Jak opravit smalt vany a jiné drobné vady v koupelně
Upadl vám do smaltované vany těžký předmět a smalt se odštípl? Je vaše vana již zašlá? Nemůžete se ani podívat na spáry, které podlehly zubu času?
Vyrobte si sami - Do it Yourself - DIY! Přečtěte si naše rady a nápady, jak si vylepšit nebo zkrášlit domácnost a jak si doma sami opravit co je potřeba.
Upadl vám do smaltované vany těžký předmět a smalt se odštípl? Je vaše vana již zašlá? Nemůžete se ani podívat na spáry, které podlehly zubu času?
Topná sezóna je tady a jelikož mnoho lidí roztopilo krby a krbová kamna už v deštivém srpnu, vlastně jen pokračuje. Aby ale krb vypadal pěkně, je třeba umět vyčistit krbové sklo. Jak na to?
Na pokládce zatravňovací dlažby vlastně nic není, chce to především chuť do práce, trochu fyzické síly a znalost postupu, aby byly tvárnice uložené stabilně, nepropadaly se a skutečně z otvorů v tvárnicích vyrůstala tráva.
Zkratka DIY („Do it yourself“) znamená v překladu „Udělej si sám“. Jedná se o způsob stavění, předělávání nebo opravování věcí svépomocí bez zásahu odborníka. Zatímco dříve si lidé museli poradit sami, protože neměli jinou možnost, dnes se z testování vlastní šikovnosti stává tak trochu módní záležitost.
Nadchly vás obrazy nebo dokonce celé stěny vytvořené z mechu? Kombinací přírodní krásy a vlastní šikovnosti si sami vyrobíte umělecké dílo, které vám bude závidět i Křemílek s Vochomůrkou. Poradíme vám, jak na to.
S osvěžovači vzduchu, které zakoupíme v drogerii, si můžeme zadělat na problém. Voní, ale škodí zdraví. Jak vytvořit příjemné svěží či uklidňující aroma domova? Inspirujte se našimi tipy.
Vůně vánočního domova je jedním z velkých kouzel svátků. Jak a z čeho ji vyčarovat? Nespěchejte, zapojte rodinu a podílejte se všichni na její výrobě z přírodních netoxických materiálů.
Zatímco koronavirus vzbuzuje paniku a z obchodů mizí veškeré desinfekční prostředky, my si v klidu doma vyrobíme desinfekční gel na ruce, který budeme moci nosit všude s sebou. Jak na to?
Čekání na Vánoce je obzvláště pro naše nejmenší pěkně dlouhé. Čas jim ale můžeme vyplnit například výrobou vánočních ozdob, ze kterých se pak budou těšit o to více, že si je vyrobili sami. Ozdob, které nemusí být jen zavěšeny na stromečku, mohou zdobit i dětský pokojík, vánoční dekoraci ve váze v kuchyni a podobně.
Nebudeme předstírat, že to jsou naše nápady. Ale když dlouho brouzdáte internetem, narazíte i na pár vychytávek a zajímavých nápadů, které dokáží oslovit. Tohle jsou momentálně ty nejčastější „trendy“ vychytávky podzimní transformace domácností.
Experimentující zahradník z královéhradeckého kraje představil dle svých slov “totální pecku“, kterou dosud neviděl, neokoukal, a o které tvrdí, že jde o jeho vynález. Je to sice kopřivová jícha, kterou samozřejmě nevymyslel, jenže tvrdí, že ji upgradoval do takového stavu, že nesmrdí. Tvrdí o ní také, že jde o “TURBOJÍCHU“, respektive “HULK JÍCHU BEZ SMRADU“. Soudí tak podle zelené barvy tekutiny a absence charakteristického zápachu, přitom však vynikajících účinků na blaho rostlinstva. Jde jen o šíleného milovníka superhrdinských filmů kříženého se zahrádkářem mičurinského typu, nebo na jeho náhodném objevu opravdu něco je?
