Typovým domem července se stala dvoupodlažní Betula s podkrovím
Betula je dvoupodlažní rodinný dům s obytným podkrovím. Jeho jedinečná dispozice je navržena tak, aby jej bylo možné umístit na téměř jakýkoli pozemek.
Vítejte na naší stránce věnované kuchyňským linkám! Zde najdete všechny informace, které potřebujete, abyste mohli vybrat tu správnou linku pro vaši kuchyň. Naše stránka obsahuje rady, tipy, návody a zajímavé články, které vám pomohou vybrat tu nejlepší linku pro vaši kuchyň.
Betula je dvoupodlažní rodinný dům s obytným podkrovím. Jeho jedinečná dispozice je navržena tak, aby jej bylo možné umístit na téměř jakýkoli pozemek.
Nové eletroinstalace, demolice starého umakartového bytového jádra a výstavba nové koupelny s možnou změnou dispozic, příjemnější prostředí, pěkné podlahy, obložkové zárubně místo starých ocelových futer. Rekonstrukce bytu má vždy smysl, chce to jen odhodlání a peníze. A v případě rekonstrukce svépomocí i jistou otrlost. Rekonstrukce na zakázku pro změnu deleguje všechny související problémy včetně stížností sousedů na realizační firmu.
Pro každého, kdo plánuje stavbu nového rodinného domu, přinášíme inspiraci formou rozhovoru s majitelem společnosti Aruall, která se zabývá výrobou, vývojem a prodejem rodinných domů. Dozvíte se například, proč je klíčem ke snížení ceny stavby efektivita výroby, aniž by bylo třeba sahat po levných materiálech.
Léto se blíží a s ním i období zahradních grilovacích párty během teplých letních večerů. Proč tedy nepřestěhovat kuchyni na léto ven? Vaření tak bude o poznání příjemnější.
Sotva je nový dům postaven, začne stárnout. A co teprve starý dům s původními rozvody a instalacemi. Nejenže přestanou plnit svou funkci, ale mohou být i nebezpečné.
V předchozím dílu jsme se zabývali charakteristickými vlastnostmi montovaných staveb sendvičového typu. Nyní si přiblížíme běžný rozsah standardní dodávky domu. Co všechno je zahrnuto v ceně montované nízkoenergetické dřevostavby?
Kuchyň patří k nejvytíženějším místnostem každé domácnosti, právem bývá považována za srdce domu. I srdíčko se ale někdy může unavit a zastarat, a tak pomýšlíme na rekonstrukci/renovaci nebo rovnou pořízení nové kuchyně. Radost se může změnit v zoufalství, pokud podceníme principy jejího správného uspořádání.
Čeká nás učiněná lavina čísel a záplava parametrů. Nebojte, vyznat se v nich ale není zase tak těžké: jen prostě do svých snů o ideální nové kuchyni musíte pustit nějaká srozumitelná měřítka, která vašim představám dodají ten správný rozměr.
Zařizování nové kuchyně přináší spoustu otázek, na které si musíte umět odpovědět. Na všechny z nich však existují osvědčené rady, podle kterých můžete s jistotou postupovat.
Uvažujete nad pořízením nové kuchyňksé linky? Poradíme vám, jak si vybrat z nejpoužívanějších a tedy nejoblíbenějších materiálů.
Trávíte nyní spoustu času ve staré nevyhovující kuchyni? Chybí vám pracovní plocha, úložný prostor, nebo vás trápí staré spotřebiče?
Pokud si zařizujete kuchyni a chcete něco víc než jen obyčejnou sektorovou kuchyňskou linku, nechte si vyrobit originální linku na míru přesně podle svých představ.
Rekonstrukce a zařizování vaší nové domácnosti je zdlouhavý a náročný proces, je ale možné si ho výrazně usnadnit. Pokud vybíráte novou kuchyňskou linku, nekupujte ji naslepo. Hrozí, že výsledek nebude odpovídat vašim představám a vy se tak zbytečně připravíte o čas i peníze.
Rekonstrukce kuchyně může mít mnoho podob, jednou z nich je pouhá výměna nábytku včetně kuchyňské linky, kdy zachováme stávající rozvody vody, odpadů a elektřiny. Obvykle je pak výměna linky spojena i s novými obklady za pracovní deskou, ale to je vše. Ovšem rekonstrukce kuchyně může být i zcela odlišná. Společné má však vždy jedno – právě novou kuchyňskou linku či jiné odpovídající řešení hlavního kuchyňského pracovního a úložného prostoru.
Kuchyň z masivu, to je prostě klasika pro věrné obdivovatele poctivé ruční práce. Jde o kvalitu bez kompromisů a dlouhodobou investici pro více generací.
Při výběru nové kuchyňské linky bychom se měli věnovat každému detailu, aby nám sloužila, jak má. Na co je třeba dát největší pozor? A čeho vybírat?
Dřevo je materiál s charakterem, do sterilního prostoru moderní kuchyně vnáší duši. To je také důvod, proč mu dá řada lidí přednost před předraženou žulou/mramorem, nekvalitním plastem nebo ne zrovna vytrvalým laminem. Lince i pracovní desce dřevo prostě sluší. Jenže každá krása něco stojí a pro zachování kvality dřevěných povrchů budete muset udělat i nějakou práci navíc. A také investovat nějaké peníze.
Recept na dokonalou kuchyň sice neexistuje, naše tipy vám ale rozhodně pomohou vybrat si kuchyňskou linku, která bude vyhovovat vašim potřebám.
