Jak si v zahradě poradit s podmáčenou půdou?
Máte v zahradě místo se silně podmáčenou půdou a nevíte, jak si s tímto problémem poradit? Kromě finančně náročné a pracné drenáže existují i jednoduché vychytávky.
Máte v zahradě místo se silně podmáčenou půdou a nevíte, jak si s tímto problémem poradit? Kromě finančně náročné a pracné drenáže existují i jednoduché vychytávky.
Na stavebním veletrhu FOR ARCH odstartuje diskuze o problematickém hospodaření s vodou v České republice.
Rozhodli jste se místo bazénu vybudovat umělou vodní plochu, která bude oplývat rostlinami a také faunou? Případně takovou vodní plochu, ve které se budete moci i koupat? Řešením jsou vodní jezírka. Pokud však nemáte dostatečně velký pozemek, vystačí vám pro malou vodní plochu i kdejaká nádoba.
Nádherné a exotické lotosové květy mají velmi vysoké nároky a jelikož ty nejvyšší mají na teploty, je jejich pěstování opravdu náročné. Ale proč ne.
Chcete se v zahradním jezírku zbavit bakterií? Vyzkoušejte germicidní lampy. Pozor však na své zdraví!
Mnohé vodní rostliny, které v sezóně pěstujeme v zahradním jezírku, musí přečkat zimu uschované mimo dosah mrazů. A v některých případech i ryby. Jak je zazimovat?
Podzimní údržba a zazimování zahradního jezírka jsou pro jeho dobrou kondici v následující sezóně nejdůležitější. Zanedbaná údržba způsobí poškození kvality vody.
Ztrácení značného množství vody výparem, tvoření řas, zákal a zapáchání vody... Jak pečovat v létě o zahradní jezírko?
Jak vyčistit zkalenou vodu okrasného jezírka, plnou řas, kde máme zasazené rostliny a případně i vysazené koi kapry?
Voda v zahradě – to není jen bazén či jezírko. Osvěžit se a zlepšit mikroklima zahrady lze i jinými způsoby.
Ochraňte vodní plochy na zahradě tak, aby nemohlo dojít k úrazu nebo utonutí vašich dětí.
Leknínům se říká krásně česky „vodní růže,“ a že jsou opravdu nádherné, byť doslova vyrůstají ze substrátu, který obsahuje i chlévský a koňský hnůj. Úspěšně můžeme pěstovat lekníny i ve svém zahradním jezírku. Jak?
Představujeme přírodní i technická řešení, jak si v zahradě udržet co nejvíc vody.
Příliš málo vody v zahradě je problémem, příliš mnoho však také. Co je vodní režim pozemku a lokality a proč je třeba počítat s působením vody na pozemku už při projektování zahrady?
U zahrad, které mají vypadat přirozeně, je voda téměř povinným prvkem. A způsobů, jak zakomponovat vodní živel do terénu vaší zahrady, je hodně (okrasná a koupací jezírka, kaskády, potůčky, fontány, ...).
Neváhejte pořídit si na zahradu jezírko pro radost sobě a vítaným vodním živočichům, nebo dokonce jezírko, jehož jedna část dokáže nahradit bazén - ovšem bez chlóru či jiných chemikálií.
V jezírku musí fungovat dokonalý ekosystém a my mu prostě musíme pomoci. A právě nejnáročnější údržba je spojená se začátkem sezóny.
Malé vodní plochy lze realizovat svépomocí, větší projekty vyžadují odbornou pomoc. A také výsadba rostlin má svá pravidla.
Voda je podstatným kompozičním prvkem zahrady, přináší do zahrady dynamiku a vitalitu. Co můžeme v zahradním rybníčku pěstovat a chovat?
Základem každého zahradního jezírka je kvalitní hydrofólie, která zajistí, aby do jezírka neprorůstaly nežádoucí rostliny, jezírko zůstalo stále čisté a nepropouštělo vodu.