Co znamená HS portál?
HS portál, známý také jako zdvižně-posuvné dveře, nejenže přináší do vašeho domu na balkon či terasu nový standard elegance a funkčnosti, ale jeho inovativní konstrukce zajišťuje nadstandardní pohodlí.
HS portál, známý také jako zdvižně-posuvné dveře, nejenže přináší do vašeho domu na balkon či terasu nový standard elegance a funkčnosti, ale jeho inovativní konstrukce zajišťuje nadstandardní pohodlí.
Je možné přežít vánoční svátky bez toho, abyste museli na veterinární pohotovost? Teoreticky možné to je, i když člověk míní a kočky mění. Spoustě z těch možných rizik se dá předcházet, a řada katastrof vlastně není až tak nebezpečných.
Železniční tunel Milochov na trati Púchov–Žilina byl na galavečeru v pražském Rudolfinu vyhlášen 24. listopadu Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství jako Zahraniční stavba roku 2023. Porota tak ocenila modernizaci 19 kilometrů dlouhého úseku trati Púchov – Považská Teplá a především pak jeden ze dvou tunelů tohoto projektu. Na výstavbě se podílely společnosti Doprastav, Subterra, TSS Grade a Elektrizace železnic Praha. Generálním projektantem stavby byla firma REMING CONSULT a.s..
Nadace Partnerství spustila kampaň Umělci pro stromy. V ní zájemci mohou koupí reprodukce obrazu od trojice českých autorů podpořit výsadbu stromů v krajině. Získané peníze totiž poputují do veřejné sbírky Sázíme budoucnost, za kterou stojí právě Nadace Partnerství. Prostřednictvím iniciativy Sázíme budoucnost financuje vysazování stromů mimo les.
Ze známých důvodů stavějí muži ženám odjakživa schody až do nebe. Časem začali klást čím dál větší důraz na bezpečnost a vzhled. Ano, řeč je o zábradlí, o prvku, který v symbióze se schodištěm dokáže vykouzlit designovou chloubu v každém interiéru i exteriéru. Základní konstrukce a materiálové provedení zábradlí aktuálně koresponduje, kromě důležité bezpečnosti, s nadčasovým minimalismem, což je vyhledávaný designový trend.
Nenáročný a přitom chytře řešený dům, který svým minimalistickým formátem podtrhuje, jak málo vlastně potřebujeme k životu. Heslem architektů tu bylo „menší design, větší možnosti“.
Zájem o plynové kotle u nás neopadá, naopak stále roste. Je to paradox, jelikož se na druhé straně připravuje jejich výrazné omezení a dokonce snad i úplný zákaz. Nebude to hned, ale kdo dnes investuje do moderního plynového kondenzačního kotle, ztrátu by pocítit mohl. Bohužel však právě vytápění plynem představuje pro mnoho domácností jedinou přijatelnou volbu.
Nový rok se blíží a spolu s tím řada z nás přemýšlí nad předsevzetími, nad tím, co změnit a co dělat lépe. Stále více se přitom klade důraz na větší udržitelnost a šetrnost, a to ve všech ohledech – od nakupování, vlastních návyků, až po domácnost. Velmi úzce se přitom toto téma dotýká také koupelnového vybavení. Moderní technologie a kvalitní materiály mohou přispět k ohleduplnému přístupu a snížit plýtvání vodou i energiemi.
Tepelná čerpadla vám ušetří energii a vaše finanční prostředky. Třešničkou na dortu je také komfort, který svou jednoduchostí při ohřevu vody nabízí. Užijte si kouzelné zimní měsíce v teple domova s vaší rodinou a starosti s vyhříváním hoďte jednou pro vždy za hlavu. Připravte svůj domov na budoucnost s moderní technologií a účinným ohřevem vody.
Ghana je v mnoha ohledech podobná evropským státům. Taky je z vyprodukovaných a použitých plastů schopna recyklovat jen zlomek. A evropské plastové odpadky často doslova končí na těch samých skládkách, jako ty ghanské. Africký stát s třiatřiceti miliony obyvatel už ale nechce být skládkou, a rozhodl se z platových odpadů vyrábět silnice.
Ať si tu ruinu opraví někdo jiný. Pravděpodobnost, že půjde v příštím roce o jednu z nejčastějších vět v našich končinách, je opravdu vysoká. Zároveň je zažehnuto na věčný spor stavebníků novostaveb a lidí opravujících staré domy. Stejně věčný jako stará kolumbovská otázka, zda bylo první vejce, nebo slepice. Ano. Rekonstrukce starého domu může být náročnější a dražší než stavba nového. A dokonce i v případě, že získáme prakticky stejné obytné dispozice. Záleží na tom, o jaký dům jde, jak je starý, kde stojí, v jakém je stavu, co všechno chceme opravit, vyměnit, zda dokonce nepodléhá pečlivé památkové péči atd.. Spor je to samozřejmě zbytečný, což se však obzvláště u piva stává často. Nejdůležitější je, jak stavební záměry financovat. A některá řešení se bohužel ukazují být slepou cestou, i když ambice mají obrovské. Jako třeba Oprav dům po babičce.