Vyrobené domácí brikety z papírových a dřevěných odpadů dovedou ušetřit spoustu peněz. Navíc hoří déle a rovnoměrněji než štípané dřevo, teplo z těchto briket bude proto trvat déle. Výroba není složitá, ale samozřejmě zabere čas. Kdo tedy raději investuje své vydělané peníze do zakoupených výrobků, určitě se do výroby domácích briket pouštět nebude. Někomu ale mohou dost pomoci.
V době, kdy ekologie hraje stále větší a větší roli, se mnoho lidí obrací k recyklaci a upcyklaci nejen jako k prostředku snížení odpadu, ale také k nalezení unikátních způsobů, jak využít běžné domácí předměty. Mezi tyto předměty nečekaně patří i odpadkové pytle, jejichž tradiční účel je spojen převážně s ukládáním odpadů. Avšak s trochou kreativity a inovace mohou být tyto každodenní předměty přetvořeny do působivých dekorací, které přinesou do domácností nejen estetický rozměr, ale i ekologickou hodnotu.
Může někdo vypěstovat víc rajčat, než dokáže sníst? Může. S trochou štěstí, přízní počasí a pořádnou dávkou pěstitelského umu jich najednou můžete mít víc, než kolik vy, vaše rodina a podarovaní sousedi dokáží zpracovat. A co pak s rajčaty dál? Když navíc čerstvá dlouho nevydrží? Jednou z variant uchování plné hodnoty úrody je výroba rajčatového prášku.
Jsou nehezké, to ano. Ale nebezpečné nejspíš úplně nebudou, takže je škoda nějak nezužitkovat. Pořád je to lepší, než je nechat válet na jedné hromadě, aby sloužily jako líheň pro komáry. Jenže k čemu se vlastně mohou hodit staré pneumatiky? Nápadů je víc než dost.
Barvení vajíček? Se syntetickým barvivem jde o práci přibližně na pět minut. Parádu to sice udělá, ale mnoho velikonočního kouzla doma nevytvoří. Je to podobné jako s e-maily a ručně psanými dopisy. Účel obou zůstává stejný, ale osobnější je jen ten druhý způsob. Proto se koukneme, čím obarvit vejce. Pomalu a postaru, zato ale s citem. A výsledky? Báječné!
Proč by vlastně někdo potřeboval vrtat do skla? Bohužel, tu správnou odpověď nenajdete dřív, než sami pocítíte intenzivní potřebu do skla něco vyvrtat. A pak se tyhle užitečné rady a finty budou hodit.
Nikdo vám samozřejmě nechce sahat to svědomí ani do ledničky. Dá se ale odtušit, že uvnitř nejspíš neskladujete toaletní papír. Zní to naprosto obskurně, protože kdo by zrovna u takového produktu potřeboval, aby byl čerstvý a chladivý, že? Jenže tahle hodně neobvyklá věc má své velmi funkční vysvětlení.
Při pohledu na fotky na instagramovém profilu Delniq se neubráníme mnoha emocím. Napadlo mě ale, jakéže téma je zde vlastně nejčastější. A překvapení na sebe nedalo dlouho čekat, v čele armády fušerských a bizarních řemeslných realizací nesou hrdý prapor záchody. Ano, místa vysoce osobní a intimní, která si zaslouží maximální respekt. Češi však, jak se zdá, popustili právě na záchodech uzdu fantazii nejvíce a tak nějak je berou švejkovsky. Prostě humorně. Někdy při tom ale až mrazí.
Je vám líto vyhazovat zavařovací sklenice nebo další skleněné nádoby, ve kterých si koupíte různé pochutiny, omáčky nebo kyselé okurky? Nejste sami. Skleněné obaly se dají využívat do nekonečna a dají se také snadno umýt. Jenže někdy se stane, že příliš aromatický obsah v nich zanechá pachovou stopu tak silnou, že si s ní neporadí ani myčka nádobí.