Video: Navštivte prodejnu ROLROLS PRAHA 6
Společnost ROLROLS Představuje svou novou prodejnu a SHOWROOM, kde se snoubí elegance a inovace ve světě stínící techniky. Navštivte nové prostory a objevte nejmodernější řešení pro svůj domov či kancelář.
Společnost ROLROLS Představuje svou novou prodejnu a SHOWROOM, kde se snoubí elegance a inovace ve světě stínící techniky. Navštivte nové prostory a objevte nejmodernější řešení pro svůj domov či kancelář.
ZR 90 jsou velmi oblíbeným a technologicky pokročilým typem venkovních žaluzií. Nabízí vynikající schopnost stínění díky širším lamelám ve tvaru písmene “Z”, které jsou ideální pro stínění francouzských oken nebo velkých prosklených stěn.
Můžete si pořídit obyčejnou pergolu ze dřeva a můžete ji zastřešit. Ale také nemusíte. Můžete však mít i takovou pergolu, která nabídne mnoho funkcí, přitom má jednoduchý, čistý a zároveň moderní vzhled. Bioklimatické pergoly reagují na vysoké nároky zákazníků na užitnou hodnotu pergol a minimalizaci nedostatků jejich tradičních řešení.
Samozřejmě nic neuděláme s naší národní přirozeností a dědičným návykem na středoevropské klima, přesto si ale můžeme trápení za veder zmenšit zvyky našich jižních sousedů. A vůbec se nemusíme na zkušenou vypravovat až do Afriky, úplně postačí jih Evropy. Co tam dělají jinak, že vedra přežívají?
Český výrobce venkovního stínění NEVA rozšířil své portfolio, kromě venkovních žaluzií a klasických screenových rolet nově nabízí i podomítkové screenové rolety. Ty jsou jedinečné tím, že nemají žádné viditelné sváry ani šrouby a jsou tak designově absolutně čisté.
Bydlíme ve starém kamenném domě (tedy přesněji kombinaci kamene, hlíny a cihel), ale za více dní trvajících veder se už začíná zahřívat byt v patře i zde. Fajn je nadále jen ve vlhčím přízemí včetně průjezdu. Ale to jsou pouze drobné trable, které vždy docela rychle pominou. Jakmile totiž Česko zasáhnou tropická vedra, začne se přehřívat až polovina obytných domů. A kde chybí klimatizace, tam je vedro i v kancelářích, obchodech, restauracích a jiných provozech. A mnohem větší, než je u nás.
Definice říká, že okenice jsou otvírací (nejčastěji dřevěné) vnější kryty oken, které mají často zdobení. Bohužel jsou okenice u nás dnes spíše výjimkou, tedy především kromě rekreačních oblastí, ne nadarmo však roste “frekvence jejich výskytu“, čím jižněji se v Evropě posuneme. Okenice jsou oblíbené po celém světě všude, kde panují vedra, ale i v oblastech s hurikány. Moderní okenice přitom dovedou oproti svým historickým dřevěným předchůdkyním ochránit okna opravdu dokonale. Vyrábí se totiž z odolného hliníku (případně PVC), navíc mohou mít naklápěcí lamely stejně jako venkovní žaluzie. Hovoříme o okenicích žaluziových.
Jeden z nejzastaralejších bytových fondů v Evropě, to je výsledek předchozích 34 let, kdy se masivně využívala především stará městská a sídlištní socialistická výstavba. Stavby nových bytových domů oproti tomu vázly a váznou. Mnoho starých bytových domů je proto na hranici své životnosti. Aliance Zateplujeme Česko se proto zajímala, co spolumajitele sdružené ve společenství vlastníků jednotek (SVJ) nejvíce motivuje k rekonstrukci nad rámec zateplení, výměny oken a odstranění havarijního stavu domu.
Uvedením nového pohonu řady EVO PLUS společnost Becker-Antriebe GmbH opět nastavuje nové standardy v oboru. Přesvědčí nejen svou technologií Evolution, která umožňuje provoz tak tichý, jako když se pohybuje myš, ale také integrací rádiové technologie CentronicPlus s rozhraním Bluetooth® pro uvedení do provozu a konfiguraci prostřednictvím vlastní aplikace Becker Service.