Ať již vzrostlí jehličnatí jedinci v zahradách a parcích, tak konifery, čili jehličnany zakrslé, nemusí přežít zimu ve zdraví. A lámání větví pod těžkým sněhem a ledem je vlastně to nejmenší, co se jim může stát. Často zahrádkář na jaře usoudí, že konkrétní stromek v zimě zmrzl, je to však omyl. Nezmrzl, nýbrž uschnul. Vůči silným mrazům jsou jehličnany geneticky vybavené, ale vůči suchu jen částečně. A pokud v zimě pravidelně nepadá sníh a netaje, z promrzlé půdy ani nemohou svými mělce uloženými kořeny vodu získávat. Když pak přijde obleva a nemá co roztát, je nezbytné zalévat.
Co by udělalo radost zahrádkáři, kutilovi nebo chalupáři? Popřemýšleli jsme a nabízíme několik tipů, které udělají radost tátovi, dědečkovi, mamince i babičce, kteří rádi něco kutí nebo mají ruce neustále zamazané od zahradního substrátu.
Prodražit se může sběratelská vášeň, touha po zisku i neznalost. V prvním případě jde o sběr chráněných druhů v naší přírodě a pašování rostlinných suvenýrů z dovolené, ve druhém případě o prodej namnožených rostlin, kdy jsou konkrétní kultivary chráněny autorsky a ve třetím případě o neznalost invazních druhů, které se z našeho pozemku šíří dál do přírody. Prodražit se však může i bájných 5 povolených samičích rostlin konopí. Ona to s tím "dovolením" totiž vlastně vůbec není pravda.
Stát stále ještě hledá dědice tisícovek nemovitostí v celkové hodnotě miliard korun. Možná můžete právě vy nečekaně zbohatnout díky úřední chybě v minulosti, případně si alespoň vylepšit rozpočet. Již 10 let se snaží příslušní úředníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zjistit dědice takzvaných ztracených nemovitostí. Tedy nemovitostí, které aktuálně nemají své vlastníky, případně jsou vlastníci nedostatečně identifikovaní. Mnohé jsou navíc brzdou v rozvoji obcí a měst, jelikož není kdo by o nich rozhodoval. Proto také bylo rozhodnuto, že hledání vlastníků nemůže trvat do nekonečna.
Lidstvo je zkrátka fascinující. Naučili jsme se léta v oblacích, většinu smrtících nemocí jsme zkrotili vakcínami, umíme zachytit okamžiky minulosti na fotografii, skládáme hudbu a taky jsme přistáli na Měsíci. Ale kromě těchto zásadních civilizačních počinů jsme rovněž schopní generovat i naprosto nemožné dárečky, hračky pro naše domácí mazlíčky.
Nebaví vás péče o pokojové rostliny? Existují i takové, které nemusí příliš pít, nevyžadují pravidelné hnojení a snesou i hluboký stín. A snad nejméně náročnou z pokojovek je sukulent jménem tchynin jazyk. Odborně se rostlině říká tenura a latinsky se jmenuje Sanservieria. Proč ale právě zlidovělé tchynin jazyk? Dopátrat se původu tohoto jména nelze, lze však logicky usuzovat jistou podobnost s nesmrtelnými a stále škodícími tchyněmi v podobě pichlavých jazykovitých listů, které jsou špičaté a houževnaté. Navíc je rostlina jedovatá, což se v naší kultuře o mnohých tchyních též traduje. Inu stereotypy...
Dřív tu stál park se stín poskytujícími stromy a dětské hřiště, teď je tu vyasfaltované parkoviště nového nákupního centra. Na jeho střeše se lesknou dva solární panely, je tam také včelí úl a tři záhonky se sukulenty. Projektant hájí dílo tím, že je to celé udržitelné, ekologické. Jenže zrovna takhle bohužel vypadá greenwashing v praxi.
Vánoční trhy jsou skvělé v tom, že zde najdete i věci, které se v prodejnách běžně nevyskytují. Na stáních se prodávají a někdy i přímo na místě vyrábí výrobky lidových řemesel, různé domácí i orientální pochutiny, koncentrace zvláštností zde bývá velká. Bohužel se na stáncích také často nedá platit kartou, musíte si proto na trh vzít dostatek hotovosti. A právě to je největším lákadlem pro kapesní zloděje. Předvánoční trhy pro ně znamenají žně. Jak se bránit?
Obývací pokoje bereme do značné míry jako samozřejmost, naprosto běžnou místnost, která v domácnosti většinou nechybí. Ve skutečnosti jsou obýváky, z hlediska své historie, nepříliš starou módní novinkou. A jako každá móda, i ony se dnes přežívají.