Málokteré rostliny mají bizarněji nádherné květy luxusního vzhledu, které jsou tolik oblíbené při svatbách, ale i pohřbech. Úplně jinak vypadá svatební kytice anturií a tradičních růžiček, o srovnání pohřebního věnce, kde se tu a tam krčí „úsporný karafiát“ a věnce z anturií nemluvě. Jak anturie pěstovat?
Hnojivo přidáváme anturiím od března do října cca jednou za 14 dní. Používáme hnojiva plná tekutá, vhodná pro vřesovištní rostliny, begónie a orchideje. Anturie přesazujeme jednou za dva roky do nádoby o trochu větší, konkrétně od března do srpna. Vhodná je zemina lehká až středně těžká, humózní a vzdušnější, kterou je vhodné obohatit o dubovou kůru, perlit a nebo molitan pro delší udržení vlhkosti.
Pokud si chcete anturie sami množit, je to poměrně nenáročné pomocí řízků, množení ze semen je však vhodné pro odborníky. Řízkování provedeme ze starší a zrovna nekvetoucí rostliny. Vyjmeme ji z květináče, roztrhneme na několik částí, kdy každá musí mít listy i kořeny. Každou část pak přesadíme do samostatného květináče s vhodným substrátem. Množení řízky provádíme v době, kdy je vhodné přesazování anturií, tedy od března do srpna. V tuto dobu navíc obvykle nekvetou.
Zajímavostí u anturií je, že čistí v bytech znečištěný vzduch a navíc pomáhají i snižovat hluk. Stinnou stránkou je obsah látek, které mohou dráždit sliznice. Pro alergiky může být nepříjemná již jen vůně.
Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, wikipedia.org, shutterstock.com