Nejen originální atyp, ale i typizovaný nábytek je pro kanceláře vhodným řešením, pokud je vyroben kvalitně, splňuje přísné požadavky na ergonomii, umožňuje praktické třídění a ukládání materiálů a pracovních pomůcek a rozmístění kancelářské techniky. Zásadně důležité jsou přitom kancelářské židle, křesla a křesílka.
Ať už nábytek typizovaný či atyp, zásadní je pro něj čistý funkční design a dobrá kvalita zpracování. Navržené a realizované pracoviště musí být pohodlné a prostorné, provedení kancelářského nábytku by mělo být designově čisté a svěží, s využitím originálních nápadů, ale i praxí ověřených řešení.
Náročnější zákazníci si mohou vybrat nábytek z dýhovaných dřevotřískových desek v libovolném dekoru dřevin, a to v přírodním nebo mořeném provedení. Hrany tohoto nábytku jsou opatřené nákližky z masivního dřeva.
Nábytek je lakován kvalitními polyuretanovými laky v matném provedení. Podnože stolů jsou kovové, v barvě šedé nebo černé.
Univerzální modulární systém Efektiv
Systém Efektiv umožní sestavit prakticky jakoukoli kancelář. K jeho výrobě se používají dřevotřískové desky potažené melaminovou fólií v dekoru šedá, jasan, přírodní dub, buk, třešeň, javor nebo tmavý mahagon. Všechny namáhané hrany jsou opatřené silnými vrstvami z materiálu ABS, který je zdravotně nezávadný, odolný proti oděru, čistícím prostředkům i vysokým teplotám.Náročnější zákazníci si mohou vybrat nábytek z dýhovaných dřevotřískových desek v libovolném dekoru dřevin, a to v přírodním nebo mořeném provedení. Hrany tohoto nábytku jsou opatřené nákližky z masivního dřeva.
Nábytek je lakován kvalitními polyuretanovými laky v matném provedení. Podnože stolů jsou kovové, v barvě šedé nebo černé.
Základ kanceláře představují pohodlné a praktické kancelářské židle
Nejen však židle, ale i křesla, křesílka a další „sedací“ nábytek nejsou jen nezbytným vybavením kanceláře, ale mohou ovlivnit naše zdraví i pracovní výkon.V kanceláři tráví mnoho z nás větší část všedního dne. Přitom však může být dlouhodobé sezení na špatné židli příčinou velmi vážných poruch funkcí páteře, krevního oběhu a nervového systemu. Svalová a kosterní onemocnění jsou jako následky pracovní činnosti známa už od roku 1700. O to víc je však tento fakt alarmující dnes, kdy trávíme stále větší část dne vsedě, což se páteři příliš nelíbí. Tlak v bederní ploténce (meziobratlové chrupavce v bederní části páteře) je vsedě mnohem vyšší, než když stojíme. Navíc nesmíme zapomenout, že vzpřímená pozice lidského těla je výsledkem miliónů let biologické evoluce. Ovšem sedavý způsob života je vynálezem poměrně nedávným…
Ergonomické vlastnosti kancelářských židlí
Důležité jsou proto ergonomické vlastnosti nábytku určeného k sezení, ať už při práci, nebo při čekání či odpočinku.Zásadní je především tvar a měkkost sedáku a opěradla, ale též nastavitelnost sedacího nábytku, a to nejen na výšku sezení. Tvary našich těl prostě nejsou uniformní. Své ví o pořizování kvalitní pracovní židle lidé větších rozměrů a hmotností… Kancelářská židle prostě musí mít možnost regulace, její rozměry se musí přizpůsobit postavě uživatele, jeho výšce a hmotnosti. Důležitá je i hloubka a sklon sedáku a výška i sklon opěradla.
Takzvané dynamické sezení
Největšího zdravotního přínosu dosahují tzv. dynamické sedačky. Tyto sedačky nás stimulují k neustálým změnám polohy, přitom však zajišťují, aby opěradlo provázelo pohyby lidského těla a neustále podpíralo páteř. Zatížení meziobratlových plotének se tak každou chvíli mění a jeho část na sebe přebírá opěradlo židle.Moderní sedací kancelářský nábytek je stále vyvíjen a testován. Jsou prováděné zkoušky stability, únavové zkoušky odolnosti (cyklické zatěžování konstrukčních dílů židle) a statické zátěžové zkoušky.
Nezbytné cvičení
Sezení však namáhá nejen páteř. Dlouhodobé zatěžování bederních obratlů může mít těžké následky. Je proto třeba nejen sedět na kvalitní dynamické židli, ale také cvičit. Aby nás nebolela záda, musíme pravidelně procvičovat břicho, jelikož unavená páteř se musí o něco opřít - a to jsou svaly po obou stranách lidského trupu. Jde tedy i o změnu pracovních návyků. Stačí alespoň několik úklonů a cviků na posílení břišních svalů, zakroužit trupem. Podepřete tak svou páteř.Zdroje: www.ivn-interiery.cz, www.profim.cz, www.ldseating.com