Jak pečovat o pokojovky v době vegetačního klidu
I v době vegetačního klidu vyžadují pokojové rostliny péči. Jak jim nejlépe prospějeme?
I v době vegetačního klidu vyžadují pokojové rostliny péči. Jak jim nejlépe prospějeme?
Aloe vera je sukulent, který ozdobí interiér, ale zároveň jej pěstujeme i jako léčivou rostlinu.
Znáte nejčastější škůdce pokojových rostlin? A jak před nimi rostliny účinně chránit?
I tmavý byt lze prosvětlit, odlehčit, nechat ho dýchat, rozmáchnout. A květiny nám při tom pomohou. Jaké z nich ale snesou sluníčkem méně osvětlené prostředí?
Netradiční jedlé rostliny, respektive jejich části, které by vás ani nenapadlo jíst. A přesto je tomu tak, doma je běžně pěstujeme, ale o jejich poživatelnosti, chuti a účincích nic nevíme! Které to jsou a jak je využít?
Český název hruškovec je synonymem již poměrně známého avokáda. Tedy tak se jmenuje plod hruškovce přelahodného. A vypěstovat si tuto rostlinu můžeme právě z pecky zakoupeného plodu. Jak si poradit?
Kalatey jsou blízké příbuzné marant a jejich obliba v interiérech je ohromná. Důvodem je nádherná kresba na listech (ta je společná oběma rodům), ale i krásné a neobvykle rostoucí květy.
Nechcete pro tentokrát vánoční stromek dokonce ani umělý a hledáte vhodnou alternativu? Nakonec máte jistě pravdu, jelikož v místě narození Ježíše vánoční jehličnany určitě nerostly.
Jak správně pěstovat brambořík, aby nás netěšil svými květy jen krátce po koupi, ale po celou zimu? A co víc - ještě další roky?
Módní barvou letošních Vánoc je bílá, barva symbolizující čistotu, nevinnost, ale také zimu, sníh, jinovatku a mráz. Bílé mohou být svíčky, vánoční ozdoby, různé efekty, ale také květy pokojových květin. Které kvetou právě na Vánoce a v zimě bíle?
Eukalyptus neboli blahovičník můžeme pěstovat v bytě i v zahradě, ale jen po část roku. Pokud však toužíte po rostlině výrazné vůně, může být právě eukalyptus tím pravým řešením.
Chcete mít jeden stromek po mnoho desetiletí a stále měnit jen styl výzdoby? Nebo chcete kupovat každý rok nový, řezaný? A nebo chcete pečovat o stromek živý, v mobilní nádobě, ale celoročně?
Proč pěstovat angínovník, jinak též leopardí lilii a nebo leopardí květinu, kam se hodí a jak o něj pečovat?
Královnou vaší zimní zahrady se zaručeně stanou kamélie, kterým se též říká „čajové růže,“ a které rozkvétají právě v zimě.
Různých květináčů a truhlíků není pro milovníky rostlin nikdy dost, lze však využít i mnohem originálnější „pěstební nádoby.“ A nemusí jít zrovna jen o starý nábytek.
Příjemné, přírodní vůně, žádná chemie. Právě takové vůně jsou v našich bytech nejoblíbenější. Přinášíme inspiraci, jak si provonět byt přírodou a nikoli sprejem.
Malý kousek tropů přinesou do našich obydlí levitující kapradiny pojmenované podle podobnosti svých listů s parožím kopytníků – parožnatky! Kam se hodí a jak je pěstovat?
S koncem léta postupně odkvétají letničky až do té poslední a nakonec i trvalky. Přesto se však i na podzim najdou rostliny, které krásně kvetou a rostliny jinak zdobné. Jaké to jsou?
Exotické rostliny jsou v našich končinách stejně oblíbené a rozšířené jako exotická zvířata. Češi si v exotice přímo libují. Některé choulostivější druhy rostlin však nepřežijí zimu venku. Jak je zazimovat?
Muškáty (pelargonie) nemusíme každý rok znova kupovat, jsou to trvalky, které je pouze třeba vhodně zazimovat, aby i v dalším roce krášlily naše okna, balkóny, terasy a pergoly.