Kuchyně bývá středobodem domácnosti – trávíme v ní mnoho času, ať už při vaření, nebo posezení s nejbližšími. Pokud se však nachází na malém prostoru, není zrovna lehkým úkolem ji uspořádat tak, abychom se v ní cítili dobře a zároveň plnila svou funkci a byla co nejvíce praktická. Při jejím zařizování je proto třeba důmyslně využít doslova každý centimetr. Jak na to, jakou zvolit organizaci a jak dosáhnout útulného bydlení i v malé kuchyni v paneláku? Inspirujte se na následujících řádcích.
Kuchyň je často označovaná za srdce domova a zcela po právu. Jedná se o prostor, který má za úkol plnit mnoho funkcí a trávíme v něm spoustu času. Z tohoto důvodu by na samotnou kuchyň měli být kladeny vysoké nároky nejen z estetického hlediska, ale také s ohledem na praktičnost a kvalitu materiálů.
Dotaz: Prosím o radu co s plísní za kuchyňskou linkou. Jedná se o rodiný domek, postavený kolem roku 1946 z cihelného obvodového zdiva o síle 45 cm. Převážně je jedná o duté dvojcihly. Kuchyň je situovaná v přízemí. Venkovní vlhkost jsem řešil podřezáním celého obvodu a vložením IPY asi před 20 lety. Děkuji
Dobrý den, v odpovědi na Váš dotaz bych doporučoval následující postup: zjistit, kde a kudy dochází z venkovní strany k promrzání…
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na několik otázek týkajících se obytného podkroví. Vlastníme RD, ve kterém je nevyužitá půda, kterou bychom rádi obydleli. Nutná je i výměna střešní krytiny (betonová taška za betonovou tašku) s přidáním střešních oken. Dále úprava podlah - vyrovnání nerovností a nový povrch, sprchový kout, WC, kuchyňská linka, výměna schodů, krb určený k vytápění (1 velká místnost + oddělené WC a koupelna příčkou), odpady, vyvložkování komínu. RD se nenachází v památkové zóně a není kulturní památkou. Do nosných konstrukcí zasahovat nebudeme a nezmění se ani vzhled stavby. Ještě je nutné podotknout, že se v části této půdy dříve bydlelo. Jaké povolení potřebujeme podle nového stavebního zákona? Je možné si vyložit nový zákon, kde se ve čtvrté části, hlavě první, díl první, číslo 1, písmeno e,h píše: Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují: udržovací práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu a vzhled stavby, životní prostředí a bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou; stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost. Předem děkuji za odpověď.
Ano, jedná se posouzení v souladu s ustanovením § 103 nového stavebního zákona a zastávám stejný názor, kdy výše uvedené stavební…
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci, co všechno musí být hotové před provedením kolaudace, např. zdali je nutná ke kolaudaci hotová fasáda (jestli nestačí pouze přetmelení obvodového zdiva), jestli musí být kuchyňská linka, dveře, apod? Stavební povolení máme vydané dle starého platného zákona. Děkuji.
Stavba, která je kolaudačním rozhodnutím uvedena do trvalého užívání, by tohoto užívání měla být schopna. V prvé řadě je nutné, aby…
Dotaz: Dobrý den! Jako řada Vašich čtenářů a klientů mám i já dotaz ohledně plísní za kuchyňskou linkou (stěna i kuchyňská linka), ale také stěnou, která s kuchyní sousedí. Vysvětlím: Domek byl používán hosty převážně v zimním období, vloňském roce zjara jsem se nastěhovala a byt dozařídila - nová lednice (volná) a trouba (vestavěná). Do chodby jsem přidala botník. Po zimní sezóně, když jsem dělala jarní úklid jsem si při vyklízení botníku všimla, že mi plesniví zadní část botníku. Odsunula jsem botník a na zdi (chodba a koupelna), byla tmavě zelená plíseň. Stěnu jsem ošetřila Savem proti plísním a nechala ji větrat. Po týdnu jsem botník nasunula (bez zadní stěny) zpět. Asi po měsíci se tam plíseň objevila znovu. Po dalších dvou měsících, při vyklízení skříněk v kuchyni, jsem si všimla zelené mapky ve skříňkách okolo vestavěné trouby. Jednalo se také o zadní (tvrzený kartón, nebo jaký je to materiál). Přes zimu je v bytě okolo 19-22C, teď v létě okolo 18-20C, záleží na venkovním počasí, protože netopím. Připomínám, že v kuchyni je nad sporákem digestoř, která nemá komín. Páry tedy asi cikulují. Z vestavěné horkovzdušné trouby by měla pára měla odcházet okolo dvířek ven. Může problém s plísněmi v přízemí domku souviset s vestavěnou horkovzdušnou troubou? Místa mohu nafotit, ale obávám se, že to nebude zcela viditelné, stěny jsou po ošetření Savem. Mockrát děkuji za radu! Zdraví BlanKa
Velmi často se problém objevuje v místě tepelných mostů – to jsou místa, kde je konstrukce obvodové stěny nějak oslabená z hlediska…
Dobrý den. Kolegovi po smrti jeho Matky nepřevedli nájem městského bytu. V bytě ale byla provedena rekonstrukce koupelny a toalety. Vyměnil armatury, vše obložil obklady, nové odpady atd.Vyměněná kuchyňská linka. Z vlastních zdrojů zafinancoval žaluzie do všech oken. Má nějaký nárok na zaplacení alespoň části vynaložených prostředků? Bytový odbor mu tvrdí že na to nemé peníze. Tak si kuchyni odveze, ale odvézt vanu, wc, nebo obklady nejde. Jak by měl postupovat? Děkuji za radu. Žilka
Úpravy v bytě nelze provádět bez dohody s pronajímatelem. V takové dohodě se zpravidla též upraví, jak bude postupováno při skončení…