástroj pro navrhování pasivních domů PHPP vychází v české verzi.
Typ A je dvoupodlažní, zděný, nízkoenergetický dům s pultovou střechou. Je určen pro čtyřčlennou rodinu.
Pasivní domy jsou vážně zábava! Unikátní expozice o tom přesvědčí malé i velké.
Inspirujte se unikátní zážitkovou expozicí o stavbě pasivního domu. Expozice je určena rodičům i dětem a poprvé bude k vidění 23.-26. dubna v rámci stavebního veletrhu v Brně.
Když stavíme nebo rekonstruujeme dům, chceme najít jednoduchou a bezpečnou cestu, jak bydlet zdravě a spokojeně. Vlastně hledáme pasivní dům, jen ne každý o tom ví a ne každý to umí pojmenovat.
Nová zelená úsporám startuje! A REGULUS ví, jak na to! Především je třeba podat žádost o dotaci včas a formálně zcela správně.
Jednopatrová dřevostavba Vela 115 je se svou podlahovou plochou 114,85 m2 a dispozicí 4+1 se šatnou vhodná na středně velký pozemek.
Od 10:00 1. dubna 2014 si opět mohou zájemci požádat o datace z programu Nová zelená úsporám.
Nový web o pasivních domech nabízí všechny potřebné informace pro laiky i odborníky na jednom místě.
S tepelným čerpadlem či plynem vyjde vytápění levněji než elektřinou. Toto pravidlo však dnes již neplatí vždy a všude. U nízkoenergetických a pasivních domů vyjde z porovnání nejlépe právě elektřina, přesněji velkoplošné sálavé systémy.
Moderní dřevostavbu ze sendvičových panelů lze postavit nejen v nízkoenergetickém standardu, ale problémem nejsou ani vzduchotěsné pasivní domy. Co si vyberete vy?
Představujeme systém foukané celulózové izolace Thermofloc, který se postará nejen o zateplení, ale i o utěsnění stavebních konstrukcí.
Dva roky po sobě získala společnost HELUZ ocenění v celostátní soutěži ČESKÝ ENERGETICKÝ A EKOLOGICKÝ PROJEKT, STAVBA, INOVACE ROKU.
Typový dům HELUZ TRIUMF byl navržen a vzorově postaven jako experimentální objekt společnosti HELUZ s minimální energetickou náročností a s parametry výstavby roku 2020.
Jaké možnosti poskytuje výstavbě kvalitních nízkoenergetických a pasivních domů současná nabídka stavebních materiálů?
Díky skvělým tepelně izolačním vlastnostem stavebního systému VELOX si můžete nechat postavit i nízkoenergetický či pasivní dům a výrazně tak uspořit na nákladech za vytápění.
Pasivní dům za hubičku. Pasivní domy mohou vyjít ještě levněji než domy běžné.
Reference od zákazníka řekne tisíckrát více než produktový manažer stavební společnosti.
Nová zelená úsporám, čili nová verze známého dotačního programu, do kterého byl zastaven příjem žádostí, je na cestě. Co může přinést?
Průkaz energetické náročnosti budovy se stal standardní součástí projektové dokumentace všech nových staveb. Jedná se o zbytečný požadavek nebo má tento dokument i své výhody?