Venkovní žaluzie představují významný prvek moderních domácností, který nabízí nejen estetické, ale především praktické výhody. Klíčové benefity jako úspora energií, termoregulace a ochrana soukromí dělají z venkovních žaluzií ideální volbu pro každého, kdo hledá efektivní a ekologický způsob, jak zlepšit kvalitu svého bydlení. Tento článek poskytuje detailní pohled na výhody venkovních žaluzií a také nabízí informace, jak si vybrat ten správný typ stínění právě pro vaši domácnost.
Vaše nová okna, tedy jejich zasklení, může již v blízké budoucnosti měnit své vlastnosti jako pověstný chameleon. Buďto půjde o normální průhledná okna (skla), nebo bude zasklení vašich oken blokovat infračervené záření, případně může být podle potřeby tónované. Při blokaci UV záření udrží okna uvnitř budovy chládek, v tónovaném režimu budou kontrolovat riziko oslnění a zároveň zachovají nerušený výhled ven. Dynamická okna pak již vlastně nebudou potřebovat stínicí prvky, přehřívání interiéru a oslnění zabráníme jen změnou vlastností skleněného materiálu.
Výběr žaluzií do bytu nebo rodinného domu může být oříšek. Na trhu existuje mnoho variant, ať už se jedná o materiál, cenu, způsob ovládání, nebo umístění. My se ale zaměříme na jednu otázku: jsou pro vaše okna lepší vnitřní nebo vnější žaluzie?
Když se řekne markýza, spousta lidí si ještě pořád představí kus špinavé, plápolavé látky nad cukrárnou na návsi. Technologický vývoj i design v této oblasti naštěstí postoupily mnohem dál, takže se čím dál častěji podaří instalace, která kolemjdoucím bere dech.
Jedině kombinací různých stínících prvků na jednom domě dosáhneme ideálních světelných a tepelných podmínek. Každý stínící prvek má své přednosti a hodí se bytostně jinam. Přesto ale jeden konkrétní stínící prvek v pomyslném srovnání vede, totiž venkovní rolety. Alespoň co se týká samotného stínění oken, terasových dveří a HS portálů.
Screenové rolety řídí světlo a stín. Jsou moderní alternativou běžných venkovních rolet, žaluzií i markýz. Jde o jednoduché látkové rolety z průmyslových textilií, které nás ochrání před sluncem, přitom však pustí do stíněných prostor dostatek přirozeného denního světla, ustojí i silný vítr a oživí fasádu každého domu. Vhodné jsou kromě stínění běžných oken, terasových dveří a HS portálů také jako clony pergol s funkcí boční zástěny a ochrany proti větru. Ovládat lze tyto svislé fasádní clony motoricky i manuálně.
Zima je tu a vy přemýšlíte, jak byste mohli ušetřit nějaký ten peníz na energiích? Pak tu jste správně. Máme pro vás jednoduché řešení v podobě předokenních rolet. Čtěte dále a dozvíte se více.
V letních měsících se nechráněné skleněné plochy okenních tabulí mohou stát zdrojem vysokých teplot v interiéru, co vytváří nepříjemnou „saunu“ v místnostech. Pokud tedy řešíte problém přehřívání vašeho bytu nebo domu, je potřeba k němu přistoupit komplexně – tedy zajistit vhodnou ochranu před nahříváním pro střešní i fasádní okna.
S příchodem nových technologií, které nám usnadňují každodenní život, se i stínicí technika stala vysoce funkčním prvkem domácnosti. Díky automatizaci šetří náklady na energie právě tehdy, kdy je zrovna potřeba a bez ohledu na roční období.
V moderní architektuře se stále více prosazují rozsáhlé prosklené plochy, které do interiéru vpouštějí bohaté denní světlo. Avšak toto sluneční záření může v létě vést k nepříjemnému přehřívání a v zimě způsobit ztrátu tepla. Zde přichází na řadu stínění. Zvažujete-li venkovní markýzy nebo rolety, existují klíčové faktory, které by vám v rozhodování mohly pomoci.
Venkovní žaluzie jsou estetickým a funkčním prvkem, který se hodí na každý dům. Ačkoli ideální je s žaluziemi počítat už ve fázi projektu domu, není to vždy nutnou podmínkou. Venkovní žaluzie namontujete i dodatečně na hotový dům, jen je potřeba počítat se zásahem do fasády nebo okenního rámu.