Jak správně zalévat zeleninu?
Více vody potřebuje zelenina plodící, mělce kořenící a s měkkými, křehkými listy, kdy však zalévat, jak a jakou vodou?
Více vody potřebuje zelenina plodící, mělce kořenící a s měkkými, křehkými listy, kdy však zalévat, jak a jakou vodou?
Spotřeba vody v ČR roste a není to jen novodobou bazénovou mánií, načež množství spodních a povrchových vod klesá. Jak šetřit s vodou?
Jak správně zalévat zahradu, kdy zalévat, v jakém množství a jakým způsobem? Jaká voda je pro zálivku ideální?
Ideální je půjčit klíče někomu spolehlivému, kdo bude o zahrádku pečovat, jako jsme to dělali my. To je však často nemožné a největší starosti nám přitom dělá zálivka. Jak si poradit?
Ne vždy se slovutní klimatologové a zahradníci shodnou, ale protentokrát nalezli společnou řeč. Sucho je a bude, a musíme si na něj zvyknout. Kvůli tomu, že si budeme jen stěžovat na počasí, prostě víc pršet nebude.
Nejen jak a kolik, ale především také - jakou vodou správně zalévat zahradu. Od kvality zálivkové vody se odvíjí zcela vše!
Za déle trvajících veder, kdy nezaprší a nezaprší a navíc je i nedostatek vody na závlahu, to nejvíce odnesou trávníky. Jak travní plochy ochránit?
Instalací zavlažovacího systému lze ušetřit dokonce až 40% vody potřebné k zavlažování zahrady. Proč a jak?
Jak před odjezdem na dovolenou zabezpečit zahradní rostliny? Jak si usnadnit zavlažování zahrady po celý rok?
Nejen pro trávník není důležité jen kvantum vody, které na něj dopadne, ale také rovnoměrnost a pravidelnost dávkování. Zavlažovací systémy se přitom hodí i pro komplexní zalévání zahrady.
Zásobování rostlin vodou musí být průběžné. U květin je to důležité pro kvetení, u užitkových rostlin pro dobrou úrodu. Zejména zelenina je na spotřebu vody velmi náročná.
Než se snažit květiny přelít, je lepší se postarat o pravidelný přísun zálivky i v době naší nepřítomnosti. Ptáte se, jak na to?
Příliš málo vody v zahradě je problémem, příliš mnoho však také. Co je vodní režim pozemku a lokality a proč je třeba počítat s působením vody na pozemku už při projektování zahrady?
Sežehnuté trávníky, usychající listí na vláhu náročných stromů, opadávající nezralé ovoce, slabá úroda, ale také nesnesitelné klima – to je zahrada bez závlahy v horkém a suchém létě.
Zálivka znamená výživu. Rostliny dovedou přijímat svou potravu - tedy živiny - z půdy jen pokud jsou rozpuštěné ve vodě.
Jak se navrhuje automatický zavlažovací systém a jak jej na podzim zazimovat?
Co všechno se dozvíme z návrhu zavlažovacího systému a s čím počítat při jeho realizaci?
I v menších zahradách se uplatní automatické zavlažovací systémy. Věnujte se příjemnějším činnostem, než je stálé kropení zahrady, navíc ušetříte i na spotřebě vody.
Jak to udělat, aby měly rostliny k dispozici dostatek vody, ale ne zase nadbytek a byla vždy dopravena na správné místo?
V zimních měsících je třeba dodržet jednoduché pravidlo zalévání. Méně je někdy více! V období vegetačního klidu rostlin jejich potřeba zálivky klesá.