
Video: Jak zrekonstruovat starou podlahu pomocí pěnového skla
Jak postupovat při rekonstrukci staré podlahy, kde se vlhko vzlíná až do stěn tak, že opadává i omítka? A dá se udělat podlaha i tzv. suchou cestou? Více ve videu.
Jak postupovat při rekonstrukci staré podlahy, kde se vlhko vzlíná až do stěn tak, že opadává i omítka? A dá se udělat podlaha i tzv. suchou cestou? Více ve videu.
Dnes je použití hydroizolace pod dlažbou balkónů a koupelen samozřejmostí. Na trhu je celá škála produktů na cemento-polymerové bázi, většinou dvousložkových nebo jednosložkové na disperzní bázi, které jsou v kbelících již připraveny k okamžitému použití. Ve spojení s kvalitním flexibilním cementovým lepidlem pak tvoří systémové řešení.
Podle průzkumů prý hluk trápí více jak 60% Čechů v jejich obydlích. Většinou jde o ruch z ulice a nebo zvuky od sousedů. A týká se to nejen starších panelových bytových domů, ale i novostaveb včetně domů rodinných. Roli přitom hraje mnoho věcí, od nevhodně řešených dispozic až po nedostatečné izolace. Novostavby mívají navrhovány akustické izolace přesně na hranici normy, ta však může být hodně daleko od komfortního bydlení bez hluku.
Domovem není jen příjemně vyhřátý prostor pod střechou, ale taky místo patřičně klidné a tiché. Kvalitní akustické zdivo je prostředkem, jak docílit akustického komfortu bydlení.
Život za hranicí hluku je nepříjemný. Tedy záleží na směru, ve kterém se od této hranice pohybujeme. Pro mnoho lidí jsou klid a ticho jen toužebným snem a přitom se ne nadarmo říká, že ticho léčí. Ovšem zároveň se zateplením domu jej lze i dosti účinně odhlučnit. A nastane ticho!
Rozhodně to zní dosti paradoxně, že je tepelné izolace důležitá i v létě, ale je to skutečně tak. Tepelné izolace jsou sice obvykle chápany jako prostředek snížení úniků tepla, ale právě v létě je to mnohdy naopak. Tepelný zisk je nežádoucí, obzvláště za velkých veder.
Rok se s rokem sešel a je tu nový Požární katalog Knauf s datem vydání 5/2021. Od jeho prvního vydání v roce 1996 letos uběhlo právě 25 let. Ten právě vydávaný se rozrostl z původních 60 stránek na více než dvojnásobek, tedy 132 stran.
Základem každého domu je správně zateplená střecha – v létě chrání před vedrem a udržuje příjemný chládek, v zimě chrání před chladem a drží příjemné teplo. Tím spíš je třeba na správné zateplení střechy myslet v případě, že se v podkrovním prostoru rozhodneme bydlet. Správně zateplená střecha přináší hned několik výhod.
Rozhodnutí o zateplení domu je jedním z nejdůležitějších kroků v procesu jeho výstavby a promítá se do výhledu mnoha let jeho používání. Proto bychom měli velmi pečlivě vybírat izolační materiály, které pro zateplení domu použijeme.
Výraz tepelná izolace v sobě nese hlavní poslání (smysl) izolovat teplo, myšleno uvnitř domu v době, kdy vytápíme. Ovšem ono to funguje i opačně. Tedy pokud zvolíme vhodný tepelný izolant. A nejen to. Tepelná izolace dokonce může výborně pracovat i s vlhkostí, čímž brání vzniku a šíření plísní a zlepšuje klima v interiéru.
Že je dobré stavět co nejjednodušší střechy, to ví každý, kdo se zajímá o nízkoenergetické a pasivní domy. Přesto se ale stále staví střechy dosti složité, o některých starých střechách ani nemluvě. Jak vyzrát právě tepelnou izolací na záludnosti složité střechy? Zateplení až za roh není fikce, existuje tepelná izolace, které důkladně vyplní každou dutinu.
Vrstva keramického kameniva snižuje přenos zvuku v konstrukci podlahy a zajišťuje také dobré tepelně izolační vlastnosti. Podlahu tak obvykle není nutné dodatečně tepelně izolovat. Suchá podlaha je přitom ihned po dokončení připravena k použití, respektive k položení finální nášlapné vrstvy
PUR IZOLACE s.r.o. je zde již 30 let, tedy především na českém trhu. A slaví právem. Vždyť přinesla ve své době jako jedna z prvních novou technologii nástřiku polyuretanové pěny, v roce 2015 pak první aplikace pěny na bázi vodní páry a poté i první aplikace kanadské pěny. Přinášíme vám rozhovor s panem Petrem Korčákem, který nás seznámí s rozvojem společnosti počínaje svými prvními kroky ve státní firmě OSEVA s.p. Litoměřice již před rokem 1990, kde s technologií nástřiku polyuretanové pěny začínal. A co má dnes společného třeba s filmaři, divadly a zábavními parky?
Společnost ROCKWOOL rozšířila své portfolio stavebních izolací z kamenné vlny o 9 nových výrobků se skvělými tepelněizolačními a akustickými parametry. Nové portfolio produktů se skládá jak z desek, tak z rolí a je vhodné pro všechny typy konstrukcí.
Jak zajistit, abychom využili skvělé schopnosti foukané celulózové izolace Climatizer Plus, díky kterým získáme ideální materiál pro difúzně otevřenou konstrukci, přitom však byl dům vzduchotěsný?
Ať již řešíte rekonstrukci staré střechy, nové podkrovní bydlení anebo střechu novostavby, zamyslete se nad tím, zda má střešní skladba dýchat nebo ne. Difúzně otevřené skladby mají své přednosti. Ale pozor, vzduch je dobrý sluha, avšak špatný pán. A pro obálky budov to dnes platí dvojnásob. Chce to prostě najít kompromis, tedy střechu vzduchotěsnou a přesto difúzně otevřenou. Že to nejde?
Rádi byste snížili tepelné ztráty ve vašem domě? Stříkaná polyuretanová PUR pěna slouží jako precizní zateplení – pomůže vám ušetřit až 70 % nákladů na vytápění.
Přinášíme vám řešení odstranění vzlínající vlhkosti elegantně a bez stavebních úprav. Molekulární odvlhčovač Atmosan® R26s a R16 je řešením ekologickým, levným a přitom účinným. Zajistí bezkontaktní vysoušení stavebních prostor se zvýšenou vlhkostí ve zdivu.
Trápí vás hluk od sousedů nebo slyšíte strojovnu výtahu? Pomůže vám instalace sádrokartonové předstěny z Modré akustické desky Rigips. Sádrokartonové konstrukce jsou navíc lehké, tudíž nezatěžují stropy a díky malé tloušťce zbytečně nezmenšují obytný prostor.
Zdivo z cihel HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená díky své konstrukci tlumí zvuk přenášený vzduchem a brání i přenosu konstrukčního hluku. Významně tak přispívá ke zvýšení akustického komfortu v interiérech.