Nadstavba bytového domu z montovaných sendvičů
Rychlá realizace lehké nadstavby bytového domu může vést k plnohodnotné nízkoenergetické dřevostavbě, která vytvoří řadu nových a komfortních bytů úsporných na vytápění.
Rychlá realizace lehké nadstavby bytového domu může vést k plnohodnotné nízkoenergetické dřevostavbě, která vytvoří řadu nových a komfortních bytů úsporných na vytápění.
Podkrovní bydlení má neopakovatelnou atmosféru a je vhodné pro každého romantika, který nemá problémy s častým absolvováním schodiště.
Na 18. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně najdete mimo jiné i horké novinky pro své půdní vestavby. Například střešní okna, která předběhla budoucnost.
Využijte chladnější počasí k rekonstrukci interiéru svého bytu či rodinného domu.
Potřebujeme-li v domě více rozletu, protože nám třeba odrostly děti, přichází na řadu prostor pod střechou.
Investice do rekonstrukce střechy je vždy dobrou investicí. Rekonstruovaná šikmá střecha navíc umožní realizaci půdní vestavby.
Rekonstrukcí zvýšíte komfort svého bydlení, ale i hodnotu nemovitosti.
Historické krovy jsou specifické svou hodnotou a konstrukcí a tedy i způsobem, jakým probíhá jejich sanace.
Pokud se pustíme do přestavby půdy na podkrovní byt, zvolili jsme relativně snadno dostupné bydlení.
Půdní vestavby jsou finančně dostupným řešením, jak z nevyužitých půdních prostor vytvořit atraktivní bydlení.
Ještě před několika dny poučila nenadálá vedra mnohé z nás, obyvatel podkrovních bytů, že jsme „něco prostě udělali špatně.“
Není skladiště na půdě zbytečný přepych? Zvětšete svůj životní prostor a splňte si sen. V domě se s odrůstajícími dětmi nemusíte mačkat.
Využijte potenciál stínící techniky i střešních oken a dopřejte si komfortní, příjemné a zároveň zdravé bydlení v podkroví. Především v létě se tak ochráníte před přehříváním podkrovních prostor, které jsou i při dostatečné tepelné izolaci střechy vystavené značnému působení slunečního záření.
K půdním vestavbám je třeba přistupovat s citem a individuálně, stejně tak musíme používat vhodné materiály. Co všechno je třeba zjistit o podkrovním prostoru ještě před realizací interiéru? Jaké materiály jsou nevhodnější? A jak tyto prostory osvětlujeme a odvětráváme?
Chcete bydlet levně a přitom originálně a komfortně? Zvolte půdní vestavbu! Bydlení, které bylo dříve považováno za volbu druhé kategorie, se dnes stává hitem.
Při realizaci půdní (podkrovní) vestavby musíme začít konzultací s odborníky. K realizaci se nakonec dostaneme až přes vypracování projektu a příslušná povolení. Jaké problémy nás mohou čekat a na co si musíme dát pozor?
Chcete se při budování svého podkrovního bytu vyvarovat častým chybám? Přinášíme vám několik užitečných rad přímo od odborníků na slovo vzatých.
Chcete využít půdní prostrory k bydlení? S čím byste měli při realizaci půdní vestavby počítat a co vás nemine? Jaké jsou výhody obydlení jinak nevyužitých půdních prostor?
Prostory, které kdysi sloužily k naprosto jiným účelům, jsme se dnes naučili využívat mnohem efektivněji. Šikmá střecha byla původně vymyšlená na to, aby chránila dům před nepřízní počasí. Dnes jsou tyto prostory vyhledávané především pro svou neopakovatelnost a soukromí. Tento prostor pod střechou se dnes dá díky novým izolačním materiálům a střešním oknům přeměnit na velmi příjemné místo na bydlení. Podkroví však bývá tak specificky tvarované, že jeho obyvatelům nezbývá nic jiného, než si obstarat zařízení na míru.
Po úspěšném dokončení izolace střechy a renovace podlahy můžeme přistoupit k závěrečné fázi rekonstrukce podkroví, kterou je rozdělení tohoto prostoru na jednotlivé místnosti. Hlavním kritériem, kterým se musíme při stavbě dělicích příček řídit, je celková lehkost jejich konstrukce. V zásadě si můžeme vybrat jeden ze dvou základních způsobů provedení dělicích stěn. Buď se rozhodneme pro zděné příčky z pórobetonových tvárnic, nebo dáme přednost konstrukci z lehkých montovaných příček ze dřeva a sádrovláknitých desek.