Sníh na trávníku, záhonech nebo stálezelených dřevinách však může způsobit velké škody a dřeviny může dokonce zcela zničit. Slabá sněhová přikrývka je pro rostliny prospěšná, protože je přirozeně chrání před mrazem a větrem. Sněhu ale nesmí být příliš. Sněhové nadělení nepoškozuje pouze dřeviny, ale také travní plochy a oseté záhony. Pokud zima nadělila kromě bohaté sněhové nadílky také silné mrazy, na jaře nás čeká práce více než dost.
Když v zimě mrzne až praští
Za mrazivého počasí se nedoporučuje vstupovat na trávník, abychom jej nepolámali. Tráva pak odumírá a na jaře nám nezbude nic jiného, než holá místa znovu osít. Nejvíce práce budeme mít na jaře s okrasnými dřevinami, které popálil mráz. Je třeba provést jejich hluboké seříznutí. Takto silným řezem dřevinu povzbudíme k intenzivnějšímu růstu a nasazení nových výhonů.Velká sněhová nadílka na dřevinách
Příliš mnoho sněhu na stálezelených rostlinách může způsobit jejich polámání. Tomu je možné zabránit, pokud sníh z větviček pravidelně odstraňujeme ještě dříve, než opakovaným táním a ztuhnutím ztvrdne. Konifery rostoucí do výšky se pod tíhou sněhu mohou snadno polámat. Před příchodem zimy je proto nutné jejich koruny svázat provázkem. Pokud jsme tak neučinili a dřeviny jsou polámané, je nutné na jaře provést řez, aby dřevina dostala správný tvar.