Jaký význam má v zahradě mulčování?
Mulčování se nevyplácí podceňovat a určitě nejde o zbytečně drahou nadbytečnost. Mulč nám ušetří čas, práci a odstraní mnoho problémů. Navíc si mulč nemusíme vždy kupovat.
Mulčování se nevyplácí podceňovat a určitě nejde o zbytečně drahou nadbytečnost. Mulč nám ušetří čas, práci a odstraní mnoho problémů. Navíc si mulč nemusíme vždy kupovat.
S přípravou záhonů na jaro začínáme již nyní a stejně tak jako hnojíme organickými hnojivy záhony stávající, si můžeme vytvořit záhony nové. Ani na jaře však není pozdě, záleží jen na použitém hnoji.
Hydroponie (ale i polohydroponie) je úžasně efektivním způsobem pěstování rostlin, kterým zajistí bohatý růst a krásné květy. Ovšem do minerálních substrátů lze též vysadit rostliny s kořenovým balem. Jaký substrát vybrat?
Mulčování je již dnes v zahradách a parcích poměrně běžné, co je to však mulčování, čím vším lze mulčovat a jak mulčovat ve svahu a okolo novostaveb?
Kyselejší, neutrální, nebo zásaditější? Substrát pro kaktusy, borůvky, pelargónie, orchideje a nebo běžný zahradnický? Vyznáte se v substrátech?
Než se rašelina začala těžit a používat, obešli se zahradníci a rolníci bez ní, dokonce byla nejprve palivem. A dne se její zásoby výrazně ztenčily. Jak ušetřit přírodu a obejít se bez rašeliny?
Hydroponicky vypěstovaná zelenina, ale třeba i jahody, je zcela čistá, nehrozí zahnívání zdola (například u salátu) a pokud dodržujete zásady takového pěstování, dosáhnete i velkých výnosů.
Co jsou minerální substráty, proč a jak prospívají rostlinám a proč je s nimi možné přesazovat pokojovky, ale i bylinky a jiné rostliny po celý rok?
Jak poznat typ půdy podle dominantní vegetace? Co o sobě půda poví, pokud ji vezmete do ruky?
Než se snažit květiny přelít, je lepší se postarat o pravidelný přísun zálivky i v době naší nepřítomnosti. Ptáte se, jak na to?
Hydroponickým pěstováním rostlin dosáhneme až neuvěřitelných výsledků. Je čisté, hygienické a minimálně náročné na lidskou práci.