Jak získat z dešťové vody pitnou
Z dešťové vody si můžete vyrobit pitnou i na svém pozemku. Stačí k tomu dostatečně velká plocha střech a zařízení, které takovou úpravu dokáže. Praktické je však i pouhé jímání dešťové vody či vsakování na pozemku.
Vítejte na naší webové stránce věnované zásobníkům vody! Zde najdete užitečné rady, tipy, návody a zajímavé články, které vám pomohou lépe porozumět tomuto důležitému prvkům vodního hospodářství. Ať už jste odborník nebo začátečník, věříme, že zde najdete informace, které hledáte. Připojte se k nám a objevte svět zásobníků vody!
Z dešťové vody si můžete vyrobit pitnou i na svém pozemku. Stačí k tomu dostatečně velká plocha střech a zařízení, které takovou úpravu dokáže. Praktické je však i pouhé jímání dešťové vody či vsakování na pozemku.
Hledáte úspornější řešení vytápění svého domu, bytu či kanceláře a šetříte každý metr podlahové plochy? Nový plynový kondenzační kotel s integrovaným zásobníkem BRÖTJE WGB-K EVO 20/28i je dvojnásobně kompaktní a zabere minimum místa!
Nízká hmotnost, nenáročná údržba, kvalitní izolační materiály - to je řešení pro zelené střechy Urbanscape.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká ohřevu vody solárními kolektory, druhý tloušťky tepelné izolace obálky domu.
U Aachenu proběhla zajímavá rekonstrukce bývalého zemědělského stavení s uzavřeným dvorem. ,,Wilde 16“ se jmenuje. Použitím solárního konceptu 50+ se starý statek posunul mezi moderní solární domy.
Firma Godelmann přichází se zcela revolučním výrobkem, za jehož vznikem stojí snaha podílet se na zlepšování životního prostředí. Betonovou dlažbou, která dokonale propouští vodní srážky! A nejen to, dokáže vodu spolu s podložíme dokonce i zbavit nečistot.
Vsakování srážkových vod v zahradách se řídí vyhláškou č. 501/2006 Sb o zasakování dešťové vody do horninového prostředí. Podle této právní úpravy je vsakování srážkové vody obecně upřednostněno před jejím odváděním pomocí veřejné srážkové či jednotné kanalizace.
Několik stovek, ne-li tisíce korun, tolik lze ušetřit sběrem dešťové vody. Zásoby dešťovky využijete zejména k pravidelné zálivce vegetace, ale také při mytí automobilu, stavebních pracích, praní či úklidu.
Průměrné srážky v Česku se ročně pohybují o kolo 678 milimetrů ročně. To špatné vůbec není. Víme též, že srážkově nadprůměrné měsíce u nás připadají na květen a srpen, zatímco k těm pod průměrem se počítá březen nebo říjen. Jenže s průměry je ovšem vždycky trochu potíž. Jsou lehce ošidné, skutečnost zkreslující. Voda je však pro pěstování rostlin nezbytně potřebná, bez ohledu na čísla a statistiky. Jak ale efektivně pěstovat rostliny, když je jí zoufale málo? Inspiraci jsme našli v horké a povětšinou suché Africe.
Dobrý den, máme u domku v zemi betonovou jímku s plastovou vložkou, kterou momentálně nijak nevyužíváme. Její objem je cca 30 m3 a mohu do ní svádět dešťovou vodu. Dá se jímka rozumně využít na zalévání zahrady a případně i jako vodu pro spotřebu v domku (sprchování, mytí, praní)?
Dobrý den, objem vaší jímky je značně velký. Dnešní komerčně nabízené systémy pro využívání dešťové vody obsahují nádrže…