Žádný dům se střešní zahradou, v Japonsku je to střešní zahrada s domem
Střešní zahrada je obvykle přílepek na stavbě, hezký bonus, věc navíc. U projektu rodinného domu z Tokia se ale zeleň na střeše stala ústředním motivem celého projektu.
Střešní zahrada je obvykle přílepek na stavbě, hezký bonus, věc navíc. U projektu rodinného domu z Tokia se ale zeleň na střeše stala ústředním motivem celého projektu.
I v končinách, které si většina nás spojí s honáky rohatého dobytka, sluncem rozpálenými pláněmi a polopouštěmi, se dá pěstovat a skladovat víno skoro tradičním způsobem. Postačí, když k tomu najdete příhodnou jeskyni a stavebně si ji upravíte.
Pomalu a jistě se blíží léto, a dosud marně vzývané slunce nám nejspíš rychle připomene, co je to pořádné vedro. Kam se před ním skrýt? Inspiraci můžeme načerpat v luxusním domě z Indie, kde rtuť teploměru neklesá pod 35 °C dlouhé měsíce.
Obydlí, kde můžete strávit zimu nebo léto, aniž by vám cokoliv scházelo. Originální práce s objemem stavby a mírně svažitým terénem. Důraz na zachování přírodní čistoty místa a soulad s okolím, a to zvenčí i zevnitř. To vše charakterizuje tuto nenápadnou a přesto mimořádnou stavbu.
Vzpomínáte ještě na svůj první letní tábor? Noci v dřevem a plísní provoněných chatkách, spaní ve stanech s podsadou, první přespávání pod širákem? Časy se mění, stejně jako nároky dětí a jejich rodičů. A nová realizace dětského tábora, školy v přírodě z Číny, teď ukazuje budoucnost.
Čechy jsou plné stavebních skvostů minulého století. Tyto prvorepublikové vily, jak už název napovídá, byly postaveny za první republiky. Přesto, že je to více než 100 let, mnohé z nich vydržely dodnes a jsou ozdobou mnoha českých měst.
Jantar 76 je prostorný dvoupatrový dům, který byl projektován pro zdění z cihel HELUZ FAMILY 44 broušená. Poslouží početné rodině, které zároveň ušetří náklady za jeho provoz.
Prohlédněte si jedenáct vítězů jedenáctého ročníku soutěže Dřevěná stavba roku 2021. Mezi oceněnými unikáty najdete naučné stezky, veletržní pavilon, roubenky, rodinné domy i dřevěné interiéry pro svou inspiraci. Ve všech šesti soutěžních kategoriích hodnotila přihlášená díla široká veřejnost, v pěti z nich hlasovala i dvanácti členná odborná porota.
Stavět z místně dostupných a přírodních materiálů není ani tak tradicí, jako spíš otázkou rozumu. A o ten se dá opřít kdekoliv, klidně i ve skalnatých polopouštích Íránu. Právě tady nedávno vznikl originální rodinný dům. Který sice stavebně vychází z osvědčené materiálové předlohy, ale ubírá se vlastní cestou.
Minimalismus. Termín, který zaklepe na dveře pokaždé, když se začnete bavit o architektuře, bytovém designu, domácí ekologii nebo udržitelnosti, a který se vlezle tlačí do jakékoliv debaty. Jaké jsou jeho zápory?
Už dlouho je známo, že investice do nemovitosti jsou nejméně rizikové investice. Jde tedy o nejlépe uložené peníze, které neztratí svou hodnotu, ale naopak budou jejich hodnotu stále zvyšovat. Čím lepší stav nemovitosti je, o to více se vám v dlouhodobém časovém úseku vrátí.
Laureátem zvláštní ceny společnosti HELUZ v soutěži Diplomky roku 2020 se stal absolvent Fakulty architektury VUT v Brně Jan Urbášek za projekt Brno Kohoutovice, Sacrum. Slavnostní vyhlášení Přehlídky diplomových prací proběhlo online z Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.
Moderní stavba situovaná to prostředí vesnice by nejspíš působila jako pěst na oko, ale tahle s ní dokonale splývá. Respektuje totiž po stránce vnějšího vzhledu tradice i principy původního stavitelství. Ale zevnitř? To už je trochu jiná písnička.
Pokud hledáme řešení, jak zvětšit malý byt co nejpraktičtějšími dispozicemi a vybavením, nesmíme zapomenout ani na optiku. A právě zde může hrát velkou roli podlaha, byť se mnohým zdá zpočátku nepodstatná. Právě podlaha totiž dovede vytvořit optický dojem většího prostoru. Začněte od podlahy, nabízíme vám 5 tipů, jak pomocí jejího vhodného výběru „bydlet ve větším“.
Ty nejkrásnější orchideje, nejpestřeji vybarvení pěvci, nejlepší pláže. Výčet „nej“ Havajských ostrovů by byl asi hodně dlouhý. Chybět v něm nemůže ani přítomnost nejvyšší štítové sopky světa, největší spící sopka světa a nej v podobě aktivních sopek přepočítaných na počet obyvatel. Připomínka toho, že Havajské souostroví je zrovna tak korálového, jako sopečného původu. Na což místní, kvůli častým otřesům a soptění, rozhodně nezapomínají. Odráží to i poněkud atypická současná architektura.
Pokud nemáte čas se zabývat plánováním, přípravou, administrativní zátěží a samotnou výstavbou i dokončovacími pracemi na svém vysněném rodinném domě, existuje řešení. A ne jen tak ledajaké.
Do soutěže se v roce 2021 přihlásilo celkem 16 velmi hodnotných a zajímavých urbanistických projektů. Soutěž vypisuje tradičně Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.
Na první pohled poněkud nedostavěný, nevlídný. Zevnitř dotažený k minimalistické dokonalosti, s potenciálem flexibilně reagovat na změny vnitřního uspořádání. Tento atypický betonový rodinný dům prostě počítá se změnami.
Rozhodujete se pro stavbu nového rodinného domu, nebo jste již rozhodnuti a začali jste podnikat patřičné kroky? Zasoutěžte si o 6 krát sto tisíc korun, tedy zajímavou částku, díky které se vám výstavba zlevní. A to i v případě, že již máte k dispozici kalkulace konkurenčních stavebních materiálů. Jak soutěž probíhá a jak se jí zúčastnit?
Rodina pana Vítězslava a paní Ivy bydlela spolu s dcerou před stavbou svého nového domu v Litomyšli ve více bytovém domě se společnou zahradou. Byt ve vile z 20. let však nebylo možné upravit dle jejich představ. Hledali proto jiné řešení. Od počátku přitom věděli, že chtějí bydlet v rodinném domě. Začali se v okolí města dívat na volné pozemky, a protože nedaleká Polička vhodné místo na stavbu nabízela, rozhodli se zakotvit tady.