Jak po zimě zrenovovat trávník?
Některé travní plochy se po zimě vzpamatují jen za pomoci hrábí a trochy hnojiva, případně poházeného, jemně prosetého kompostu, jiné potřebují razantnější zásah.
Některé travní plochy se po zimě vzpamatují jen za pomoci hrábí a trochy hnojiva, případně poházeného, jemně prosetého kompostu, jiné potřebují razantnější zásah.
Netřesky si můžeme pořídit a snadno namnožit v mnoha barvách listů, hladké i chlupaté, pavučinovité. Jedno však mají společné – jakmile rostlina vykvete, uhyne.
V novostavbě už bydlíme, ale co s pozemkem kolem domu? Součástí realizace zahrady jsou travní plochy – živé, ale i umělé.
Sekáte pravidelně trávník, ale nevíte, co s posečenou trávou, a proto končí v popelnici, nebo ji vyvážíte někam ven, do stoky či na pozemek, který není váš? To není řešení!
Za déle trvajících veder, kdy nezaprší a nezaprší a navíc je i nedostatek vody na závlahu, to nejvíce odnesou trávníky. Jak travní plochy ochránit?
Aby zůstal trávník po celé léto zelený, svěží a zdravý, je třeba o něj pečovat. Máme nyní na mysli krátce střižené, udržované travní plochy, nikoli luční porosty.
Někdo nechce o svažité zahradě ani mluvit, jiný takový pozemek vyloženě vyhledává, protože zná jeho přednosti. Na svažitém pozemku prostě lze kouzlit a to nevídaně.
Duben, nejdéle začátek května, je obdobím, kdy je třeba nejpozději pohnojit trávník. Rozsypat po něm třeba trochu kompostu a přidat minerální hnojivo podporující růst.
Zahrada v nové sezóně? A co jednoduchou změnu? Stačí proměnit alespoň kousek zahrady v květnatou louku osetím luční směsí.
Trávníky před zimou? Hrabat listí, spadané plody, větvičky a jiné nečistoty (nejlépe opakovaně), naposledy posekat, lehce přihnojit a hlavně nechat nadýchat.
Připomíná váš trávník poslední dobou spíš suché pole? Přibylo i pár holých míst? Nezoufejte. Poradíme vám, co dělat, aby se po prvních deštích znovu zazelenal.
Tato „dračí“ rostlina, která umí vypouštět oheň, je vůbec jednou z nejhezčích trvalek, které vydrží na svém stanovišti dlouhé roky. A byť je ve volné přírodě chráněna, můžeme si její sazenice zakoupit.
Travní plochy je třeba chránit před vypálením od slunce. Může se to stát hlavně řídkému porostu, ovšem při obzvláště nevhodné péči lze nechat zničit i pěkně rostlý pažit.
Nejenže je lomikán na skalky ideální rostlinou, ale také patří k nejoblíbenějším. A hodí se dokonce i na zcela rovné zahrady bez skalek. Jaký si vybrat a jak jej pěstovat?
Začínáte se skalkou? Úspěšným a zkušeným skalničkářem se může stát opravdu každý, chce to ale začít pozvolně. Přinášíme vám 20 zaručených tipů!
Jak pečovat o trávník, aby byl přesně takový, jaký známe z jiných zahrad, ale nám samotným se to pořád nedaří? Poradíme vám v pěti krocích.
Bez ohledu na to, zda jste založili nový trávník z travního koberce a nebo výsevem travní směsi, bude o něj třeba celoročně řádně pečovat. Jak?
Pokládkou umělého travního koberce urychlíme realizaci krásné, pravidelné travní plochy. Ovšem pro mnohé účely se hodí i trávník umělý – třeba na terasu či balkón.
Ať už se rozhodnete pro travní koberec či setý trávník, je třeba připravit terén nejlépe již na podzim, travní plochu správně založit a starat se o ni.
I české zahrady už objevily půvab, lehkost, něhu a vytrvalost okrasných trav. Jak vybrat okrasné trávy právě pro vaši zahradu?